Працюємо
Пн–Пт: 8:30–20:30
Сб-Нд 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

Що таке джамп стартери та особливості їх використання

Яким би досвідченим не був водій, але від ситуації, коли автомобільний акумулятор раптово розряджається, ніхто не застрахований. Насправді причин для такої неприємності може бути дуже багато, і передбачити заздалегідь, коли ж буде потрібна підзарядка, складно. Саме для таких екстрених ситуацій були розроблені спеціальні гаджети — джамп стартери. Це компактний і дуже корисний пристрій, який все активніше останнім часом використовується автомобілістами. Так що ж це таке, для чого використовується і як працює цей маленький прилад? Розповімо про все по порядку.

які існують класи підсилювачів звуку

Що таке джамп стартер?

Джамп стартер (Jump Starter) — це портативний, автономний пуско-зарядний пристрій (ПЗУ), що має невеликі габарити, їх ще називають бустерами. Призначення джамп стартерів — запуск автомобільного двигуна в екстрених умовах, якщо раптово АКБ перестає виконувати свої функції через розряд. Вони не вимагають підключення до електричної мережі та допомагають завести машину, не заряджаючи батарею. Їх головна особливість в тому, що вони обладнуються власними вбудованими акумуляторними батареями.

Основним джерелом енергії в таких пристроях є літій-полімерні (Li-Pol) акумулятори, які більш продуктивні, якщо порівнювати їх з літій-іонними (Li-Ion). Це дозволяє домогтися високих показників пускових струмів, достатніх для пуску двигуна, при малих габаритах самого пристрою. Пропоновані виробниками моделі здатні видавати струм силою від 200 до 600 А — це досить вагомий показник. Такий пристрій легко впорається з запуском будь-якого мотора.

Правила використання автономних пуско-зарядних пристроїв для пуску двигуна

Для підключення до автомобільного акумулятора кожен бустер має комплект спеціальних проводів з контактами типу "крокодили". При цьому під час використання даних пристроїв важливо дотримуватися тих самих правил і техніки безпеки, як і при роботі з класичними зарядними та пуско-зарядними пристроями.

які існують класи підсилювачів звуку

Порядок роботи при запуску мотора наступний:

 • Спочатку треба під'єднати джамп стартер до бортової мережі машини з розрядженою акумуляторною батареєю, при цьому важливо дотримуватись полярності. Крокодили приєднуються строго "плюс" до "плюса", "мінус" до "мінуса".
 • Після підключення пристрою паралельно авто акумулятора необхідно включити прилад.
 • Тепер можна проводити запуск двигуна.
 • Як тільки процес завершено успішно, вимкніть пуско-зарядний пристрій і акуратно від'єднайте затискачі від контактних клем.

При використанні ПЗУ цього типу треба бути обережним, тому що доводиться мати справу з струмами великої сили. Наприклад, при старті дуже замерзлого двигуна, або при спробі завести потужний двигун, на який пристрій не розрахований, Jump Starter може спалахнути, оплавитися або навіть вибухнути. Тому завжди читайте інструкцію та дотримуйтесь встановлених виробником норм.

Можливість зарядки інших пристроїв

Особливість джамп стартерів в тому, що, крім роботи з автомобільними акумуляторами і запуску мотора, їх можна застосовувати для живлення дуже багатьох інших електронних приладів. Така багатофункціональність і визначає затребуваність подібного типу пристроїв на ринку.

які існують класи підсилювачів звуку

Практично кожен бустер має в комплекті постачання додаткові дроти й спеціальні перехідники, що дозволяють в будь-який момент забезпечити безперебійну роботу та відновити ємність батарей практично будь-яких сучасних гаджетів і різноманітного інструменту. Зокрема, вони можуть використовуватися для зарядки планшетів, мобільних телефонів, ноутбуків, навігаторів, відеореєстраторів; живлення електроінструменту: дрелей, гайковертів, насосів тощо.

У чому полягає відмінність бустера від powerbank?

Багато хто відзначає той факт, що зовні та по ряду технічних параметрів джамп стартери схожі на павербанки. Однак при такій схожості при більш глибокому розгляді можна знайти ряд відмінностей.

