Viber
Автосигналізації
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як правильно "законсервувати" автомобіль на зиму?

Деякі автомобілісти іноді в силу певних причин залишають свою машину на тривалу стоянку в гаражі. Це може бути сезонна стоянка, наприклад, взимку, тривале відрядження, відпустка тощо. Причин може бути насправді багато. Але схоже простоювання не завжди позитивно позначається на стані авто. Тому, щоб уникнути потім проблем з запуском і уберегти транспортний засіб від негативних наслідків, дуже важливо провести спеціальну підготовку.

Як правильно законсервувати автомобіль на зиму?

На які моменти треба звертати увагу і що робити для підготовки машини до“консервації”

Тому що вже осінь і наближається зима, то це для багатьох водіїв актуальна проблема. Так що ж потрібно зробити, щоб правильно“законсервувати”автомобіль на тривалий термін?

Негативному впливу при тривалій стоянці можуть піддаватися практично всі елементи машини. Отже, підготовка обов'язково повинна мати комплексний характер. Це дуже важливо. Розгляньмо, на що слід обов'язково звернути увагу.

Мийка кузова

Перед тим, як відправити машину на консервацію, її треба дуже добре помити, видалити всю грязь і пил з кузова. Найкраще замовити комплексну мийку на автомийці, хоча можна впоратися і самостійно.

Не забувайте про колеса, їх також потрібно ретельно промити. Запам'ятайте, що бруд з гальмівних колодок легко видаляється лише в перші кілька днів. Тому, якщо бруд з гальмівних колодок довго буде залишатися на колесах, то це може викликати труднощі з її очищенням.

Це саме можна сказати і про забруднення на зовнішніх частинах кузова. Наприклад, якщо на капот потрапив пташиний послід, від нього треба якомога швидше позбутися. Він може роз'їдати фарбу, і надовго залишати його не можна.

Як правильно законсервувати автомобіль на зиму?

Мийка днища

Не менш важливо також максимально ретельно помити днище транспортного засобу, елементи підвіски та колісні арки. Тут завжди накопичується велика кількість бруду, яку зовні практично і не видно. Важливо повністю видалити весь бруд, в тому числі й в важкодоступних місцях. Якщо цього не зробити, може початися корозія металу.

Обробка кузова воском

Після того, як кузов ретельно вимили й просушили на його поверхню рекомендується нанести воскове покриття. Головна перевага такої обробки — віск забезпечує захист кузова від впливу сонячних променів. Тобто лакофарбове покриття не вицвітає і довше зберігається.Крім того, потім з кузова, який був оброблений воском, легше видаляти будь-які забруднення.

Приділіть увагу бензобаку

Щоб захистити бензобак автомобіля від появи іржі, можна використовувати 2 способи:

  • 1 варіант. Якщо ви використовуєте якісне паливо й автомобіль час від часу під час стоянки все ж буде заводитися, то рекомендує залити повний бак.
  • 2 варіант. Якщо передбачається дуже тривала стоянка чи немає можливості залити високоякісне паливо, то воно може розшаруватися. Це часто призводить до того, що з'являється осад і навіть дрібні частинки сміття, вода. Тому цей спосіб передбачає навпаки злити паливо і залишити його мінімальну кількість, а також додатково використовувати спеціальні антикорозійні присадки.
Як правильно законсервувати автомобіль на зиму?

Зняття автомобільного акумулятора

Дуже важливим моментом, про який не можна забувати, є зняття акумуляторної батареї. Якщо все залишити як є, то потім ви ризикуєте не завести машину після тривалої стоянки. Зберігати автомобільний акумулятор рекомендується в прохолодному сухому приміщенні. Перед зберіганням рекомендується провести повну підзарядку і відновлення АКБ. Найкраще, якщо ви зможете під час зберігання періодично заряджати джерело живлення, тоді він буде дуже довго зберігати свою працездатність.

Якщо у вас немає відповідного місця для зберігання батареї, то в самому крайньому випадку акумулятор можна залишити в машині, тільки обов'язково зніміть клеми та відключіть АКБ від бортової мережі.

