Viber
Зарядки для електромобілів
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

TruCam на дорозі – законно чи ні?

У Донецькій області нещодавно оштрафований за допомогою TruCam водій, виграв судовий позов, опротестувавши штраф і накладені на нього стягнення. У суді підтвердили неправомірне використання даних радарів, оскільки було доведено факт недійсності сертифікації даного приладу для фіксації швидкості авто. А це означає, що його використання – незаконне. Але яка ситуація насправді? Розберемося в цьому більш детально.

Відсутність сертифікації робить штрафи недійсними

TruCam на дорозі – законно чи ні?

Дані прилади почали використовувати з осені 2018 року як інструмент для позначення швидкості переміщення машин. Однак, з'ясовується, що ці радарні комплекси не мають потрібної сертифікації, як про це повідомлялося раніше.

Задоволення апеляції автомобіліста щодо постанови про штраф за перевищення швидкісних обмежень судом оправдане, оскільки для цього існувало безліч підстав.

1. Як вказується в судовій ухвалі, даний пристрій зареєстровано в Держреєстрі техніки для вимірювання під певним номером і затверджено сертифікатом, який видано в 2012 році.

2. Однак, незабаром, цей пристрій виключено з реєстру, і цей сертифікат припинив діяти ще з 2015 року.

TruCam на дорозі – законно чи ні?

Таким чином, на думку багатьох юристів, цей радар не може використовуватися для фіксації правопорушень на дорозі.

Тому, в судовому рішенні зазначено про необґрунтованість даних і безпідставність застосування цих приладів для фіксації швидкості. А, відповідно до частини третьої частиною статті 62 КУ, обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях або незаконно отриманих доказах.

Цікавим фактом є те, що дані результати судового позову підтверджують факт недійсності не одного окремого пристрою, а всіх приладів TruCam. Тому, за твердженням багатьох адвокатів і юристів, кожен водій, якого оштрафували з використанням цього радара, може подати апеляцію щодо неправомірності та необґрунтованості штрафу. І, швидше за все, такий позов можна виграти.

Боремося з TruCam правильно

TruCam на дорозі – законно чи ні?

Як стверджують адвокати, боротися з подібною несправедливістю можна, оскільки прилади для фіксації швидкості Трукам дійсно «поза законом». Але робити це необхідно поступово, оскільки дуже важлива правильна підготовка до суду:

  • підготовка апеляції передбачає подачу запитів і очікування на отримання відповідей щодо наявності сертифіката до конкретного приладу, яким фіксувалася швидкість;
  • важливим моментом також є наявність необхідних навичок і знань в інспектора, який фіксував швидкість вашого автомобіля, чи проходив він відповідне навчання;
  • час калібрування пристрою, проміжок його перевірки.

Дуже часто виникають випадки, коли водій не може ознайомитися з необхідними документами на TruCam, про його калібрування і перевірку, із сертифікатом. А оскільки кожен апарат повинен проходити обов'язкову щорічну перевірку і документи на нього також повинні бути в інспектора, то з ними не можуть виникати складнощі. І, відповідно, патрульний повинен надавати водієві, на вимогу, ці документи.

Робимо підсумки

TruCam на дорозі – законно чи ні?

Таким чином, боротися з неправомірністю використання радарів TruCam можна, однак не завжди це ефективно. Наприклад, нещодавно подібну апеляцію щодо незаконності використання цього типу радарів, відразу ж відхилили.

Тому результат, безсумнівно, буде, однак позитивний або негативний для власника авто – складно визначити. Проте оскаржити штраф все ж можна, крім наявності сертифіката, є ряд інших причин, відповідно до яких можна подавати апеляцію:

  • використання пристрою не в автоматичному режимі, а в ручному, суперечить законодавству;
  • розгляд порушення з використанням скороченої процедури, в цьому випадку водій не може довести свою невинність або він не може скористатися допомогою юриста.

Щоб вберегтись від штрафів та інших неприємних ситуацій на дорозі, краще придбати необхідний пристрій, що здатен не тільки повідомити про найближчі радари, але й регулярно надавати інформацію про радарні комплекси на дорозі.

Оптимальне рішення для водіїв

TruCam на дорозі – законно чи ні?

У вирішення проблеми штрафів за перевищення швидкості, а також для забезпечення безпеки на дорозі можуть допомогти радар-детектори. Серед популярних і оптимальних варіантів розрізняють наступні типи обладнання:

1. Neoline X-COP 5700 – кращий радар-детектор, який має повну базу радарів і забезпечує точне і швидке визначення радарних комплексів на дорозі. Може виявити модуль Стрілка і Автодор, має декілька режимів роботи.

2. Neoline X-COP 9000c – бюджетний комбо-пристрій, в якому об'єднаний відеореєстратор і радар-детектор. Детектує різні типи радарів, сповіщає про модуль Стрілка і Автодор. Додатково оснащений унікальним режимом X-COP, ним також можна позначати «небезпечні зони».

3. Neoline X-COP 9700 – комбо-пристрій середнього класу з сенсорним дисплеєм, в ньому внесена розширена база камер і радарів поліції, може виявляти комплекси Автодор, модуль Стрілка. Додатково має функцію додавання координат поліцейських радарів.

4. Neoline X-COP 9100 – комбо-пристрій з сенсорним дисплеєм, оптимальний вибір для водія, його ціна відповідає високій якості виконання функцій. Розпізнає всі види камер і радарів поліції, а також Автодор і модуль Стрілка. Додатково можна встановлювати типи дальності GPS сповіщень.

TruCam на дорозі – законно чи ні?

Таким чином, водієві з радар-детектором забезпечується повна безпека під час поїздки. Він зможе, дізнавшись про знаходження радарного комплексу на дорозі, завчасно знизити швидкість, уникнувши штрафу. На 130.com.ua можна купити радар-детектори в Івано-Франківську, Тернополі, Львові з доставкою по Україні.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.