Дізнайтесь як правильно обирати автоаксесуари в машину

Чим відрізняються ланцюги та браслети протиковзання

Ланцюги та браслети протиковзання — це спеціальні автомобільні аксесуари, які необхідні в багажнику круглий рік. Адже завдяки їм можна з легкістю долати не тільки сніг, а й пісок, в'язкий глинистий грунт і бруд. Що з них краще, ланцюги або браслети, і чим вони відрізняються, точно сказати не можна. Тому в цій статті описано які бувають ланцюгии та браслети, як їх встановлювати і яких потрібно дотримуватися заходів безпеки в процесі експлуатації.

Ланцюги протиковзання і що вони собою являють

Ланцюги протиковзання рівно так само, як і браслети, є додатковим знімним протектором, який значно покращує ходові характеристики шини.

Ланцюги протиковзання

Ланцюги з'єднуються між собою в сітку, яка одягається на колесо і зачіпляє грунт. Якщо відрізняти ланцюга за типом малюнка, існує два основних малюнка — «ромб» і «драбинка». Колеса, які одягнені в ланцюзі з ромбових малюнком, мають більш м'який хід і кращу керованість, хоча трохи поступаються «драбинці» по тяговитости.

Ланцюг «драбинка» є найкращою по тяговому зусиллю, але через те, що нерівномірно розподілена по колесу, змушує авто рухатися ривками. Саме тому ланцюги такого типу в основному ставлять на некеровані колеса.

Під час вибору ланцюгів варто звернути увагу на ширину ланок. Для легкових автомобілів краще взяти 9-12 мм, а для вантажних — 16 і більше. Ланки, які мають вузьку форму, добре повторюють форму колеса, але, якщо автомобіль важкий, такі ланцюги швидко зносяться. Широкі, в свою чергу, мають кращу прохідність, але на маленькому колесі швидко зносять покришки.

Ланцюги потрібно вибирати виходячи з розміру колеса, враховуючи при цьому радіус, ширину і висоту профілю. Ланцюги в основному поставляються в комплекті з двох штук і підходять на 10-15 взаємозамінних розмірів. Подивитися ці розміри можна на упаковці.

Особливості браслетів протиковзання

Браслети — це комплект з ременів (2-12 штук), які одягають на колесо, методом протягування через диск. Браслет складається з ременя з пряжкою для кріплення і протиковзаючої основи. Скільки браслетів надіти на колесо визначає сам власник авто. Браслети, які вже на колесі, нагадують ланцюг «драбинку» і мають такі ж ходові характеристики. Чим більше браслетів надіти, тим плавніше буде хід автомобіля.

Браслети протиковзання

Відмінності ланцюгів і браслетів

Кажуть, що для установки ланцюгів потрібно піддомкрачувати авто. Це може бути правдою, якщо половина колеса засіла в грунт. В іншому ж випадку установка займе не більше хвилини часу і не буде потребувати ніяких додаткових інструментів. Ланцюги протиковзання можна купити на 130.com.ua з доставкою в Івано-Франківськ, Тернопіль, Київ та по Україні.

Браслети надягаються легше, тому багато автомобілістів віддають перевагу саме їм. Але з іншого боку, встановити 5 браслетів окремо на одне колесо займе набагато більше часу, ніж установка ланцюгів. Крім того, браслети не рекомендується ставити на сталевий диск, так як тонкі стінки диска будуть поступово їх різати.

Ланцюги рекомендується встановлювати на провідну вісь, але, якщо рухатися по гірській місцевості, краще надягати на всі, щоб уникнути занесення. Особливо це актуально для передньопривідних авто при спуску з крутої гори.

Безпечною швидкістю руху з ланцюгами є швидкість, яка не перевищує 40 км / год. При недотриманні цього швидкісного режиму автомобіль буде втрачати керованість.

Рух з ланцюгами по твердому покриттю (такого як асфальт) підвищує знос як ланцюгів, так і покришок. З можливих наслідків — розрив ланцюга, пошкодження підкрилок, деталей і частин кузова, які знаходяться поруч з колісними арками.

Загалом, якщо орієнтуватися на підвищену тяговитість і можливості для установки на колесо, яке загрузло, краще вибрати браслети, а для кращої керованості і плавного ходу більше підійдуть ланцюги з малюнком «ромб».