Як вибрати лампи в головну оптику
9 з 10 автовласників скажуть, що поліпшили б в своєму авто світло головних фар. Як бачимо, проблема справді актуальна. Наша країна розташована далеко не в тропічній зоні і тут не рідкість такі явища, як мороз, затяжна осінь або весна. В умовах різної погоди і температури, водіям часто доводиться їздити при поганій освітленості дороги.
Розвинена мережа штучного освітлення є тільки в великих містах, тоді як селища повинні задовольнятися лише його мінімальною кількістю. І не варто забувати про технічний стан доріг, який залишає бажати кращого.
Враховуючи всі ці чинники, стає ясно, що вибір головної оптики — це не спосіб виділитися серед інших автолюбителів, а умова безпеки.
Який тип ламп вибрати?
Сьогодні відомо 3 основні види ламп: галоген, ксенон і світлодіоди. Вирішальне значення мають заводські можливості авто. Якщо ваша машина спочатку була обладнана ксеноном, то не варто поспішати міняти його на світлодіодні або галогенні лампи. Швидше за все, ви тільки погіршите стан оптики.
Відступати від заводських налаштувань потрібно тільки в тому випадку, якщо світла недостатньо для безпечного керування в умовах вашої місцевості.
Галогенові лампи — дешеві, мають просту конструкцію, тому вони і популярні. Використовуються в основному в бюджетних моделях авто або в молодших комплектаціях моделей класом вище.
Але тут ж бачимо зворотний бік економії — низька ефективність. Сьогодні галогенки не можуть забезпечити той рівень освітленості, який нам пропонують сучасні аналоги.
Та навіть їх заявлена низька ціна сьогодні ставиться під питання. Адже галогенні лампи дуже швидко виходять з ладу із-за високих температур і постійної тряски. Іноді термін служби не перевищує навіть 4 місяці використання.
Галогенові лампи рекомендується використовувати тільки у таких випадках:
- Протитуманки — для широкого і низконаправленного освітлення дороги. Світлодіоди впораються з цим завданням гірше, але зате їх можна використовувати в якості ДХО.
- Дальнє світло — теплий відтінок таких ламп добре проявляє себе в дощ та сніг.
Додаткове освітлення на джипах.
Ксенонові лампи набагато ефективніше галогенок при будь-яких погодних умовах і освітленості. До того ж, вони служать довше і тому економічніше. Але тут є одна особливість — встановити їх можна тільки в фари відповідного типу.
Ксенон відрізняється формою світлового пучка, який формується поверхнею відбивача або шторкою лінзи. І ксенон з галогенової «галкою», як би там не було, все одно буде засліплювати зустрічних водіїв.
Тому правильне встановлення ксенонових ламп вимагає значних витрат. Навіть з урахуванням придбання звичайних, не брендових механізмів, вам знадобляться: лампи з блоками розпалювання, лінзи, омивач фар, гравіювання і її поклейка. І відмовитися від одного з елементів не можна.
Та навіть омивач — це дійсно корисна річ. Ксенонові лампи в повній мірі справляються зі своїми завданнями тільки в чистому вигляді. Якщо вони будуть брудними, то начнуть зліпити зустрічних водіїв.
Ксенон рекомендується використовувати в таких випадках:
- Ближнє світло. І незважаючи на високу ціну, надалі він буде набагато зручніше, ніж світлодіоди.
- Ліхтар заднього ходу. Тут підійде і ксенон, і яскраві світлодіоди.
Світлодіодні лампи — теж непроста конструкція, але зате нюансів тут набагато менше, ніж у ксенон. Існує 2 типу такого освітлення: у вигляді наборів діодів або в вигляді спеціальних пристроїв для головної оптики.
Світлодіодні лампи для головної оптики за принципом дії схожі з галогеновими і ксеноновими. Вони відрізняються наявністю власного радіатора, який в деяких випадках ще оснащується вентилятором охолодження.
Ціна у них не відноситься до бюджетної, але все ж нижче, ніж у ксенону. І ще одна перевага світлодіодів — можуть цілком собі нормально працювати і у фарах, спочатку призначених для галогенок.
Діоди також відрізняються великою економічністю — їм потрібно набагато менше електрики, ніж ксенону. Але з іншого боку, вони не мають такого великого терміну служби, стандартно — 1 рік.
Світлодіодні лампи рекомендується використовувати в таких випадках:
- ближнє світло: не ефективніше ксенону, але зате простіше встановити;
- в дальньому світлі фар з урахуванням підбору колірної температури;
- в габаритних вогнях;
- в противотуманках.
Що потрібно знати при купівлі ламп
Кількість ламп у комплекті
Галогенки можна міняти по одній, порушень в конструкції не буде. А ось ксенон або світлодіоди тільки парою. Тому як характеристики нових і вже старих ламп дуже сильно відрізняються і фари можуть по-різному світити.
Цоколь
Тут все дуже просто. Який цоколь передбачений інструкцією, таку лампу і потрібно купувати. Наприклад, якщо авто передбачає параметр H7, то ви ніяк не встановите конструкцію H4, адже вона не підійде за розмірами і кріпленню.
Колірна температура
Стандартне значення галогенових ламп — 3000К. Саме в таких межах і потрібно вибирати: більш високі значення не нададуть вам величезних переваг. І не забувайте, що головна перевага такого освітлення — теплий колір, який добре показує себе на мокрому асфальті, в тумані, снігу.
Світлодіодні лампи пропонують колірну температуру в межах 3700К-5000К. Враховуйте, що для противотуманок і дальнього світла все ж краще вибрати теплі відтінки.
У ксенонових ламп все в крайнощах: тут зустрінете і неприродно-жовті 3000К і яскраво-фіолетові з 13000К.
Дійсно якісне світло можна отримати із значенням межах 4100-6000К.
Потужність
Треба вибирати лампи з потужністю, яка відповідає заводським характеристиками. Ваші фари будуть цілими, а гаманець — повнішим.
Купити світлодіодні автомобільні лампи в Тернополі, Івано-Франківську, Львові можна на 130.com.ua з доставкою по Україні.