Viber
130.com.ua - 14 років! Знижки до -52%
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як вибрати перфоратор?

Перфоратор — це потужний інструмент, здатний виконувати найрізноманітніші завдання: від свердління отворів практично в будь-яких матеріалах до штробління і сколювання частини стіни або інших конструкцій. Якщо ви збираєтеся купити перфоратор, то перед тим, як відправитися в магазин визначитеся з основними параметрами пристрою. Якщо не знаєте, як вибрати перфоратор правильно, то в цій статті знайдете багато корисного для себе. Ми розглянемо основні типи і особливості різних моделей перфораторів.

Як вибрати перфоратор?

Основні різновиди перфораторів

Перфоратор можна назвати універсальним інструментом, який поєднує в собі ряд функцій дрилі і відбійного молотка. Тому він просто незамінний під час проведення будівельних, ремонтних та інших робіт. Його використовують як в побуті, так і професійні майстри.

За вагою

Існує три великі класи пристроїв:

Легкі — вага до 4 кг, потужність від 400 до 800 Вт. Ці моделі призначені для свердління різних отворів в бетоні. Тобто це в основному побутовий інструмент, здатний впоратися з монтажем карниза, кріпленням полки, установкою вимикачів, розеток тощо. Його також можна використовувати для сколювання керамічний плитки і видалення плиткового клею зі стін.

Середні — вага до 8 кг, потужність від 800 до 1000 Вт. Такі перфоратори використовуються майстрами для проведення ремонту та оздоблювальних робіт, для прокладки комунікацій і електромонтажних робіт. Їхньої потужності вистачить вже на те, щоб пробити в стіні наскрізний отвір для труб, підготувати штроби для монтажу електричної проводки і багато чого іншого.

Важкі — вага понад 8 кг, потужність до 2000 Вт. Ці агрегати найпотужніші і продуктивніші, призначені для професійного використання. Вони потрібні для проведення капітального ремонту, демонтажних робіт, прокладання різних комунікацій тощо. Вони можуть свердлити натуральний камінь, сколювати бетон у дверних отворах і багато іншого

Як вибрати перфоратор?

За типом конструкції

За своєю будовою виділяють наступні види перфораторів:

Вертикальні — подібна конструкція дозволяє зробити інструмент компактніше, з ним зручно працювати в місцях, де простір обмежено. Також варто відзначити, що мотор, встановлений вертикально, охолоджується краще, тому може витримати підвищені навантаження під час роботи в ударному режимі. Цей тип перфораторів відмінно підходить для вирішення професійних завдань.

Горизонтальні — цей варіант звичний більшості наших майстрів, тому що саме цей тип конструкції має більшість побутових перфораторів. Вони добре справляються зі свердлінням і сколюванням плитки, коли важлива не швидкість роботи, а якість і баланс інструменту.

За типом реверсу

Реверс застосовується для зміни напрямку обертання бура, він дозволяє швидше отримати інструмент з товщі матеріалу. Він може бути 2 видів:

Електричний — в цьому випадку не змінюється положення щіток, які притираються до ротора, примушуючи його гальмувати. Це призводить до швидкого зносу щіток. Він характерний для дешевих побутових моделей.

Щітковий — реверс здійснюється за рахунок повороту щіток. В цьому випадку щітки не так швидко зношуються. Але такі моделі коштують дорожче, тому що мають більш складну конструкцію. Цей варіант підійде для професійних перфораторів, які активно і щодня використовуються.

Як вибрати перфоратор?

Важливі технічні характеристики перфоратора

Потужність

Частково цей параметр ми вже розглянули, коли говорили про класи перфораторів за вагою. Потужність інструменту може варіюватися від 400 до 2000 Вт. І вибирати треба модель з урахуванням того, для яких цілей потрібно апарат.

Для побутових потреби і простого ремонту в квартирі вистачить і малопотужних пристроїв 400 -800 Вт.

Для серйозних робіт краще вибирати перфоратор потужністю від 1000 Вт. Таким інструментом можна і підвісні конструкції змонтувати, і працювати зі стінами різної товщини і матеріалами різної щільності.

Частота ударів

Ця характеристика показує кількість рухів бойка у хвилину. Зазвичай вона варіюється в межах від 0 до 4000-5000 ударів в хвилину. Попри те, що частота ударів перфоратора помітно нижче, ніж в ударних дрилях, продуктивність навпаки вище. Це пов'язано з тим, що перфоратор має велику силу удару.

Енергія (сила) удару

Ця характеристика дуже важлива, вона варіюється в межах від 1 до 20 Дж і вище. Чим вище сила, тим з більш твердими матеріалами може працювати інструмент. Висока сила удару потрібна для роботи з каменем, бетонними і ж/б конструкціями. Але вона може завдати шкоди, якщо треба зробити отвір в більш тендітних матеріалах, наприклад, цеглі або пінобетоні. Також інструмент з малою ударною силою підійде для видалення плитки там, де треба працювати максимально акуратно і точно.

Як вибрати перфоратор?

Тип патрона

Його треба знати, щоб правильно підібрати оснащення для перфоратора.

SDS-plus — використовується зазвичай в інструментах легкого класу, він може забезпечити надійну фіксацію насадок, що мають хвостовик діаметром 10 мм і 2 симетричних паза.

SDS-max — використовується найчастіше в більш потужних інструментах середнього і важкого класу, які вимагають поліпшеної фіксації елементів оснастки з хвостовиком з 3 асиметричними пазами і діаметром до 18 мм.

