Що таке GPS-моніторинг і навіщо потрібен?
GPS-моніторинг — це спеціалізована система, яка призначається для спостереження і контролю стану будь-яких рухомих об'єктів. Систему GPS-моніторингу можна встановити практично на будь-автотранспорт — на легкові/вантажні автомобілі і автобуси, річкові та морські судна, мототехніку, спеціалізовану техніку, яка призначається для здійснення дорожньо-будівельних або сільськогосподарських робіт.
Зміст статті:
1. GPS-моніторинг і що це таке
2. Призначення GPS-моніторингу
3. GPS-моніторинг проти махінацій з пальним
4. Переваги супутникового моніторингу
GPS-моніторинг і що це таке
Система GPS-моніторингу складається як мінімум з двох важливих компонентів — самого GPS-трекера та його програмного забезпечення. GPS-трекер монтується в транспортний засіб. Після цього він визначає координати за допомогою супутників і передає дані на спеціальний захищений сервер. Що стосується програмного забезпечення, воно необхідне для того, щоб обробити отримані дані і вивести готові координати на карту, де буде показана локація транспорту, а також маршрут, який він здійснив за певний період часу. Крім визначення маршруту і місця розташування, можна отримувати інформацію про зупинки, пробіг, витрату палива (в тому числі про заправки і зливи палива), а також про те, що транспорт відхилився від заданого маршруту.
Призначення GPS-моніторингу
Установка такої системи дасть можливість повністю стежити за всім транспортний парком, поліпшити робочі процеси, повністю виключити зловживання з боку нечесних водіїв, такі як: нескінченні сливи палива, безконтрольні рейси, фальшиві чеки, накрутка лічильників та інші махінації.
Мабуть, найголовніша задача, яку хочуть вирішити транспортні фірми з допомогою супутникового моніторингу, крім контролю місцеположення транспорту, є контроль витрати палива. Фінансові витрати на паливо — це один з найважливіших пунктів у витратах транспортних фірм. Зменшення витрат на паливо позитивно впливає на доходи. Звичайно, можна просто сказати водіям, щоб вони ощадливо ставилися до витрати палива, але ймовірність, що це спрацює, вкрай мала, адже ніхто з водіїв в цьому не зацікавлений. А якщо водії будуть економити, то зайве паливо швидше самі продадуть, ніж відкладуть для наступних рейсів. Нехтуючи засобами контролю, керівництва компаній виносять рішення про економію на зарплаті водіїв, аргументуючи це тим, що ті й так отримують додаткові доходи на зливі палива. А через це кількість зливів, махінацій і кількість «лівих» рейсів навпаки стрімко зростає, і це тільки негативно впливає на доходи компанії.
Саме з цієї причини, провідні компанії вже давним-давно обладнали свій транспорт системою GPS-моніторингу. На сьогоднішній день така система стала набагато дешевшою і доступнішою, ніж раніше. Враховуючи ціни на паливо, монтаж GPS-обладнання на весь автопарк окупається дуже швидко, так як з його допомогою в середньому економиться на 20-30% менше палива. Впровадження такої системи не тільки унеможливить махінації з боку нечесних водіїв, але і буде мотивувати співробітників чесно заробляти, і економити паливо, шляхом підвищення окладу. GPS-трекер купити в Івано-Франківську, Львові, Тернополі з доставкою по Україні можна на 130.com.ua.
GPS-моніторинг проти махінацій з пальним
Для того, щоб отримати ефективну систему контролю, необхідно точно знати, які параметри буде контролювати система, які можуть бути махінації з паливом. Є безліч способів крадіжок палива, але ми розповімо про найпоширеніші.
Сливи палива
Перше, що приходить в голову після фрази «махінація з паливом» — це, звичайно ж, злив палива і його подальший перепродаж. Коли транспорт прибуває до місця призначення, його паливний бак рідко залишається порожнім. Якщо виявляється протилежне, значить залишився паливо зливають водії, щоб потім її перепродати. Система дозволяє здійснювати контроль за заправками і сливами, і допоможе повністю позбутися такої проблеми.
Ліві рейси
Якщо в машині немає GPS-трекера, дізнатися про маршрут, який проїхав водій, неможливо. Тому, не виключена поява «лівих» рейсів і використання транспорту водієм у власних цілях. Відповідно, якщо такі рейси трапляються, значить палива було витрачено більше, ніж треба. Виключити це можна за допомогою впровадження системи GPS-моніторингу.
Ліві чеки
Наступна схема широко поширюється в тих компаніях, де водії закуповують паливо готівкою, а звітують за нього чеками. Махінація відбувається наступним чином — для кожного транспорту і маршруту, який він повинен проїхати, є норма по витраті палива. Коли трапляється перевитрата, компанія компенсує водієві зайву витрачену суму, але тільки при пред'явленні чека. Тут і з'являється можливість для маневру, і водії її не пропускають, купуючи фальшиві чеки на автозаправках. Потім проситься компенсація, нібито, за перевитрату, якої навіть і не було. Але так як чек є, є і компенсація. З наявністю системи контролю витрати палива, ви завжди будете знати точну витрату палива на будь-якому транспортному засобі і зможете перевірити чи дійсно була перевитрата чи водій намагається вас обдурити.
Переваги супутникового моніторингу
Система GPS-моніторингу дає можливість отримувати актуальну інформацію, яка значно поліпшить робочі процеси. Серед такої інформації можна виділити:
1. Точний і актуальний звіт по контролю палива з урахуванням швидкісного режиму, стану доріг, а також підйомів і спусків на дорогах.
2. Деталізовану систему звітності переміщення транспортного засобу (зупинки, швидкісний режим, а також інформацію про перевищення швидкості).
3. Створення докладних графіків по заправки і зливи палива з зазначенням місця, дати та часу заправки або зливу.
4. Моніторинг показань датчиків в реальному часі (датчик витрати палива, температури рефрижератора, температури двигуна, обертання вузлів бетономішалки та інші).