Viber
Дитячі автокрісла
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Ланцюги протиковзання: рекомендації по вибору і експлуатації

Взимку на дорозі можна зіткнутися з безліччю неприємностей: бруд, ожеледь, сніг. В таких умовах управляти машиною набагато складніше і порятунком для водіїв можуть стати ланцюги протиковзання. З їх допомогою машина здатна легко проходити навіть дуже складні ділянки дороги, не ковзає і не в'язне в багнюці або снігу. У цій статті ми розповімо про особливості експлуатації та властивості різних типів ланцюгів протиковзання.

Ланцюги протиковзання: рекомендації по вибору і експлуатації

Коли автомобілісту можуть знадобитися ланцюги протиковзання?

Як правило, ланцюги протиковзання одягають, щоб поліпшити зчеплення з дорогою в складних погодних умовах. Зазвичай комплект включає пару кіл, які потрібно закріпити на ведучих колесах. Вони зазвичай виступають в ролі знімного додаткового протектора.

Принцип їх роботи полягає в тому, що за рахунок того, що ланки ланцюга мають малу площу контакту з дорожнім полотном, автомобіль сильніше тисне на грунт. Це забезпечує кращу прохідність, так як машина буквально «вгризається» в лід.

Використання ланцюгів протиковзання дуже актуально саме в осінньо-зимовий період. Вони допомагають водіям пересуватися в умовах бездоріжжя, знижують ризик аварій, підвищують керованість транспортного засобу.

Типи ланцюгів протиковзання

Все ланцюги, що одягаються на колеса, умовно можна поділити на дві групи:

  • м'які — в цьому варіанті між тросами, натягувати по колу колеса, розташовуються додаткові пластикові або гумові елементи.
  • жорсткі — виготовляються з металу, вони зазвичай мають свій малюнок з поперечним перетином.

Ланцюги також можна розділити на кілька видів з урахуванням їх розміру, малюнка протектора і способу обробки ланок.

За розміром все просто. Виробник зазвичай вказує на упаковці для яких коліс підходять ці ланцюги. І тут важливо завжди вибирати потрібний розмір, тоді вони і сидіти будуть щільно, і одягатися будуть легко і без проблем. Зокрема для легкових і вантажних машин ланцюги протиковзання матимуть різний розмір, так як у них і розмір коліс може відрізнятися досить істотно.

Що стосується малюнка, то тут варіантів багато:

Типи ланцюгів по малюнку

Тут можна виділити кілька різновидів:

«Лесенка»

Ланцюги протиковзання: рекомендації по вибору і експлуатації

Обшивка протектора має вид смуг, які розташовуються перпендикулярно колесу. Це найбільш простий тип, такі ланцюга вважаються найдешевшими.

Такий варіант прекрасно підійде для їзди в умовах бездоріжжя, завдяки тому, що вони допомагають загрібати рідкий бруд. Їх застосування полегшує пересування, машина зможе швидко вибратися на тверду рівну дорожню поверхню.

Є у «лесенки» і певні недоліки, через те, цей тип має досить невелику площу поверхні, яка стикається з дорогою, іноді це може стати причиною самозаривання. Тому такі ланцюга не підходять для їзди по дуже глибокому і пухкому снігу.

«Стільники»

Ланцюги протиковзання: рекомендації по вибору і експлуатації

Ланцюг має вигляд перехресних діагональних ліній. Завдяки такому малюнку вдається отримати високий показник поперечної стійкості, а також дуже хороший і головне постійний контакт колеса з поверхнею дорожнього полотна. Але їх використання певною мірою обмежує швидкість руху транспортного засобу, але іноді це не критично, коли важливіше керованість на слизькій дорозі.

«Діагональ»

Ланцюги протиковзання: рекомендації по вибору і експлуатації

Обшивка протектора має вид пересічних смуг, які не торкаються один одного, які також трохи відхиляються від поздовжньої осі. Цей тип ланцюгів забезпечує хороше зчеплення з дорогою і збалансоване управління при їзді по снігу, льоду і бруду. Тобто вони прекрасно підходять для зимової експлуатації.

«Трикутники»

Ланцюги протиковзання: рекомендації по вибору і експлуатації

Вони являють собою поздовжні смуги, що з'єднуються між собою бічними тягами, які утворюють вузлові точки, в результаті малюнок дуже схожий на трикутники.

Завдяки тому, що між смугами утворюються звивисті лінії, автомобіль може легко пересуватися по засніженій дорозі. Ці ланцюги прекрасно працюють на глибокому і пухкому сніговому покриві, не даючи машині загрузнути. Однак при їзді по бруду, цей варіант мало ефективний, краще вибрати щось інше.

Різновиди ланцюгів за типом обробки

Однією з характеристик, на яку обов'язково варто дивитися при покупці ланцюгів на колеса, є методика термічної обробки металевих ланок. Всього може бути 3 варіанти:

«Сирий» метал — в цьому випадку термообробка матеріалу відсутня. Цей варіант забезпечує пластичність ланок, якщо колесо раптом наїде на гострий камінь або бордюр, то ланцюг не лопне. Але це ж і недолік, так як м'який метал не служить довго, він швидко стирається.

