Viber
Мінімийки
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Чим небезпечна їзда на приспущених шинах?

Підтримка оптимального внутрішнього тиску в покришках — один з важливих елементів догляду за автомобільними шинами. Якщо всередині рівень тиску оптимальний, то це гарантує рівномірний контакт протектора з дорожнім полотном і захищає шину від передчасного виходу з ладу. Якщо ж показник виявиться нижче норми, то це може привести до негативних наслідків, аж до аварії, тому що рівень тиску безпосередньо впливає на керованість транспортного засобу, а значить і на безпеку водія.

Чим небезпечна їзда на приспущених шинах?

Яким повинен бути рівень тиску в шинах?

Тут все дуже просто. Виробник для кожного автомобіля встановлює рекомендований показник, його і слід дотримуватися. Знайти інформацію можна, як правило, в керівництві по експлуатації машини. Деякі виробники вішають пам'ятку на кришку люка бензобака або з боку водія на середню стійку кузова. Дані можуть бути вказані також і на боковині шини.

Звичайно, що завод-виробник може допускати і використання покришок різних типорозмірів, для яких показник рекомендованого тиску буде відрізнятися. Крім того, іноді рівень тиску може бути різним навіть для передніх і задніх шин. Це все треба враховувати і уважно читати те, що рекомендує виробник автомобіля.

Сезонні коливання тиску в шинах

Температура навколишнього середовища безпосередньо впливає на показник тиску в шинах. Не всі знають, але в замкнутому просторі тиск повітря падає приблизно на 0,1 бар при зниженні температури на кожні 10°С. Це накладає відбиток і на експлуатацію автомобільних покришок.

Чим небезпечна їзда на приспущених шинах?

Наприклад, встановивши на машину літні шини в квітні, можна не боятися, що тиск усередині впаде під впливом навколишнього середовища до кінця серпня, коли поступово почнеться похолодання. Тому в кінці літа завжди рекомендується перевірити рівень тиску і при необхідності підкачати шини.

В холодну пору року перевіряти треба частіше. Зокрема, після встановлення зимової гуми приблизно наприкінці жовтня, вже при перших же заморозках рекомендується провести перевірку рівня тиску. Також додаткова перевірка не завадить, коли стовпчик термометра опускатиметься до мінус 10, а потім до мінус 20°С.

До яких наслідків може привести їзда на недокачанних колесах?

Використання шин зі зниженим рівнем тиску може бути дуже небезпечним. Багато що тут, звичайно, залежить від ступеня розбіжності з рекомендованим показником. І звичайно, чим більше буде ця різниця, тим небезпечніше буде їздити на такій машині. Навіть заниження всього лише на 0,3 атмосфери може мати серйозний негативний вплив на життєво важливі характеристики транспортного засобу. Давайте більш детально розглянемо, чим же все-таки це загрожує. Це повинен знати кожен водій!

Знижується керованість

В першу чергу, автомобіль з приспущеними шинами втрачає свої основні динамічні характеристики, можуть виникати складнощі з рульовим керуванням. Машина гірше розганяється, кермо може не слухатися. Також знижений тиск ускладнює водієві проходження поворотів на швидкості. Під час маневру автомобіль втрачає керованість, стає нестійким, погано тримає траєкторію — все це може привести до неконтрольованого заносу. Також при їзді в дощ або просто по мокрій дорозі колеса можуть поводитись дуже непередбачувано, що також підвищує ризик потрапляння в аварію.

Чим небезпечна їзда на приспущених шинах?

Проблеми з гальмуванням

Одним з найнебезпечніших наслідків є зниження ефективності гальмування. При здійсненні екстреної зупинки відзначається значне збільшення гальмівного шляху. Особливо це помітно на заледенілому дорожньому покритті взимку і на мокрій дорозі. Причому мова йде не про дріб'язкове збільшення гальмівного шляху, яке мало на що впливає. При русі на високих швидкостях по трасі, навіть зовсім незначна розбіжність параметра від рекомендованої норми може стати причиною великих проблем і призводить часто до самих непередбачуваних наслідків. Наприклад, знижений тиск підвищує ймовірність розриву покришки.