Підготовка коліс

Перед “консервацією” обов'язково перевірте тиск в шинах, якщо воно нижче норми, то покришки треба підкачати за допомогою компресора.

Щоб шини в процесі тривалої стоянки машини не деформувалися, то їх треба правильно зберігати. Є три можливих варіанти:

  • Час від часу повертати колеса, наприклад, трохи проїжджає на машині.
  • Підняти автомобіль над землею, що допоможе знизити тиск на шини від ваги транспортного засобу.
  • Зовсім зняти колеса з машини та зберігати їх окремо.

Шини повинні зберігатися у відносно теплому приміщенні. Адже всі знають, то гума при мінусовій температурі може тріскатися. А це може призвести до того, що вони прийдуть в непридатність і доведеться купувати новий комплект покришок на заміну. ​​

Як правильно законсервувати автомобіль на зиму?

Підготовка салону автомобіля

Салону машини слід приділити особливу увагу. В першу чергу, почистіть оббивку, на сидіннях не повинно залишитися ніяких крихт, тому що це може спровокувати появу цвілі. Також рекомендується добре почистити і потім прибрати з салону килимки.

Якщо в приміщенні, де буде стояти машина, спостерігається підвищена вологість, можна на сидіння покласти соду в пачках. Мало хто знає, але вона здатна вбирати надлишки вологи, а потім віддає її після висихання.

Також, якщо машина буде стояти в закритому гаражі, то рекомендується не закривати щільно двері і капот, а залишити їх трохи відкритими. Це дозволить мінімізувати тиск на гумові ущільнювачі. Крім того, всі гумові елементи обов'язково треба ретельно вимити, а потім нанести на них спеціальний захисний засіб на основі силікону, це продовжить термін їх служби, бо не дасть гумі пересохнути і потріскатися.

Якщо відкрити автомобіль у вас не вийде, то як мінімум слід відкрити вікна, щоб забезпечити циркуляцію повітря в салоні.

Підготовка гаража

Крім підготовки безпосередньо транспортного засобу увагу треба приділити і підготовці приміщення, найчастіше це звичайний гараж. Перевірте, щоб тут не було гризунів, які можуть перегризти проводку і завдати серйозної шкоди салону.

Подбайте про те, щоб в гаражі була хороша вентиляція, він не повинен бути сирим. Не рекомендується перевищувати показник вологості в 50%. Якщо в приміщенні буде сиро, можуть початися корозійні процеси. Причому це може торкнутися всіх елементів корпусу без винятку. Тому обов'язково перевірте рівень вологості та в разі необхідності своєчасно виправте це, наприклад, можна купити спеціальний прилад, який буде осушувати повітря.

Що робити, якщо автомобіль буде довго стояти на відкритій стоянці

Іноді стояти тривалий час машині доводиться на відкритій вуличній стоянці. У цьому випадку знадобиться простий аксесуар – захисний тент. Сучасний тент забезпечує надійний захист від дощу, снігу, граду, бруду, птахів тощо. Крім того, чохол відмінно захищає лакофарбове покриття кузова машини від вигорання і термічного впливу.

Як правильно законсервувати автомобіль на зиму?

Якщо у вас немає тенту і немає можливості його придбати, то можна зробити захисний чохол самостійно з міцного повітропроникного матеріалу. Однак ефективність в цьому випадку буде помітно нижче.

Як бачимо, особливих складнощів немає, головне підійти до цього питання комплексно і ґрунтовно. Це допоможе вам зберегти автомобіль і потім легше буде знову ввести його в експлуатацію. Чи не доведеться витрачати додатковий час і гроші на вирішення проблем, які можуть виникнути через неправильну “консервації”. У нашому інтернет-магазині130.com.ua ви можете купити різні аксесуари для свого автомобіля, новий акумулятор, компресор для шин, зарядні пристрої для АКБ і багато іншого в Києві, Одесі та Харкові за вигідною ціною. Доставка здійснюється у всі міста України.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.