Вибір ланцюгів протиковзання
Автовласник сильно залежить від стану доріг. Далеко ви зможете виїхати в мінусову температуру? Помічниками в такій ситуації можуть стати ланцюги протиковзання. Водієві доводиться стикатися з обмерзлими, засніженими ділянками. Без цих конструкцій подолати їх буде дуже важко.
«Драбинка» та «соти»
Ланцюги протиковзання представлені двома типами: драбинкою і сотами. Перший варіант зручний за способом монтажу, але при цьому забезпечує не таке вже й надійне зчеплення при бокових заносах. Можуть виникнути проблеми з управлінням: таке колесо обертається з ривками, що може негативно позначитися на трансмісії і підвісці, адже навантаження різко змінюється.
«Соти» теж мають свої переваги і недоліки. Так, вони постійно перебувають у контакті з шинами і грунтом, повністю повторюють форму колеса. За рахунок чого гарантують плавне обертання. Рекомендується вибирати ланцюги, у яких ланки зроблені з прутка прямокутного, а не круглого. З доставкою по Україні ланцюги протиковзання можна купити у Львові, Івано-Франківську, Тернополі на 130.com.ua.
Важливо також звернути увагу на величину ланок. Деякі автомобілі передбачають можливість застосування тільки мілколаночних ланцюгів, які виступають над поверхнею покришки в діапазоні 15 мм.
Гумові ланцюги
М'які ланцюги з гуми по іншому ще називаються сіткою для коліс. Вони мають перевагу перед металевими конструкціями, оскільки дозволяють їздити на більшій швидкості.
Офіційно в інструкціях виробник рекомендує дотримуватися швидкості 60 км/год, але на практиці водіям вдається долати відстані і з 80 км/год, Що стосується ефективності, то в цілому, на рихлій або укоченій снігом поверхні зможете їхати без проблем. Але з подоланням по бездоріжжю можуть виникнути проблеми. За рахунок наявності шипів, гумові ланцюги добре справляються з обледенілою дорогою.
Справа практики
У використанні ланцюгів протиковзання важливо слідувати прикладеним до них інструкціям. Автовиробник сам рекомендує розмір покришки, на яку допускається ставити ланцюги.
Не забувайте і про дотримання обмежень по швидкості. В середньому цей параметр не повинен перевищувати 60 км/год, а іноді і 35 км/ч. Якщо порушувати, то можете не тільки втратити саму конструкцію, але і пошкодити механізми підвісок, гальм та інше.
Перш ніж надіти ланцюги, рекомендуємо зняти колісні ковпаки. Встановлювати їх потрібно тільки в сезон, оскільки при постійній їзді по асфальту, сама конструкція і покришки швидше зношується.
Монтувати ланцюги необхідно на провідні колеса,а якщо маємо справу з повнопривідним авто, то краще «взувати» транспорт і на всі чотири колеса.
У шкурі тракториста
З досвіду водіїв, які вже оцінили всі переваги ланцюгів протиковзання, автомобіль з такими конструкціями нагадує трактор. Поліпшується маневреність і глибина подоланого снігу. Це також не обходить стороною і задньопривідних машин, які застрягають навіть в пляжному піску. Звичайно, якщо у вас легковик і ви заїдете в метр кучугур, то, швидше за все, ланцюги вас не врятують.