Viber
Різдво
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як вибрати зарядний пристрій для акумулятора

Акумулятор по своїй фізичній і хімічній природі може працювати справно нескінченну кількість часу — там просто нема чому зламатися. В реальності все відбувається абсолютно інакше, і кожен автомобіліст, якщо і не опинявся в такій ситуації сам, то точно спостерігав з боку пару машин, які «прикурюють» або намагаються запустити двигун, штовхаючи авто. Чому ж так відбувається? Як уникнути таких ситуацій?

Відповідь на це питання проста: потрібно зазирнути в інтернет-магазин авто товарів і вибрати, виходячи з параметрів, зарядку. Можливо, така банальна відповідь може навіть здатися дратівливою, однак лише деякі скористаються цією порадою, тому, що ключове поняття тут: «виходячи з параметрів». Досить мало людей добре уявляють собі, про що взагалі йдеться.

Ми спробуємо пояснити деякі особливості, щоб Ви могли правильно вибрати і купити зарядний пристрій до автомобіля.

Декілька слів про акумулятори

Акумулятори потрібні для отримання споживачами постійної напруги (це може бути 3, 6, 12 або навіть 24 вольта), тому і заряджати їх потрібно такою ж відповідною постійною напругою. Накопичення енергії в АКБ засноване на єдиному принципі, який носить ім'я "оборотна електрохімічна реакція", правда, елементи, які в ній беруть участь, можуть бути абсолютно різними: літій-іонні, свинцево-кислотні, гелеві, сурм'яні, кальцієві, AGM, нікель кадмієві.

Це означає, що перед тим, як зробити вибір зарядного пристрою для акумулятора, треба дізнатися його тип. У характеристиках зарядного пристрою можна подивитися, чи підходить він для зарядки таких акумуляторів.

Ємність акумуляторної батареї показує, скільки електрики вона може накопичити і утримати в своїй структурі. Наприклад, батарея з ємністю в 60 А/ч забезпечує 5-амперний пристрій без підзарядки аж на цілих 12 годин, а якщо підключити до неї пристрій, який тягне 120 А, то резерву вистачить лише на півгодини.

Так само характеризується і сам процес зарядки, який проводиться за допомогою струму, рівним 10% від ємності (в цьому випадку 6 А) і триватиме, поки не відновляться початкові параметри (в цьому випадку — 10 годин). З огляду на це, правильний підбір зарядки для акумулятора повинен обов'язково враховувати можливості зарядного пристрою по струму зарядки і ємності акумулятора, який підключається.

Принцип роботи зарядних пристроїв, а також їх типи

Зарядні для АКБ — це понижуючі випрямлячі, які регулюють стабілізацію виходу по одному з декількох параметрів (напруга U або струм I). Іншими словами, 220 В зменшуються до заданого значення за допомогою понижаючого трансформатора, а потім за допомогою діодного моста низковольтові змінна стає постійною, електроніка загладжує пульсації і робить вихідний сигнал стабільним. На 130.com.ua можна купити зарядний пристрій для акумулятора в Івано-Франківську, Тернополі, Львові з доставкою по Україні.

Трансформаторні зарядні пристрої — це надійні, перевірені роками прилади, покупка яких доцільна, якщо використовувати їх в гаражі. Вони досить габаритні і мають велику вагу, завдяки наявності в їх конструкції масивного трансформатора.

Трансформаторний зарядий пристрій

Так що, якщо Вам пропонують купити потужну трансформаторну зарядку десь на 200 А/ч і вагою всього 2 кілограми, варто задуматися в правдивості заявлених параметрів. Існує ще один момент: прилади такого типу працюють з тихим і рівномірним гудінням. Якщо гуде голосно, з металевим відтінком, і звук різко зростає при навантаженні — це говорить про поганую якість збірки пластин сердечника в трансформаторі і експлуатація такого приладу може привести до перегріву або навіть до пожежі.

Імпульсні зарядні пристрої (інтелектуальні) працюють приблизно так, як і трансформаторні, але принцип перетворення напруги у них різний. Для того, щоб його реалізувати, працює маленький трансформатор в імпульсному режимі під управлінням мікропроцесора.

Імпульсні зарядні пристрої

Така схема дозволяє дуже просто автоматизувати сам процес зарядки акумулятора, зробити організовану систему діагностики та відновлення акумулятора, показуючи його параметри на дисплеї. Про імпульсні зарядні пристрої відгукуються дуже добре, незважаючи на те, що вони недавно з'явилися на ринку. Такі зарядки мають невелику вагу, маленькі розміри. Але вони багатофункціональні, інформативні і здатні працювати з батареями великої місткості. З огляду на це, купити імпульсний зарядний пристрій — розумний вибір, адже вони зараз по праву займають лідируючі позиції на ринку.

Основні характеристики ЗП

Важливих параметрів, на які потрібно дивитися при покупці зарядки, всього 3: напруга, струм і ємність. Є ще невелике правило. Воно стосується відповідності характеристик зарядного пристрою і акумулятора. Якщо купити 12-вольтову зарядку для батареї в 24 Вольта — це даремно викинуті гроші. Якщо приладом, в якому максимальний струм 2 А, намагатися зарядити батарею ємністю 75 А/ч, то зарядка буде проходити близько 2 діб.

Вибрати режими зарядки акумулятора можна, виходячи з типу батареї, рівня її розряду, температури, яка оточує і інших чинників. Але критерії якісного вибору автомобільного ЗП приблизно такі:

1. Напруга на виході ЗП має бути більше, ніж напруга акумулятора на 20 відсотків. Важливим фактором є наявність регулювання напруги.

2. Струм повинен бути таким, щоб зміг забезпечити зарядку за 10-12 годин, і бажано, щоб він був з запасом. Це на той випадок, якщо раптом знадобиться режим прискореної зарядки.

3. Ємність батареї (яку і має відновити ЗУ) пропорційно залежить від величини струму заряду. Найкраще, якщо цей показник буде десь в 1,5 рази більше, ніж сама ємність акумулятора, який використовується в даний момент.

Висновки

Трансформаторні зарядні пристрої — великі, важкі, але зате надійні (перевірені часом) і недорогі.

Імпульсні зарядні пристрої — сучасні, технологічні, працюють автоматично, але їхня ціна є в кілька разів більшою.

Який зарядний пристрій вибрати, вирішувати вам. Але не забувайте, що правильний підхід при виборі — відповідність параметрів зарядного пристрою і акумулятора, що заряджається.

Матеріали по темі

Пуско-зарядні пристрої: Лідери продажів

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.