Збільшується знос

Якщо будете довго їздити на спущених шинах, то варто готуватися до того, що доведеться часто їх міняти. Пов'язано це з тим, що приспущені покришки дуже швидко зношуються. Експерти кажуть, що якщо показник тиску в шинах буде нижче норми на 20%, то термін їх служби в середньому знижується на 30%. Зокрема, в процесі експлуатації по всьому колу бічних стінок може спостерігатися незворотне ушкодження каркаса. Шини втрачають свою форму, перегріваються і деформуються. Після чого розшаровується і розривається корд. Тому вкрай небезпечно їздити на шинах із заниженим тиском по поганих дорогах. Це підвищує ризик потрапити в ДТП, якщо раптом на великій швидкості покришка лопне.

Збільшуються витрати палива

Це, мабуть, наслідок, який не є небезпечним, но теж досить неприємний. Фахівці підтверджують, що при їзді на машині з приспущеними колесами, навіть при незначній втраті тиску, помітно збільшується витрата бензину. А це може сильно вдарити по кишені автовласника.

Чим небезпечна їзда на приспущених шинах?

Як перевірити тиск в шинах?

Перевіряти тиск в автомобільних шинах треба регулярно, тому що, як ми вже зазначили, цей показник може змінюватися в процесі експлуатації транспортного засобу, і схильний до сезонних коливань через зміну температури повітря. Навіть при експлуатації в ідеальних умовах покришки можуть втрачати тиск. При цьому швидкість втрати в середньому складає близько 0,069 бар на місяць. Саме тому рекомендується перевіряти даний показник щомісяця.

Для визначення тиску в шинах використовується спеціальний прилад — манометр. Це невеликий пристрій дуже простий в роботі. Однак при перевірці треба дотримуватися деяких рекомендацій. Зокрема, тиск слід перевіряти виключно в холодних шинах. Пов'язано це з тим, що при їзді покришки гріються, це призводить до неточностей під час вимірювання. Оптимальний час для вимірювання рівня тиску — вранці до того, як машина виїхала з гаража.

Порядок дій при перевірці тиску в шинах наступний:

  • Насамперед треба відкрутити ковпачок на клапані покришки і встановити на нього манометр.
  • На шкалі манометра буде показуватися поточний показник тиску в шинах — він може вказуватися в барах або psi.
  • Якщо рівень занижений, то слід підкачати шини за допомогою автомобільного компресора.
  • Після підкачки процедуру перевірки рівня тиску повторюють до тих пір, поки значення не стане оптимальним, тобто рекомендованим виробником машини.
  • Як тільки потрібний рівень досягнутий, треба поставити ковпачок на місце і щільно його закрутити.
Чим небезпечна їзда на приспущених шинах?

Перевіряти треба всі покришки! Якщо відзначається велика різниця тиску, краще звернутися в автосервіс, де проблему зможуть вирішити досвідчені фахівці. Можливо відбувається витік повітря, викликана неправильним положенням обода або несправним золотником. У будь-якому випадку майстер швидше впорається із завданням пошуку причини несправності.

Якщо ж ви не хочете постійно перевіряти тиск вручну, то можете придбати систему контролю тиску в шинах. Це дуже зручно і практично, тому що полегшує водієві життя. При відхиленні показників від норми система подасть відповідних застережливий сигнал. А для відновлення оптимального рівня тиску рекомендується купити автомобільний компресор у Львові, Івано-Франківську та Тернополі. Інтернет-магазин 130.com.ua пропонує великий вибір компресорів по вигіднім цінам.

ТОП-3 автокомпресори
 

Найкращі автокомпресори

Шукаєте якісний і найкращий автокомпресор? Даний рейтинг автокомпресорів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Ножний насос HEYNER PedalPower 215 000

Ножний насос HEYNER PedalPower 215 000
Особливості:
  • ★ З швидкозажимним клапаном
  • ★ Одноциліндровий
  • ★ Максимальний тиск - 7 Атм

Автокомпресор Vitol K-55

Автокомпресор Vitol K-55
Особливості:
  • ★ з живленням від акумулятора
  • ★ продуктивність – 50 л
  • ★ широка комплектація

Автокомпресор Vitol K-52

Автокомпресор Vitol K-52
Особливості:
  • ★ з живленням від прикурювача
  • ★ продуктивність – 40 л
  • ★ широка комплектація
 
 

Материали по темі:

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.