Працюємо
Пн–Пт: 8:30–20:00
Сб-Нд 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

Як правильно заряджати автомобільний акумулятор — корисні поради

Водіїв завжди хвилює безліч питань, пов'язаних з експлуатацією акумуляторної батарей. Коли заряджати? Чим заряджати? Чи можна робити це на морозі? Чи треба знімати АКБ для підзарядки з автомобіля? І багато інших. Спробуємо відповісти на найпоширеніші з них.

Як правильно заряджати автомобільний акумулятор-корисні поради

Коли треба заряджати автоакумулятор?

Все АКБ умовно можна розбити на обслуговувані та необслуговувані. Найпершими, понад століття тому, з'явилися ті, що потребують обслуговування, вони мають решітку зі свинцево-сурм'янистого сплаву і в процесі своєї роботи втрачають багато води. Найбільш сучасні — вони повністю не обслуговуються, в них використовується акумуляторна решітка з очищеного свинцю, часто з додаванням інших металів: кальцій, срібло тощо. Майте на увазі, що "не потребує обслуговування" — це умовне поняття, яке характеризує лише необхідність доливання води. Моделі, що повністю не обслуговуються, можуть не потребувати подібній процедурі протягом всього терміну своєї експлуатації. Але будь-яка автомобільна батарея вимагає періодичного контролю її технічного стану, як і інші компоненти транспортного засобу. Зокрема, їм все одно час від часу потрібна підзарядка.

Щоб оцінити стан АКБ і не пропустити час, коли вже пора проводити підзарядку, можна скористатися простим методом. Візьміть вольтметр і перевірте рівень напруги на клемах батареї, не відключаючи її від бортової мережі машини. У нормі напруга розімкнутого ланцюга має бути на рівні 12,6-12,7 В. Врахуйте, що відразу ж після зупинки вимірювання проводити не можна. Повинно пройти кілька годин, як мінімум 8-10, тільки тоді показання будуть достовірними.

В батареях, що обслуговуються, на кришці є пробки, у них рекомендується перевірити ще й щільність електроліту за допомогою ареометра. Якщо акумулятор заряджений, цей параметр повинен бути рівний 1,27 г/см³. Даний показник підтверджує, що джерело живлення може забезпечити ефективну роботу активних речовин всередині й зможе віддавати струм в необхідних кількостях. Якщо щільність нижче норми, значить, батарея частково розряджена і їй потрібно відновити запас енергії. Для цього слід скористатися спеціальним зарядним пристроєм. Якщо показник вище, це говорить про брак води, тому що підвищення концентрації кислоти у розчині електроліту робить негативний вплив на працездатність батареї. В цьому випадку в АКБ доливають дистилят, поки щільність не прийде в норму.

Як правильно заряджати автомобільний акумулятор-корисні поради

Як заряджати АКБ, якщо автомобіль використовується рідко?

Не всі автовласники постійно користуються своїми машинами. Іноді більшу частину року вони стоять в гаражі. Звичайно, що навіть в таких умовах акумулятор втрачає ємність, тому що ніхто не скасовував такого поняття, як саморозряд. У таких випадках дуже популярні зарядні пристрої з режимом зберігання. Їх особливість в тому, що батарея залишається підключеної до такого ЗУ тривалий час, і батарея підживлюється малими струмами. Це дозволяє домогтися постійно 100% зарядженості. Проте фахівці не рекомендують цим зловживати. Такий метод підтримки рівня заряду може чинити негативний вплив на робочі параметри акумулятора, скорочуючи термін його служби.

Якщо хочете залишити автомобіль в гаражі надовго (на термін понад місяць), то рекомендується попередньо повністю зарядити акумулятор звичним способом — від зарядного пристрою і від'єднати клеми батареї від бортової мережі транспортного засобу, щоб струм не витікав. Це допоможе уникнути глибоких розрядів. Потім перед використанням треба перевірити стан акумулятора та у разі необхідності процес зарядки повторити.

Чи можливий заряд на морозі?

Всі водії знають, що у разі мінусовій температурі повітря на вулиці автомобільний акумулятор починає зазнавати труднощів, гірше приймає заряд, швидше розряджається тощо. Оптимальною температурою, яка підходить для заряджання АКБ, є 0 - +25°C. Тому заряджати акумулятор на вулиці в мороз не рекомендується, краще попередньо занести його в опалювальне приміщення і прогріти до кімнатної температури. У цьому випадку батарея зможе відновитися повністю і без ризику для її функціонального стану.

Як правильно заряджати автомобільний акумулятор-корисні поради

За допомогою чого заряджати акумулятор?

