Як правильно підключити й налаштувати підсилювач звуку в автомобілі
Підсилювач звуку є одним з основних елементів, який повинен використовуватися при формуванні автомобільної аудіосистеми. Однак, не кожен автовласник знає, як правильно підключити його і налаштувати, щоб все працювало стабільно і без збоїв. Розгляньмо це питання більш детально.
Види автомобільних підсилювачів
- Моноблок — найпростіший варіант, це автопідсилювач з 1 каналом, куди можна підключити сабвуфер.
- Двоканальний — в цьому випадку передбачає підключення 2 передніх або 2 задніх динаміка. Також підходить для підключення сабвуфера. 4 динаміки до таких пристроїв підключають рідко.
- Чотирьохканальний — до нього ви можете підключити одночасно 2 фронтальних або 2 тилових динаміка. Допускається також варіант: 2 динаміка підключають до 2 каналах, а 2 інших каналу з'єднуються мостом і до них підключається сабвуфер.
- П'ятиканальний — в таких підсилювачах 4 канали використовують для динаміків, а за допомогою п'ятого приєднується сабвуфер.
Особливості підключення автомобільного підсилювача
Кожен підсилювач звуку має безліч роз'ємів, які можна розділити на дві великі групи за їх призначенням:
Роз'єми для підключення живлення (силові)
- Три контакту з позначенням+12V через них живлення надходить від позитивної клеми автомобільного акумулятора. При підключенні важливо врахувати, що провід живлення повинен бути досить товстим, тонкий не підійде.
- GND (земля) використовується для підключення до маси автомобіля, тут важливо, щоб провід мав розтин не менше дроту живлення і був досить коротким.
- REM через цей роз'єм підсилювач підключається до головного пристрою (автомобільної магнітоли) за допомогою керуючого дроту. Міжблочний провід повинен мати тоненький третій проводок, саме його і слід використовувати в якості керуючого. Він дозволяє зробити так, щоб підсилювач звуку вмикався і вимикався синхронного з головним пристроєм.
Виходи для підключення акустики
Роз'єми для приєднання проводів від динаміків. Тут треба уважно стежити за тим, щоб контакти «+» і «—» підключалися відповідно до правильних контактів на динаміках також «+» і «—».
Якщо ви хочете підключити сабвуфер на два канали підсилювача мостом, то берете дроти сабвуфера підключайте до «+» клеми на одному каналі і до «—» клеми на іншому каналі. Після чого вільні клеми підсилювача з'єднуються за допомогою короткого проводу між собою (це актуально не для всіх моделей підсилювачів, перед підключенням рекомендуємо ознайомитися з інструкцією).
Також підсилювачі зазвичай мають кілька лінійних входів (lineinput) і виходів (output) типу RCA, які зазвичай називають « тюльпани ». Вони дозволяють підключити підсилювач до лінійних виходів магнітоли, використовуючи міжблочний кабель.
Що потрібно для підключення підсилювача?
Перед тим, як приступити до виконання робіт, треба підготуватися. Для підключення підсилювача вам обов'язково потрібно:
- Дріт живлення — два відрізки, один довгий і один невеликий для підключення до маси;
- Міжблочний кабель;
- Провід для динаміків;
- Саморізи;
- Кусачки;
- Викрутка;
- Ніж;
- Для деяких моделей підсилювачів також може знадобитися набір шестигранників.
Порядок дій під час монтажу підсилювача в салоні автомобіля
- Виберіть місце з урахуванням того, щоб там забезпечувалася хороша вентиляція.
- Закріпіть корпус пристрою саморізами або болтами.
- Біля акумулятора закріпіть запобіжник.
- Всі необхідні дроти акуратно простягніть до підсилювача і підключіть їх. Тут варто врахувати один нюанс: силовий провід прокладете подалі від проводів динаміків і межблочного дроту, це дозволить мінімізувати можливі перешкоди.
- Перевірте чи немає в системі замикань і чи можна подавати живлення.
Особливості настройки звукового підсилювача
Є кілька типових регуляторів:
- Фільтр високих частот. HighFrequency або HPF. Дозволяє обрізати нижню межу відтворюваних частот. Найчастіше використовується при підключенні середньочастотних і високочастотних динаміків.
- Фільтр низьких частот. LowFrequency або LPF. Дозволяє обрізати верхню межу відтворюваних частот сабвуфера.
- Crossover або x-over — він дозволяє швидко переключитися між фільтрами низьких і високих частот. Є у нього і третє положення, що відключає всі фільтри — «Full» або «Flat».
- Рівень чутливості. Цей регулятор зазвичай має позначення «level» або «Gain».
Під час налаштування слід виконати такі дії:
- Поставте на мінімум рівень чутливості (поверніть регулятор до упору проти годинникової стрілки).
- Увімкніть магнітолу на максимальній гучності, потім повільно повертайте регулятор чутливості до появи відчутних звукових перешкод. Потім поверніться трохи назад, щоб звук був чистим. Тобто треба знайти граничне значення, до переходу в перешкоди.
- Зменшіть гучність на головному пристрої до оптимального рівня.
В інтернет-магазині 130.com.ua ви можете купити підсилювач звуку у Львові, Тернополі або Івано-Франківську за вигідною ціною з доставкою по Україні.