Viber
Відеореєстратори
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Датчики тиску в шинах — гарантія безпеки водія на дорозі

Очевидно, що відразу визначити втрату тиску в шинах автомобіля на око може не кожен. Але це дуже неприємна ситуація, тому що у недокачаних коліс стрімко зростає швидкість зносу. Крім того, тиск — це один з основних параметрів, що впливають на безпеку експлуатації транспортного засобу. Відхилення від норми може стати причиною серйозних неприємностей і непоправних наслідків, тому дуже важливо постійно контролювати тиск в шинах.

Датчики тиску в шинах-гарантія безпеки водія на дорозі

Чим небезпечний тиск, що не відповідає нормі?

Падіння тиску збільшує площу впливу гуми на поверхню дороги, що сприяє прискоренню зносу і швидкому стиранню протектора. У разі постійного циклічного навантаження стирається навіть частина гуми на ободі колеса. Також це сприятиме зростанню витрат палива.

Підвищений тиск також шкідливий, в цьому випадку спостерігається погіршення амортизації шини, зростає навантаження на підвіску, їзда на нерівних дорогах буде не такою комфортною, як зазвичай. Все це призводить до швидкого виходу деталей підвіски з ладу, страждає кузов — все це згодом буде потребувати серйозного і дорогого ремонту. Крім того, не варто забувати й про те, що різке збільшення тиску в покришці може привести до розриву шини. А це, в свою чергу, може спровокувати аварійну ситуацію.

Яким способом можна виміряти тиск в шинах?

Фахівці радять перевіряти тиск не рідше 1 разу на місяць, якщо автомобіль експлуатується щодня. При цьому врахуйте, що виміри проводяться на не прогрітий гумі перед початком руху, це дозволить отримати максимально точні показники.

Що стосується безпосередньо самого процесу вимірювання тиску, то для цього є спеціальні пристрої, здатні дуже точно оцінити стан покришок і показник тиску повітря в них.

Датчики тиску в шинах-гарантія безпеки водія на дорозі

Використання манометра

Основний і найпростіший прилад, яким користується більшість сучасних водіїв — манометр. Він може бути декількох видів:

Аналоговий манометр (механічний) — найбільш простий варіант, має шкалу і стрілку, яка і показує тиск;

Електронний манометр (цифровий) — має замість шкали спеціальне електронне табло, на яке і виводяться показники тиску, простий і зручний, ніж аналоговий, тому що все видно відразу, стрілка не качається і не треба придивлятися і напружуватися, щоб визначити, на який же позначці вона знаходиться.

Порядок дій при вимірюванні тиску за допомогою манометра виглядає наступним чином:

  • Крок 1: скиньте показники на пристрої в "нуль";
  • Крок 2: зніміть запобіжний клапан з ніпеля на шині, якщо він, звичайно, є;
  • Крок 3: підключіть манометр до ніпеля і злегка натисніть на нього, повітря повинне надійти в трубку приладу під тиском;
  • Крок 4: подивіться на шкалу або табло, там буде видно результат вимірювань.

Використання системи контролю тиску в шинах

Крім манометрів, багато сучасних автомобілів оснащуються більш досконалою системою — датчиками контролю тиску в колесах (TPMS). Цей варіант максимально простий і зручний, тому що нічого вимірювати не треба, достатньо встановити електронні датчики в покришках і результати вимірювання буде виводитися на монітор бортового автомобільного комп'ютера. Їх перевага в тому, що водій зможе отримувати дані навіть під час руху машини. Конструктивно датчик для вимірювання являє собою невеликий пристрій, який закріплюється на кожному колесі, зчитує інформацію про тиск і передає її на бортовий комп'ютер.

Датчики тиску в шинах-гарантія безпеки водія на дорозі

Всі датчики можна поділити на два великих підтипи:

Механічні

Вони, по суті, є манометрами в мініатюрі. Вони мають вигляд невеликих заглушок (ковпачків), накручують на ніпель автомобільної покришки замість стандартних ковпачків.