Головна відмінність — тип джерела живлення. Усередині павербанка, як правило, знаходиться звичайна літій-іонна батарея, як в більшості сучасних гаджетів. У той час як в джамп статерах — більш досконалі літій-полімерні джерела енергії.

Другим важливим відмінністю є те, що powerbank не можна використовувати для запуску автомобільного двигуна. Обумовлено це тим, що у них низький показник вироблюваної пікової сили струму. Більшість моделей не можуть відтворити струм силою більше 200 А. Це для успішного пуску вкрай мало. А ось джамп стартер дуже успішно може замінити собою powerbank, тому що цей прилад зазвичай має в своїй конструкції підвищують і знижують перетворювачі напруги. Це дозволяє пристрою працювати і з напругою 5 В-оптимальним для зарядки більшості планшетів і смартфонів від USB, і з напругою 19 В, яке зазвичай використовується при зарядці ноутбуків.

які існують класи підсилювачів звуку

В яких ситуаціях виручить автомобільний бустер?

Причин, за якими автомобільний акумулятор може підвести, насправді дуже багато. Але якщо у водія з собою є портативний автономне пуско-зарядний пристрій, то з будь-якими проблемами можна швидко впоратися. Наприклад, джамп стартер знадобиться в наступних ситуаціях:

 • Автовласник залишив машину на тривалий час на відкритій стоянці. Пов'язано це з таким явищем, як саморозряд. За ніч АКБ, звичайно, не розрядиться, а ось вже через тиждень простою втрати ємності можуть бути істотними, що може стати причиною перебоїв при спробі запуску двигуна.
 • Раптово вдарив мороз, а акумулятор вже знаходився в частково розрядженому стані. При низькій температурі АКБ дуже швидко втрачають ємність, і вранці, швидше за все, замерзлий мотор вже не заведеться без додаткової допомоги.
 • Водій виявився неуважним і залишив на всю ніч включеними габаритні вогні. Природно, при заглушеному моторі фари повністю витратять запас ємності акумулятора, і йому не вистачить енергії, щоб забезпечити пуск двигуна.
 • На машині встановлено багато споживачів, які не передбачені заводською комплектацією транспортного засобу. Наприклад, автомобільна сигналізація, відеореєстратор, підігрів сидінь і багато іншого. Всі ці пристрої постійно забирають частину енергії від акумуляторної батареї, що може призводити до її швидкого і частого розряду і нездатності запускати двигун у звичайному, штатному режимі.

І це далеко не весь список можливих ситуацій, в яких успішно може використовуватися джамп стартер. Тому, щоб завжди бути готовим до несподіванок, слід заздалегідь купити пуско-зарядний пристрій в Івано-Франківське, Тернополі, Львові. Замовити вподобану модель можна в інтернет-магазині 130.com.ua.

ТОП-3 автомобільних зарядних пристроїв
 

Кращі зарядні пристрої для акумуляторів

Шукаєте якісний і найкращий зарядний пристрій для акумулятора? Даний рейтинг зарядних пристроїв для акумулятора складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Автоматичний зарядний пристрій для автомобільного акумулятора і мотоцикла Hyundai HY 400 12 В, 4 А

Автоматичний зарядний пристрій для автомобільного акумулятора і мотоцикла Hyundai HY 400 12 В, 4 А
Особливості:
 • ★ 12-бітний процесор ACD
 • ★ Свинцово-кислотний аккумулятор
 • ★ LCD дисплей

Автомобільна ЗП RING RESC612

Автомобільна ЗП RING RESC612
Особливості:
 • ★ З десульфатацією
 • ★ Є вбудовані режими тесту акумулятора
 • ★ Тип ЗП — інтелектуальне

Зарядний пристрій для акумуляторів Master Watt РОБОТ-12 12 В, 12.5 А

Зарядний пристрій для акумуляторів Master Watt РОБОТ-12 12 В, 12.5 А
Особливості:
 • ★ Має вбудований режим десульфатаціі
 • ★ Підходить для заряду гелевих та AGM, стартерних з рідким електролітом акумуляторних батарей
 • ★ Робоча напруга мережі від 160 В до 245 В
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.