Автомобільні статті та обзори

Як правильно вибрати та купити радар-детектор

Як правильно вибрати та купити радар-детекторАвтомобільні радар-детектори (або як їх ще часто називають — антирадари) займають досить значуще місце в арсеналі засобів, що попереджають про наявність постів ДАІ на шляху водія. На сьогоднішній день співробітники ДАІ мають не лише смугастий жезл та свисток, але й прилади для вимірювання швидкості: радарами, ВІЗИРами. Як же боротися з цим пересічному водієві?

Давайте спочатку розберемося з термінологією

Радар-детектор — це приймач сигналів, який сигналізує про те, що у межах налаштованої чутливості присутні сигнали тих діапазонів, на визначення яких він налаштований. По суті, радар-детектор представляє собою пасивний приймач, що не заглушає певні сигнали, а попереджає про їх появу на шляху прямування. Саме тому радар-детектори, на відміну від антирадарів, не заборонені до використання законодавством.

 Антирадари мають інший принцип роботи — вони пригнічують сигнали у тих діапазонах, на які він налаштований. Щойно цей прилад виявляє сигнал в одному з діапазонів, він починає видавати шуми та перешкоди. Ці пристрої заборонені для використання у більшості країн — якщо у вас виявлять такий пристрій, то будьте готові до штрафу в кілька неоподатковуваних мінімумів та конфіскації антирадара.

Дуже часто власники автомобілів не зовсім коректно називають перші та другі пристрої узагальнено — «антирадари», але всі ті пристрої, що доступні в продажу насправді є радар-детекторами. Хоча, якщо подивитися на це з боку «попереджений — значить, озброєний», то радар-детектори цілком можна називати і терміном антирадар, як його, зазвичай, і називають у народі.

На сьогодні на світовому ринку існує чимало моделей радар-детекторів, що займають лідируючі місця за всіма показниками. Перш за все, це бренди Whistler, Beltronics, Crunch, Cobra та Star. Назви брендів цих антирадарів стали тотожними іменами зі словом антирадар і користуються найбільшою популярністю в силу оптимального співвідношення ціни та якості.

Більшість радар-детекторів налаштовані на визначення діапазонів X, K і Ka, кожен з яких, відповідно, має свою частоту.

X-діапазон — це найстаріша та основна частота 10525 МГц. Спочатку вона використовувалася на локаційному обладнанні та саме на її основі створювалися такі популярні радари, як Сокіл, Бар’єр тощо. На сьогоднішній день цей діапазон досить застарів та поступився більш модернізованим та швидкодіючим приладам, що працюють на іншій частоті. Але разом з тим більшість радар-детекторів таких марок, як Whistler, Beltronics, Sho-Me підтримують Х-діапазон.

Більш новим діапазоном роботи радар-детекторів є діапазон K з несучою частотою 24150 МГц. Якщо ви хочете купити радар-детектор з більшою дальністю виявлення та більш широкою смугою пропускання (100 МГц), то ви повинні вибирати модель, що підтримує цей діапазон. На сьогоднішній день ця частота є базовою у переважної більшості радар-детекторів світу.

Ka — це найновіші діапазон, що на даний момент вважається найперспективнішим через високу точність визначення за мінімально короткий час. Дальність виявлення у цьому діапазоні коливається в районі 1,5 км. Цей діапазон має найширшу смугу пропускання — 1300 МГц. Дуже часто у характеристиках радар-детекторів ви можете зустріти позначку SuperWide — це означає, що пристрій підтримує визначення сигналів у діапазоні Ka. Повне ліцензування цього діапазону очікується у найближчі два-три роки.

Також існують лазерні вимірювачі швидкості, але через дорожнечу цього устаткування вони поки не дуже у нас поширені. Але багато радар-детекторів, що доступні на ринку, вже вміють розпізнавати і лазерні радари.

Основою будь-якого радар-детектора є блок обробки сигналу. Саме в ньому відбувається обробка даних, що надходять із сенсорів та антен, обробка сигналів за алгоритмами, виявлення помилок та обробка додаткових функцій.

