Що краще вибрати для перевезення дитини в машині: бустер або автокрісло?
Дитяче автокрісло в сучасному світі — це необхідний елемент безпеки при перевезенні дитини в автомобілі. Якщо у вас в родині з'явилася дитина, вже відразу після її народження треба замислитися про те, що час купити автокрісло для її безпечного перевезення. Адже, саме спеціальне автомобільне крісло відповідає за захист дітей під час поїздки, захищає від травмування в момент гальмування, різкого повороту, і звичайно, при попаданні в ДТП.
Крісла бувають різні, в тому числі їх можна розділити на два великі класи: автокрісла і бустери. І багато батьків часто сперечаються, який же варіант краще вибрати. Розгляньмо більш детально, чим вони відрізняються між собою і які переваги й недоліки вони мають.
Призначення, переваги і недоліки автокрісел
Зовні дитяче автомобільне крісло схоже з сидінням автомобіля. Установка такої конструкції в салоні машини здійснюється шляхом фіксації за допомогою спеціальної бази, системи ізофикс або штатного ременя безпеки. Дуже важливо правильно закріпити автокрісло, воно не повинно хитатися і бовтатися, це важливо для безпечного перевезення дітей.
Всі крісла діляться на декілька груп, які вибирати треба, орієнтуючись на вагу дитини. Всього існує 5 основних категорій: (0+ (до 13 кг), 0+/I (до 18 кг), I (9-18 кг), III (9-25 кг), III-III (9 -36 кг)). Як правило, група вказується на корпусі конкретної моделі. Це дуже важливий параметр, який безпосередньо впливає не тільки на комфорт перевезення дитини в кріслі, а й на його безпеку. Так при розробці різних моделей враховують вагу і зріст дітей різного віку, щоб конструкція максимально їм відповідала. І перевезення, наприклад, новонародженого в кріслі для дітей старшого віку не припустиме, тому що воно не зможе його надійно захистити. Ви банально не зможете зафіксувати в ньому малюка, щоб він не випав.
Автокресла також можуть ділитися ще й на два види за типом своєї конструкції: класичне каркасне та безкаркасне.
Каркасні автокрісла
Перша категорія має жорстку основу, яка забезпечує додатковий захист, створюючи навколо дитини свого роду кокон. Такі крісла мають певні переваги:
- Простота монтажу. Каркасні автокрісла можуть фіксуватися різними способами: база, Isofix, штатний ремінь. Найпростіший і зручний — база, яка встановлюється один раз і потім крісло кріпиться до неї в лічені хвилини, за допомогою спеціальних вбудованих кріплень. Ізофикс дозволяє встановити автокрісло безпосередньо на автомобільні сидіння, оснащені спеціальними напрямними, це також не займає багато часу. Якщо ж в машині немає системи Isofix, то крісло можна встановити та закріпити за допомогою штатного ременя. Всі три варіанти, дозволяють встановити сидіння всього за кілька хвилин і забезпечують надійне кріплення, тому що конструкція крісла жорстка і стійка.
- Надійна фіксація дитини в кріслі. У самому кріслі також зазвичай є свій додатковий 5-точковий ремінь безпеки, він забезпечує надійне утримання малюка в автокріслі, не дозволяючи йому вилетіти в момент удару.
- Безпека. Водій при використанні каркасного автокрісла може бути впевнений в тому, що воно захистить маленького пасажира в разі зіткнення. Ці крісла проходять випробування і краш-тести, в яких визначається рівень їх захисту. Багато моделей мають додатковий бічний захист та інші системи, що підвищують надійність і сприяють максимальної безпеки.
- Оригінальний дизайн і стильний зовнішній вигляд. Виробники пропонують величезний асортимент моделей. Легко підібрати автокрісло так, щоб воно виглядало красиво, вписувалося в інтер'єр і було максимально приємним і зручним для дитини.
Є, звичайно, і у них і деякі недоліки: великі габарити та вага конструкції. Особливо в порівнянні з безкаркасними кріслами та бустерами.
Безкаркасні автокрісла
Безкаркасні автокрісла не мають жорсткої підстави, вони простіше й доступніше за ціною і мають такі особливості:
- Надійна фіксація дитини. Малюк в такому кріслі фіксується за допомогою ременя, який добре його утримує і не дозволяє рухатися та переміщатися по салону. А в разі аварії дитина не випаде, не вдариться головою об лобове скло або передні сидіння, тому що залишиться щільно зафіксованою.