Механічні датчики тиску забезпечують ефективний контроль і вважаються одними з найбільш зручних. Їх метод визначення рівня тиску заснований на русі поршня. Про рівень тиску сигналізують спеціальні індикатори, які горять різним кольором: червоний, жовтий, або зелений.

При всіх плюсах, простоті використання і нескладної установки є у датчиків цього типу і один дуже суттєвий мінус — тому що вони розташовуються так, що до них має доступ будь-хто, тому вони дуже часто стають предметом крадіжки. Є у них і ще один недолік — цей тип датчиків тиску має досить низьку інформативність, тому що водій не зможе перевірити показники, перебуваючи в дорозі. Проте, подивитися на датчик і його колір простіше і швидше, ніж кожен раз братися за манометр, якого в потрібний момент може не виявитися під рукою.

Електричні

Електричні датчики точніше визначають тиск і мають складну конструкцію, їх монтаж також вимагає додаткових маніпуляцій. Зазвичай використовується система з чотирьох датчиків, по одному на кожне колесо і приймально-інформаційного блоку. Вони ведуть постійний моніторинг показників тиск (деякі моделі можуть також відстежувати і температуру). Водій може налаштувати систему так, щоб датчики передавали дані через певні проміжки часу. Так він завжди буде в курсі того, в якому стані знаходяться автомобільні колеса.

Електричні датчики тиску можна розділити на кілька видів:

  • Ковпачки — це зовнішні датчики, які встановлюються на ніпель. Їх перевага в простоті монтажу і заміни. У конструкції цих датчиків зазвичай використовується спеціальний сенсор, який визначає тиск і потім передає показники на центральний блок за допомогою Bluetooth .
  • Мікро чіпи — це внутрішній тип датчиків, тобто їх монтаж здійснюється всередині покришок. Особливість цієї системи полягає в тому, що вона обчислює, а не вимірює показники. Саме це призводить до того, що іноді при їзді по нерівній дорозі, датчики можуть помилятися і видавати неточні дані. Також їх мінусом є і висока вартість, що робить їх використання не дуже масовим.
  • Датчики, що встановлюються на диск — цей варіант також передбачає установку всередині шини. Вони добре захищені від крадіжки та від зовнішніх атмосферних чинників. З мінусів варто відзначити складність монтажу.
Датчики тиску в шинах-гарантія безпеки водія на дорозі

Як бачимо, варіантів дуже багато, кожен водій може вибрати для себе те, що буде зручніше для нього. Однак, сучасні електронні системи контролю тиску в шинах дозволяють водієві оперативно отримувати інформацію і попереджають, якщо отримане значення сильно відхилилося від норми. Тобто сміливо можна сказати, що системи TPMS — це не просто датчики, які стежать за тиском, це один з важливих елементів комплексної системи безпеки, які можуть врятувати та запобігти нештатної ситуації.

В інтернет-магазині 130.com.ua ви можете купити систему контролю тиску в шинах і компресор для підкачки шин у Львові, Івано-Франківську або Тернополі щоб привести в норму тиск, якщо він впав нижче норми.

ТОП-3 автокомпресора
 

Найкращі автокомпресори

Шукаєте якісний і найкращий автокомпресор? Даний рейтинг автокомпресорів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Ножний насос HEYNER PedalPower 215 000

Ножний насос HEYNER PedalPower 215 000
Особливості:
  • ★ З швидкозажимним клапаном
  • ★ Одноциліндровий
  • ★ Максимальний тиск - 7 Атм

Автокомпресор Vitol K-55

Автокомпресор Vitol K-55
Особливості:
  • ★ з живленням від акумулятора
  • ★ продуктивність – 50 л
  • ★ широка комплектація

Автокомпресор Vitol K-52

Автокомпресор Vitol K-52
Особливості:
  • ★ з живленням від прикурювача
  • ★ продуктивність – 40 л
  • ★ широка комплектація
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.