SDS-top — цей варіант вже практично не використовується, призначений для інструменту з підвищеними ударними навантаженнями.

Діаметр отвору

Максимальний діаметр свердління коронкою для різних моделей може бути різним у діапазоні від 12 до 160 мм, а буром — від 10 до 80 мм. Тут важливо також врахувати мету, для якої буде використовуватися інструмент.

Для свердління отворів під анкери та дюбелі, не потрібен великий діаметр. Якщо ж необхідно робити великі отвори для прокладки кабелів, комунікацій, розетки, розподільні коробки тощо., то в цьому випадку слід вибирати перфоратор, здатний працювати з коронками діаметром понад 100 мм.

Частота обертання шпинделя

Знову ж у перфоратора це значення нижче, ніж у дрилі. Тому що при бурінні висока швидкість не потрібна, тут буде достатньо показника в 1000 оборотів в хвилину. Якщо ж збираєтеся часто свердлити, то краще звернути увагу не моделі, що мають швидкість на рівні від 2000 об/хв.

Як вибрати перфоратор?

Кількість режимів

2 режими — свердління з ударом і просте свердління без удару. Такий інструмент підійде для побутового використання, коли основне його завдання буде — свердління отворів. По суті, такі моделі є покращеною версією ударного дриля, яка може впоратися з великими навантаженнями і більш твердими матеріалами.

3 режими — удар, свердління з ударом і свердління без удару. Ці інструменти більш універсальні, можуть використовуватися для вирішення самих різних завдань: демонтаж, сколювання, штробління, видалення настінних і підлогових покриттів і багато іншого. Вони працюють не тільки зі свердлами, але також і з бурами, лопатками, зубилами, долотами.

На що ще треба дивитися, щоб вибрати надійний перфоратор?

Крім технічних параметрів, є ще деякі моменти, які слід врахувати, вибираючи інструмент. Так ви знайдете найбільш підходящу під вашу специфіку робіт модель і дізнаєтеся, за які функції варто переплачувати, а за які ні. Розгляньмо їх докладніше.

Електричний або акумуляторний

Якщо на об'єкті є постійний доступ до електрики і не потрібно часто переміщатися з перфоратором, оптимальним вибором буде варіант, що працює від мережі. Вам не доведеться хвилюватися про заряд батареї, чи вистачить його на весь обсяг майбутніх робіт. Бездротові моделі застосовують там, де неможливо підключитися до розетки або доводиться працювати на висоті, в умовах обмеженого простору, переміщатися уздовж будівлі або паркану. Сучасні акумуляторні перфоратори не поступаються мережевим по продуктивності, тому з завданнями справляються нітрохи не гірше навіть в професійній сфері. Але їх час роботи обмежується ємністю акумулятора і ступінь його заряду. Це питання вирішується запасним елементом харчування. Поки що сіла АКБ заряджається, друга буде продовжувати працювати. Акумуляторний інструмент актуальний для установки вікон, кондиціонерів, вентиляційних систем тощо, тобто там, де часто доводиться виїжджати на різні об'єкти, де може не бути електрики.

Як вибрати перфоратор?

Наявність запобіжної муфти

Вона спрацьовує в разі заклинювання оснащення в стіні. Наприклад, ріжуча кромка бура зустрілася з перешкодою ніби мимохіть — це може бути арматура або металева балка. Без можливості пройти прямо бур відхилиться від осі обертання, поки його не заклинить. В такому випадку спрацьовує муфта і не дає бурити далі. Система виключає травми майстри, які можуть виникнути при неконтрольованому провертанні перфоратора в руках.

Антивібраційний захист

На простих побутових моделях її або немає, або вона представлена ​​простими гумовими вставками. Цей тип захисту називається пасивним. Вона мінімізує втомлюваність і забезпечує зручне утримання інструменту. Є також і активний захист, яка використовується в перфораторах професійного класу, потужних, важких, з якими людині доводиться працювати цілий день. Усередині корпусу поміщаються спеціальні противаги з пружиною, що поглинає вібрації. Рукоятка може кріпитися до корпусу шарнірними пружними з'єднаннями. Таким чином, зменшується передача вібрації на руки і знижується ризик розвитку тунельного синдрому — професійного захворювання багатьох робітників. Якщо вам доводиться щодня користуватися перфоратором, не варто економити — вибирайте модель з активним віброзахистом. Це допоможе зберегти здоров'я.

Яку комплектацію варто розглянути?

Якщо це ваш перший перфоратор, вибирайте модель з усім необхідним для роботи. Повна базова комплектація повинна включати: додаткову бічну рукоятку і обмежувач глибини свердління. Комплект також може доповнюватися бурами основних розмірів, перехідником для свердлильного патрона, запасними щітками, кейсом, мастилом, ключем. Якщо ж ви хочете купити інструмент на заміну старому, комплектація може не грати великої ролі. тому що у вас вже повинні бути всі необхідні для роботи пристосування, і переплачувати немає сенсу.

Як вибрати перфоратор?

Пам'ятайте, щоб вибрати хороший перфоратор, треба врахувати всі нюанси, цілі використання інструменту і майбутнє навантаження. У нашому інтернет-магазині 130.com.ua ви знайдете великий вибір моделей і зможете купити перфоратор в Києві, Одесі чи Харкові з доставкою по всій Україні.

Материалы по теме

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.