- Мала вага і невеликі габарити. Особливість таких крісел в тому, що їх можна легко скласти, вони не займають багато місця. Конструкцію можна зберігати в багажнику і завжди брати в подорожі або різні поїздки.
- Відносна невелика ціна. Купити таке автокрісло можна недорого. Вони можуть коштувати в кілька разів дешевше каркасних моделей
Але у цих крісел є декілька серйозних мінусів:
- Низький рівень безпеки, тому що немає жорсткої підстави, то ні про який захист на випадок бічного удару і говорити не варто.
- У разі різкого гальмування машини або при зіткненні, є ризик перекидання конструкції.
Призначення, особливості експлуатації, переваги і недоліки автомобільних бустерів
Бустер являє собою дещо спрощений варіант автомобільного крісла. Це сидіння без спинки. Особливість полягає в тому, що використовувати подібні конструкції можна тільки для дітей старшого віку, вага яких знаходиться в межах від 15 до 36 і від 22 до 36 кг. Деякі виробники зараз пропонують моделі автокрісел, здатні трансформуватися в бустер завдяки знімної спинки.
Призначення бустера — забезпечити оптимальну висоту посадки дитини, щоб його можна було пристебнути за допомогою штатного автомобільного ременя. Тобто це свого роду спеціальна підставка, яка підіймає тіло малюка так, щоб під час фіксації ременем, він не передавлював йому шию і в разі аварії не задушив.
Бустери, як і дитячі автокрісла, можна розділити на кілька класів, зокрема, вони бувають:
- Пінопластові. Це найбільш бюджетний варіант з низьким рівнем надійності. У них є лише один плюс — мала вага.
- Пластикові. Відносяться до середнього цінового сегмента, вони міцніші та трохи важче пінопластових моделей. Забезпечують хороший захист і надійне утримання дитини на випадок ДТП.
- Металеві. Вважаються найміцнішими й довговічнішими завдяки тому, що мають жорсткий металевий каркас. Це хороші, надійні моделі, що забезпечують кращий захист.
Якщо розглядати загальні переваги бустерів, як класу дитячих автокрісел, то вони мають такі плюси експлуатації:
- Доступна ціна. Коштують бустери помітно дешевше, повноцінних автомобільних крісел зі спинкою.
- Хороший рівень захисту. Дитина фіксується надійно, за допомогою штатного автомобільного ременя, який забезпечує утримання його в сидінні, не дозволяє вилетіти в момент удару.
- Маленькі габаритні розміри й вага. Бустери легко поміщаються в багажник автомобіля, швидко встановлюються, тому не викликають незручностей у процесі своєї експлуатації.
Серед недоліків можна виділити те, що:
- Вони підходять лише для дорослих дітей у віці не молодше 4-5 років, і то лише за умови, що дитина має достатню вагу та зріст.
- Не мають спинки, при пересадці малюка з автокрісла в бустер, йому це може не сподобатися, тому що не всім відразу комфортно.
- Сидячи в бустері незручно спати, тому що не можна прийняти лежаче положення.
Що вибрати: автокрісло або бустер?
Якщо вас хвилює питання, що краще для дитини: автокрісло або бустер? То однозначної відповіді, на жаль, немає. Все індивідуально. Звичайно, новонароджених і малюків з вагою до 15 кг однозначно перевозити слід тільки в автокріслі. Бустери для них не підходять.
Якщо мова йде, про вибір варіанта для дитини трохи старше, вага якої перевищує 15 кг, то тут можна врахувати думку дитини, що йому зручніше і комфортніше. А ось для зовсім дорослих пасажирів від 8 років — однозначно краще підійде саме бустер. В цьому випадку у нього більше свободи, нічого не буде заважати, та й простору в салоні буде більше. Головне пам'ятайте, що вибирати треба якісні моделі, які відповідають сучасним стандартам безпеки.
В нашому магазині представлені тільки безпечні, сертифіковані моделі від провідних виробників. Якщо ви хочете купити автокрісло або бустер у Львові, Івано-Франківську чи Тернополі, то менеджери інтернет-магазину 130.com.ua завжди допоможуть з підбором оптимального варіанту з урахуванням віку, ваги дитини та марки вашого автомобіля.