Працюємо
Пн–Пт: 8:30–20:30
Сб-Нд 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

9 елементів в автомобілі, які раптово можуть вибухнути

Жоден сучасний автомобіль не може просто так без причини самостійно вибухнути, як це показують в голлівудських екшенах. Проте, це не гарантує того, що при певних обставинах під впливом певних факторів у машині раптово не вибухне один з важливих елементів конструкції. Вся річ у тому, що в кожній машині є деталі, які можуть злетіти на повітря практично в будь-який момент. Розгляньмо, які є групи ризику і як це може вплинути на подальшу експлуатацію автомобіля.

9 елементів в автомобілі, які раптово можуть вибухнути

Акумулятор

В процесі підзарядки всередині будь-якого автомобільного акумулятора виробляється достатньо великий обсяг водню, який, з'єднуючись з киснем повітря, утворює дуже вибухонебезпечну суміш. Для загоряння достатньо навіть невеликої іскорки. Детонація акумулятора часто спостерігається, коли водій намагається "прикурити" або ж під час появи мимовільної іскри на контактах в місці підключення батареї до бортової мережі транспортного засобу. Наслідки такого вибуху дуже неприємні. Батарея під час вибуху завдає істотної шкоди всьому, що знаходиться під капотом, її буквально розриває на частини, з корпусу виливається кислота. Бризки кислоти можуть розлітатися в радіусі до 1,5 метрів. Для відновлення буде потрібно робити серйозний ремонт і, природно, знадобиться заміна автомобільного акумулятора.

Масляний фільтр

Якщо в машині встановлено низькоякісний або вже старий, який виробив свій ресурс, масляний фільтр, то він може нести загрозу. Зокрема, цей елемент може вибухнути під час спроби завести двигун взимку при сильному морозі. Це дуже неприємна ситуація, фільтр буквально розривається по шву під впливом високого тиску, створюваного моторним мастилом. Причина в тому, що фільтр просто не може пропустити через себе густе масло, яке при низькій температурі стає дуже в'язким. Зовні це нагадує досить сильний вибух під капотом.

Шина

При перекачуванні шини можна отримати дуже неприємний ефект, коли в ній відбудеться розрив корду. Подібне може статися, коли автомобіль рухається на дуже великій швидкості або при сильному різкому ударі колесом об перешкоду. У цьому випадку, крім різкого хлопка, всередині колеса падає тиск, шину розриває. Це дуже небезпечна ситуація, яка може призвести до серйозної аварії, тому що машина миттєво втрачає керованість.

9 елементів в автомобілі, які раптово можуть вибухнути

Глушитель

Якщо водій здійснює тривалу прокрутку стартером, то бензин може засмоктуватися в випускну систему. Це відбувається в момент, коли починаються проблеми з пуском двигуна, іскра ніяк не хоче з'являтися. В результаті доводиться повторювати спроби пуску раз за разом. Коли, нарешті, іскра з'являється, це призводить до займання парів бензину і самого палива, що накопичилися всередині. Вони можуть здетонувати просто миттєво, що призводить до того, що автомобільний глушник буквально розриває. Більше за інших до цього схильні карбюраторні типи автомобілів, тому їх власникам треба бути акуратними й враховувати подібну ймовірність.

Лампи

Вибух ламп у фарі — ситуація досить поширена. Зазвичай це відбувається при використанні неякісних автоламп китайського виробництва. Купуючи дешеву китайську підробку, не варто розраховувати на довгу службу, добре якщо вона просто швидко перегорить, але вона може стати причиною серйозних проблем. Вибухнути подібний освітлювальний елемент може практично в будь-який момент і передбачити це неможливо. Після вибуху як мінімум доведеться розібрати фару і видалити з неї всі осколки, а потім поставити нову лампу, в гіршому — доведеться змінювати фару, а це не таке дешеве задоволення.

9 елементів в автомобілі, які раптово можуть вибухнути

Подушки безпеки

Це єдина деталь в машині, яка правда повинна при певних умовах вибухати. Однак, якщо її встановили неграмотно і монтажні або ремонтні роботи були проведені з порушеннями, то подушки безпеки можуть детонувати раптово і зовсім незаплановано. Це може привести до деяких пошкоджень салону, а також травмувати водія або пасажирів. Зверніть увагу, що вибух подушки безпеки може бути викликаний також і її неправильним зберіганням.

Газові балони

Очевидно, що машини, обладнані газовою системою, більше схильні до ризиків вибуху, навіть попри те, що сучасні газові балони оснащуються декількома рівнями захисту. Зокрема, вони мають спеціальний захист від надлишкового тиску. Проте, назвати їх повністю безпечними не можна, тому що газ дуже пожежо-вибухоопасна речовина. Наприклад, балон може бути пошкоджений або виникають неполадки в запобіжної системі, що може стати причиною вибуху і загоряння транспортного засобу.

9 елементів в автомобілі, які раптово можуть вибухнути

Переднатягувачі ременів безпеки

Не всі автомобілісти знають, що переднатягувачі ременів безпеки оснащуються спеціальними піропатронами. І їх принцип дії аналогічний тому, що використовується в подушках безпеки. Тобто і спрацювати вони можуть спонтанно і несподівано для водія і пасажирів з тих же причин, що і подушки.

Вогнегасник

Вогнегасник — цей елемент є в кожному автомобілі та є його невід'ємною частиною. І тут також важливо пам'ятає, що при недотриманні умов зберігання або використання несертифікованих балонів, він може також вибухнути. Звичайно, в цьому випадку наслідки не дуже страшні. Максимально, що може загрожувати — чистка салону від порошку і заміна вогнегасника. Ситуація не найприємніша, звичайно, але і не дуже страшна.

9 елементів в автомобілі, які раптово можуть вибухнути

Як бачимо, навіть звичайні деталі можуть нести загрозу, якщо не дотримуватися правил експлуатації або використовувати неякісні елементи. Тому, кожен водій повинен дуже уважно ставитися до всіх потенційно небезпечних ділянок. Якщо ж неприємність трапилася, то в інтернет-магазині 130.com.ua ви можете купити акумулятор для заміни вийшов з ладу або нові автомобільні лампи у Львові, Тернополі або Івано-Франківська. У нас великий вибір різних автомобільних аксесуарів за вигідними цінами.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.