Працюємо
Пн–Пт: 8:30–20:30
Сб-Нд 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

Як захиститися від коронавірусу у власному автомобілі

Особистий автомобіль в умовах транспортного колапсу й обмеження пересування громадським транспортом, яке було введено в багатьох містах України, — непоганий спосіб уникнути можливих контактів з людьми, що потенційно є носіями коронавірусу. Однак попри те, що поїздки на особистому транспорті потенційно безпечніше в умовах епідемії, автомобільний салон не можна назвати 100% безпечним.

Як захиститися від коронавірусу у власному автомобілі

Нехай частково ви та захищені, але автомобіль не гарантує захист, тому що залишаються деякі фактори потенційної небезпеки. Тому водій в умовах епідемії повинен дотримуватися строгих правил санітарно-епідеміологічної безпеки.

Дезінфекція салону: правила, яких слід дотримуватися всім

Очистити салон автомобіля і продезінфікувати його набагато легше, ніж автобус, вагон метро або трамвай. Це кожен автомобіліст легко може зробити самостійно. Обов'язково подбайте про те, щоб в салоні машини у вас були спеціальні дезінфікуючі серветки, бажано, щоб вони були спиртовмісних. Якщо їх немає, то можна скористатися хусткою, змоченим звичайним спиртом, який продається в аптеці. Вчені підтвердили, що цей вірус боїться мила, тому видалити його з поверхонь можна, використовуючи концентрований мильний розчин.

Пам'ятайте, що обробку треба проводити дуже ретельно, тому що на металевих поверхнях, за даними вчених, вірус може зберігати свою активність до 12 годин!

Як захиститися від коронавірусу у власному автомобілі

Існує кілька правил, яких обов'язково треба дотримуватися:

  • Сідаючи за кермо, обов'язково продезінфікуйте руки. Для цього можна використовувати спеціальні антисептичні розчини або серветки.
  • Постійно дезінфікуйте в салоні всі предмети та поверхні, яких торкаються руки — як водія, так і пасажирів. Це стосується таких елементів, як кермо, ремені безпеки, кришка бардачка, КПП, дверні ручки, магнітола, кнопки склопідйомників, кнопки кондиціонера і т.д. Не забувайте і про те, що знаходиться зовні: дверні ручки, лючок і пробка бензобака, ручка відкривання багажника тощо.
  • Всі елементи інтер'єру, яких постійно торкаються руками водія і пасажирів треба регулярно протирати спеціальними розчинами-дезінфекторами або концентрованим мильним розчином, найкраще використовувати звичайне господарське мило.
  • Не забувайте обробляти також і інші предмети, яких ви торкаєтеся руками й приносите з собою в машину: смартфон, ключ запалювання, сумки, гаманці тощо.

На що ще слід звертати увагу, щоб захистити себе від коронавірусу?

В період епідемії кожна людина повинна бути максимально пильний. Пам'ятайте, що дуже великий ризик несуть, незнайомі люди, маршрути пересування і коло спілкування ви ніяк не зможете відстежити. Отже, в цей період постарайтеся не садити до себе в машину сторонніх.

Як захиститися від коронавірусу у власному автомобілі

Враховуйте, що салонні повітряні фільтри не затримують вірус. Однак, не варто сильно турбуватися, щоб вірус з вулиці проник в автомобіль через вентиляційну систему, заражена людина повинна покашляти або чхнути в безпосередній близькості з повітрозабірником. Тобто тут ризики не дуже великі.

Для зниження ймовірності зараження також рекомендується проводити регулярне провітрювання салону. Для цього можна під час руху приблизно на 15-20 секунд повністю розкрити вікна на протилежних сторонах.

Не слід нехтувати порадами й думати, що машина захистить нас на 100% від небезпечної хвороби. Так, вона допоможе знизити ризики, бо може знизить ймовірність контакту з зараженими, але не більше. Тому важливо все одно дуже строго дотримуватися рекомендацій медиків, не відступаючи від них до кінця періоду карантину.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.