Тут вам обов'язково знадобиться зарядний пристрій. Якщо максимально спрощено, то це прилад, який складається з випрямляча в корпусі, оснащений вилкою для підключення в побутової мережі 220В і проводами із затискачами крокодилами для підключення до автомобільної батареї. Цей прилад перетворить змінний струм в постійний, тим самим запускаючи всередині АКБ зворотну реакцію, тобто енергію батарея не віддає, а накопичує.

При виборі зарядки обов'язково треба враховувати наступні важливі моменти:

 • Сумісність з батареями різного типу: рідинні типу WET (класична свинцево-кислотна конструкція), що не обслуговуються: AGM, GEL тощо. Вибирайте прилад з урахуванням того, який саме акумулятор ви збираєтеся їм заряджати, тому що не всі ЗУ підходять для роботи з усіма типами автомобільних батарей.
 • Максимальний струм зарядки. Цей параметр треба обирати, спираючись на значення номінальної ємності АКБ (струм не повинен бути нижче 10% ємності). Краще купувати пристрої з невеликим запасом по стартовому току, а також з можливістю регулювання цього показника.
 • Напруга. Тут все гранично просто, якщо акумулятор має номінальну напругу 6/12/24В, то і зарядний пристрій підбирати треба з аналогічним рівнем номінальної напруги.
Як правильно заряджати автомобільний акумулятор-корисні поради

Яким повинен бути оптимальний режим заряду автомобільного акумулятора?

Це питання хвилює дуже багатьох, тому що при неправильній зарядці великий ризик зіпсувати акумулятор і замість відновлення отримати непридатне для подальшої експлуатації джерело живлення. Режим зарядки вибирати слід з урахуванням реального стану конкретного акумулятора. Фахівці дають наступні рекомендації:

 • Якщо при оцінці напруги на клемах величина НРЦ склала 12,3 В — це говорить про незначний розряд, проте такий акумулятор вже може відчувати проблеми з пуском, особливо при мінусовій температурі. Якщо АКБ в такому стані перебуває досить довго, то для її відновлення слід використовувати режим заряду з постійною напругою і малим струмом — близько 1 А. Поступово струм збільшується, з урахуванням міри відновлення робочих параметрів стартерної батареї.
 • Якщо напруга впала нижче позначки 10,5 В, це говорить про глибокий розряд акумулятора. Якщо такий розряд стався раптово, то відновити АКБ можна зарядним пристроєм, виставивши на ньому струм на рівні 10% від номінальної ємності заряджається джерела живлення. Процес зазвичай займає кілька годин.
 • Для автомобільних батарей, які тривалий час експлуатувалися в стані хронічного недозаряду і повільно "помирали", рекомендується вибрати режим заряду з мінімальним граничним значенням струму і постійною напругою. Це буде тривалий процес, але поспішати не можна, щоб не довести акумулятор до повного виходу з ладу.

В будь-якому випадку, якщо хочете, щоб акумулятор працював, то не запускайте ситуацію, тому що відновити глибокоразряджену засульфатіровану батарею буде складно. А іноді й зовсім неможливо. Контролюйте стан і рівень заряду акумулятора, проводите підзарядку регулярно, особливо цьому важливо приділити увагу напередодні зими і перед тривалим зберіганням.

Як правильно заряджати автомобільний акумулятор-корисні поради

Якщо у вас ще немає відповідного ЗУ для АКБ, то в інтернет-магазині 130.com.ua ви можете купити зарядний пристрій для автомобільного акумулятора у Львові, Тернополі та Івано-Франківську. У нас є прилади різної конструкції з різноманітним набором функцій, для вирішення будь-яких завдань і за доступною ціною.

ТОП-3 автомобільних зарядних пристрої

Кращі зарядні пристрої для акумуляторів

Шукаєте якісний і найкращий зарядний пристрій для акумулятора? Даний рейтинг зарядних пристроїв для акумулятора складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Автомобільна ЗП RING RESC612

Автомобільна ЗП RING RESC612
Особливості:
 • ★ З десульфатацією
 • ★ Є вбудовані режими тесту акумулятора
 • ★ Тип ЗП — інтелектуальне

Автомобільний зарядний пристрій Bosch C7 (018999907M)

Автомобільний зарядний пристрій Bosch C7 (018999907M)
Особливості:
 • ★ з режимом десульфатації
 • ★ для 12 або 24 В свинцево-кислотних акумуляторів
 • ★ Максимальний струм 7 А

Зарядний пристрій для автомобільного акумулятору Днепр 55

Зарядний пристрій для автомобільного акумулятору Днепр 55
Особливості:
 • ★ Максимальний струм споживання 8 А
 • ★ Підходить для акумуляторів від 32 до 75 Ач
 • ★ З автоматичною зарядкою

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.