На сьогоднішній день ви можете купити радар-детектор (або антирадар, якщо вам більше подобається) з такими типами обробки сигналів:

– аналогова обробка;

– гібридна обробка (цифро-аналогова);

– цифрова обробка.

Радар-детектори з аналогової обробкою сигналу потихеньку відживають своє, поступаючись місцем більш новим технологіям, оскільки мінуси цих радар-детекторів очевидні — у них досить низька швидкість та вагома складова помилкових перешкод.

Найпоширенішими радар-детекторами на сьогоднішній день є пристрої з гібридною обробкою сигналів. Зазвичай, це радар-детектори таких марок як Whistler, Beltronics, Crunch. Вони відрізняються високою швидкістю обробки та низькою питомою вагою помилкових сигналів.

Найсучасніша обробка сигналів, звичайно ж, цифрова. Вона створена на основі мультикомпьютерного комплексу всередині радар-детектора, до складу якого входить мікропроцесор, що забезпечує надвисоку швидкість обробки, мінімальна кількість помилкових спрацьовувань, надвисоку дистанцію для визначення сигналів та паралельну обробку сигналів, що надходять.

Цінові характеристики

Перш ніж купити радар-детектор, визначитеся з тим, яку суму ви бажаєте на нього витратити. Можна виділити три основні цінові категорії цих пристроїв.

Бюджетний клас

На сьогоднішній день тут балом правлять пристрої, вартість яких не перевищує 150 доларів. Кращими пристроями у цьому ціновому діапазоні є радар-детектори Crunch (корейського виробництва) та Sho-Me (китайського). Цей клас пристроїв обмежений застосуванням досить недорогих технологій, що у свою чергу позначається на функціональності цих пристроїв та надійності їх роботи.

Середній клас

Вартість цих пристроїв коливається у діапазоні 200–500 доларів. У цій ціновій категорії представлені тільки відомі бренди — Whistler, Beltronics, Cobra. Це найстаріші американські виробники, що зарекомендували себе досить давно на ринку радар-детекторів і за оптимальне співвідношення ціни та якості здобули народну популярність.

Найпопулярнішими у цьому сегменті заслужено посідають антирадари Whistler серії PRO (особливо Whistler PRO58) та нової серії XTR, а також Beltronics серія Vector.

Топовий клас

Якщо ви бажаєте купити радар-детектор елітного класу, який би був наближений до межі можливостей радар-детекторів як таких, то вам слід звернути увагу на трьох «китів» цієї цінової категорії — Escort, Beltronics, Valentine One.

У цьому класі варто відзначити марку Beltronics, а зокрема Beltronics PRO RX65 — лідируюча модель за швидкістю обробки сигналів, що відмінно розпізнає європейський діапазон Ku. Цей антирадар відрізняється тим, що у ньому застосовані нові технології обробки даних, що, у свою чергу, забезпечує швидкодію роботи пристрою.

У інтернет-магазині «130» ви можете антірадар купити будь-якої ціновій категорії згідно вашим потребам. Наші фахівці допоможуть підібрати та купити антирадар, який вчасно попередить вас про швидкісний контроль на вашому шляху та стане надійним супутником-інформатором у ваших поїздках.

Читайте також:

Радар-детектор і пори року

Радар-детектор: погляд зсередини

Плюси та мінуси західних радар-детекторів Whistler

Антирадар в автомобілі: принципи успішного застосування

Як правильно вибрати і купити радар-детектор

Майстри підбору

Майстер підбору радар-детекторів Майстер підбору автосигналізацій Майстер підбору автотентів Майстер підбору дитячих автокрісел Майстер підбору відеореєстраторів Майстер підбору компресорів Майстер підбору автопилососів Майстер підбору механічних блокіраторів Майстер підбору магнітол Майстер підбору зарядних пристроїв Майстер підбору ксенона Майстер підбору акустики Майстер підбору автохолодильників Майстер підбору шумо-віброізоляції Майстри підбору