«Загартована» сталь — цей варіант практично не схильний до стирання, добре протистоїть тертю і механічному впливу при контакті з асфальтовим покриттям. Але і він має суттєвий недолік — крихкість, від сильного удару, наприклад, при різкому наїзді на бордюр, ланцюг може тріснути. Тобто час служби таких ланцюгів теж не дуже великий.

Комбінована термообробка — цей метод передбачає, що метал проходить поверхневу термічну обробку. Це забезпечує підвищену міцність зовнішнього шару, а всередині при цьому зберігається достатня пластичність. Така технологія дозволяє досягти оптимальних експлуатаційних характеристик: метал не буде стиратися при їзді по голому асфальту, а також не буде лопатися при ударах.

Ланцюги протиковзання: рекомендації по вибору і експлуатації

Експлуатація ланцюгів протиковзання: важливі моменти

Як і будь-який інший автомобільний аксесуар, ланцюги на колеса мають певні правила використання, яких важливо дотримуватися:

  • На повнопривідній машині рекомендується використовувати тільки одну пару на передніх колесах. Цей варіант працює краще, ніж на задніх колесах, так як збільшується прохідність. Однак для досягнення максимальної прохідності пристосування протиковзання треба одягати на всі 4 колеса.
  • З ланцюгами на колесах не рекомендується їздити на високій швидкості. Як правило, виробники ланцюгів нагадують, що рекомендована швидкість для автомобілів не повинна перевищувати 30-50 км/ч. Якщо їхати швидше, то це може стати причиною серйозних проблем: ланцюг може порватися і привести до аварії, може лопнути шина тощо.
  • На сухій дорозі постійно їздити з ланцюгами не рекомендується, деякі ланцюги взагалі категорично заборонені для їзди по асфальту. Це не тільки пов'язано з тим, що ланцюг може пошкодитися, а й з тим, що наявність подібного обладнання на колесах збільшує гальмівний шлях.
  • Перед установкою завжди треба читати інструкцію. Це допоможе швидко надіти ланцюг. Пам'ятайте, що кріплення не можна сильно затягувати.
  • Врахуйте, що встановлювати подібні пристосування не рекомендовано на не приводні колеса. Це може привести до зниження керованості та погано впливає на прохідність транспортного засобу.
  • Під час їзди з ланцюгами на колесах не можна різкого гальмувати та додавати газу. Всі дії водія повинні бути плавними і м'якими. Це важливо для того, щоб не пошкодити підвіску.
  • Експерти радять відключати систему ABS (антипробуксовка), якщо вона, звичайно, є, це дозволить встановленим на колесах ланцюгам працювати більш ефективно і очищатися самостійно.
  • Якщо необхідно проїхати складну ділянку, дуже в'язку грязь або глибокий сніг, то досвідчені водії рекомендують, трохи приспустити тиск в шинах приблизно на 0,5-1 Атм. Це дозволить поліпшити зчіпні властивості.
  • При використанні ланцюгів на колесах з низько профільною гумою треба бути гранично обережними. Такі пристосування можуть привести до пошкодження дисків або покришок.
Ланцюги протиковзання: рекомендації по вибору і експлуатації

Ви можете купити ланцюги протиковзання у Львові, Тернополі або Івано-Франківську. У нашому інтернет-магазині 130.com.ua. У нас великий вибір варіантів як для легкових, так і для вантажних автомобілів за вигідною ціною. Доставка здійснюється по всій Україні.

ТОП-3 ланців протиковзання
 

Найкращі ланцюги на колеса

Шукаєте якісні і найкращі ланцюги на колеса? Даний рейтинг ланцюгів на колеса складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Ланцюги протиковзання на колеса Pewag Servo SUV RSV 80

Ланцюги протиковзання на колеса Pewag Servo SUV RSV 80
Особливості:
  • ★ товщина ланки 3,55 мм
  • ★ Для коліс - 255/70 R15, 275/60 ​​R15, 215/85 R16, 225/75 R16, 235/75 R16, 245/70 R16, 255/65 R16, 235/65 R17, 215/75 R17. 5, 225/65 R18, 245/60 R18, 275/45 R18, 255/45 R19, 255/40 R20
  • ★ мають механізм самонатягу

Браслети протиковзання на колеса Poputchik 22-003

Браслети протиковзання на колеса Poputchik 22-003
Особливості:
  • ★ Підходить на колеса від 175/75 до 275/75, радіус від R14 до R20
  • ★ Товщина ланцюгової ланки - 6 мм
  • ★ Призначений для позашляховиків

Браслети протиковзання Poputchik 22-007

Браслети протиковзання Poputchik 22-007
Особливості:
  • ★ Товщина ланки 6 мм
  • ★ В комплекті 6 шт.
  • ★ для гуми - від 175/75 до 275/75, радіус від R14 до R20
 
 

Матеріали по темі

Ланцюги протиковзання: Лідери продажів

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.