Viber
Великдень
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Автокомпресор: що це і як користуватися?

Автокомпресор: що це і як користуватися?

Колісна шина - конструкція непроникна, закрита герметично. Однак, повітря все ж примудряється залишати шину, залишаючи водієві велику неприємність - спущене колесо. Його можна підкачати на СТО, але краще вміти робити подібні речі самостійно. Адже проблема спущеною шини може застати і на дорозі, і в самий невідповідний момент, коли їхати потрібно терміново.

Для підкачування коліс автомобіля використовується електричний автомобільний насос, іменований компресором. У цій статті дізнаємося як користуватися автомобільним компресором, як правильно підключати насос і як часто потрібно підкачувати колеса.

Вибрати і купити компресор автомобільний можна на 130.com.ua.

Види компресорів і їх пристрій

Автокомпресор: що це і як користуватися?

Автокомпресор являє собою електричний насос, який пресує повітря під потрібним тиском і подає його до шини. У його конструкції є два головні елементи:

  • Електричний привід.
  • Насосна частина.

Насосна конструкція може бути двох типів:

  • Перший тип складається з поршня і циліндра. Такі види автомобільних компресорів називаються поршневими. Їх незаперечна перевага-висока потужність. Поршневий компресор може давати тиск до 8 атмосфер.
  • Другий вид-мембранні насоси. У них замість поршня за нагнітання повітря відповідає мембрана. Такі насоси прості, коштують дешевше, але і високою потужністю похвалитися не можуть. Їх межа - 6 атмосфер і продуктивність нижче, ніж у поршневих, але для шин легкового автомобіля цього цілком достатньо.

Принцип роботи автокомпрессора

Автокомпресор: що це і як користуватися?

Принцип роботи автомобільного компресора полягає в тому, що електродвигун запускає в роботу насос. Потім відбувається нагнітання повітря різними способами:

В поршневих компресорах повітря стискає поршень. Він рухається зворотно - поступально в циліндрі, нагнітаючи при своєму русі повітря. На виході створюється високий тиск. Через шланг з наконечником, через колісний штуцер стиснене повітря надходить в шину.

В мембранних компресорах повітря стискає еластична мембрана.

Незалежно від будови і способу нагнітання повітря (поршнем або мембраною), кожен автомобільний компресор відмінно виконує цілих три завдання. Він проводить збір повітря, його стиснення і подачу безпосередньо в колесо.

Перед тим, як накачати колесо машини, слід дати живлення електромотора компресора. Для цього потрібно підключити компресор до прикурювача автомобіля (якщо компресор не акумуляторний). Для під'єднання використовуємо довгий кабель, оснащений вилкою. Сама вилка сконструйована на безпроблемне з'єднання з прікурівательной розеткою. Її потрібно просто увіткнути в вихід прикурювача (вольтаж його 12 Вольт) і включити тумблер на автокомпрессора.

В разі, якщо живлення не надходить, слід перевірити, чи працює гніздо прикурювача. Можливо, перегорів запобіжник, який легко замінити новим.

Якщо, все ж, 12-вольтний вихід не дає напруги, то можна підключити компресор для підкачки шин безпосередньо до АКБ. Процес трохи клопіткий - потрібно відрізати вилку, а з кінчиків зачищеного від ізоляції проводу зробити петлі. Вони гратимуть роль клем. Деякі поршневі компресори оснащені з заводу «крокодилами» для підключення безпосередньо до АКБ. Як підключити такий прилад? Їх приєднуємо до акумулятора, орієнтуючись, що «плюс» - це чорний кабель, а «мінус» - червоний. Якщо з зарядом в акумуляторі все добре, то компресор запрацює. При потребі можна завести автомобіль (при посадженої батареї).

Як качати колеса?

Автокомпресор: що це і як користуватися?

Хто часто користується компресором, той уже знає всі нюанси підключення. А для новачків слід підготуватися і робити все крок за кроком, щоб не помилитися. Правильно користуватися компресором потрібно в такій послідовності:

  • Поставить прилад біля спущеною шини.
  • Открутить ніпельний ковпачок.
  • На колісний штуцер насадити компресорний наконечник.
  • Увімкнути вилку в розетку прикурювача.
  • Включити тумблер на насосі в горизонтальне положення. Цим ми відразу відкриваємо клапан на компресорному наконечнику, і повітря починає надходити в шину.
  • Стежимо за показником тиску. При досягненні необхідного тиску в шині, тумблер потрібно вимкнути.
  • Підкачка завішана. Від'єднуємо наконечник і загвинчуємо ніпель.

Яке має бути тиск в шинах

Автокомпресор: що це і як користуватися?

Будь-яка машина має свій розмір і тип покришок. Робочий тиск в шині може бути різним у різних автомобілях. Як правило, наклейка з покажчиком норми тиску в шині наклеєна виробником автомобіля біля дверцята з боку водія (іноді - з боку пасажира). В інформації ви побачите дві цифри - це показники тиску в літню пору і в зимову - для зимових коліс.

Ослаблення тиск в автомобільних шинах не повинно застати вас зненацька. Слід регулярно вимірювати, чи відповідає показник тиску нормі для вашого автомобіля. Вимірюється тиск в шинах манометром. Рекомендується робити це кожні два тижні, якщо машина їздить щодня.

Така перевірка продовжує ресурс колісних шин і попереджає знос покришок. Навіть підлогу атмосфери недокачкі ведуть до стирання покришки з боків. До того ж, якщо шини спущені, то це негативно відбивається на підвісці.

На що звернути увагу при виборі компресора?

Автокомпресор: що це і як користуватися?

Різних насосів для підкачування шин дуже багато на ринку автомобільних товарів. Вибираючи компресор для свого автомобіля, потрібно врахувати деякі фактори, щоб отримати довговічного та надійного помічника.

Потужність . Поршневі компресори завжди могутніше, однак, за показником потужності не слід гнатися. Хороший мембранний насос з накачуванням коліс до 3 атмосфер-це відмінне придбання.

Розмір . Чим вище потужність пристрою, тим воно габаритніший. Це відноситься до всієї техніки в світі, і до автокомпрессора теж.

Тип насоса -мембранний або поршневий. Поршневий, звичайно, надійніше і продуктивніше. Але він більше підходить для автомобілів з великим розміром коліс, від 15 дюймів і вище (позашляховиків, вантажних автомобілів). Для легковиків розмір коліс яких 13-14 дюймів, можна брати мембранний недорогий насос, його можливостей для накачування спущеною шини буде достатньо.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.