Вибираємо ланцюги протиковзання для вантажних автомобілів
Снігопад і ожеледь сильно ускладнюють пересування автомобілів. Щоб полегшити водіям завдання, рекомендується використовувати спеціальні ланцюги протиковзання, особливо це актуально для вантажних автомобілів. Вони допоможуть підвищити прохідність техніки, причому без істотних трудових і фінансових витрат. Достатньо лише купити ланцюги відповідного розміру для коліс автомобіля і міцно зафіксувати сталеві ланки на гумі.
Принцип дії ланцюгів максимально простий — використання подібних пристосувань збільшує зчеплення коліс вантажівки з поверхнею дороги. Металеві ланки буквально вгризаються в крижаний панцир або сніговий покрив, це допомагає колеса не буксувати і легше долати перешкоди.
Особливості конструкції ланцюгів
Конструктивно ланцюг протиковзання — це два відрізки з пов'язаних металевих ланок, які розташовуються уздовж бічних поверхні гумових покришок, які додатково між собою з'єднуються ще й поперечними рядами ланок. Ланцюг може мати різний малюнок в залежності від того, як розташовуються з'єднувальні елементи. Вони можуть йти як перпендикулярно щодо напрямку обертання колеса, так і утворювати ромби або малюнок нагадує форму сот.
В ланцюгах протиковзання для вантажних автомобілів виготовляються з міцних сталевих прутків з армуванням. Завдяки спеціальній обробці вдається істотно підвищити їх міцність, а також забезпечити їм гарну стійкість до корозії. Для підвищення зчіпних властивостей іноді використовуються не круглі, а конічні прути.
Різновиди ланцюгів протиковзання для вантажівок
Зараз виробники пропонують великий вибір самих різних ланцюгів, які можуть відрізнятися за своєю конструкцією та матеріалами.
Ланцюги з шипами
Для вантажівки можна підібрати шиповані ланцюги. Причому шипи теж можуть бути різної форми: круглі або квадратні. Вони відрізняються дуже хорошими експлуатаційними параметрами і прекрасно працюють в умовах, коли потрібно збільшити зчеплення коліс з дорогою. Підходять для застосування не тільки на бездоріжжі, але і під час ожеледиці.
Розрізняють:
- Стандартні шипи — являють собою невеликі штирі круглого або конічного перетину, які стирчать з ланцюга.
- Лежачі (плоскі) шипи — виконують у вигляді планок, які нариваються поперек ланок і звернені своєю лицьовою стороною до дороги.
Автоматичні ланцюги
Цей варіант працює за іншим принципом. Такі ланцюги включаються в роботу, коли треба набрати швидкість або, навпаки, пригальмувати. Подача ланцюга здійснюється шляхом натискання кнопки в кабіні, причому це відбувається вже на ходу. Вони можуть ефективно працювати на швидкості до 50 км/ч.
Вони мають особливу конструкцію — спеціальний сталевий барабан з додатковим гумовим покриттям, де і закріплюються сталеві ланки. Коли водій тисне на кнопку, ланцюг подається на колесо. Відрізки ланцюга під дією відцентрових сил розпрямляються і покривають поверхню колеса, збільшуючи зчеплення з дорогою. Якщо ланцюг більше не потрібна, її можна також автоматично, натисканням кнопки, прибрати. Система дуже цікава і зручна. Але установка такого варіанту обійдеться дуже дорого, тому його використовують рідко.
Сегментні ланцюги
Це простий варіант. Такі ланцюги складаються з окремих поперечних сегментів, які закріплюються на колесі вантажного автомобіля за допомогою спеціальних хомутів, які надійно охоплюють обід колеса.
Їх плюс в тому, що якщо колесо вже застрягла в багні, то, навіть надівши один такий сегмент, можна допомогти автомобілю вибратися. Звичайні ланцюги протиковзання цей виконати не дадуть, їх треба надягати заздалегідь, перед тим, як відправитися в поїздку по бездоріжжю.
Також варто відзначити, що кількість сегментів, які водій буде одягати на колесо може бути різним, найчастіше все залежить від конкретних дорожніх умов. Це можна регулювати самостійно.
Як вибрати ланцюг протиковзання для вантажівки?
Перед вибором треба визначитися з багатьма параметрами: розмір, тип, матеріал, а також мета, яку ви хочете досягти після установки ланцюгів. Все це важливо, тому що безпосередньо впливає на їх ефективність.
Види обробки металу
Одним з важливих параметрів є характер термічної обробки ланок ланцюгів протиковзання. Можна виділити 3 основні типи:
- Сирий метал без термообробки — їх ланки пластичні і не будуть лопатися при попаданні колеса на бордюр або великий гострий камінь. Але через те, що метал м'який, то він швидко стирається, тобто термін служби подібних ланцюгів досить обмежений.
- Закаляна сталь — такий матеріал краще протистоїть механічного стирання, можуть служити довго навіть при їзді по асфальту і гравію. Але вони також і більш тендітні, що також певною мірою обмежує їх використання.
- Метали комбінованої термообробки — це оптимальний і довговічний тип ланцюгів. У цьому випадку метал проходить через процедуру, так званої "прікалкі". Тобто ланки ланцюга піддаються поверхневій термообробці. Це сприяє тому, що зовні метал стає міцним, а всередині при цьому залишається досить пластичним. Така ланцюг не лопне від удару і не зітреться швидко.
Крім матеріалу, не менш важливо визначитися тим, чого водій хоче домогтися установкою ланцюгів.
Висока прохідність
За прохідності лідерами є ланцюги протиковзання з шипами. Вони прекрасно підходять для вантажних автомобілів, вони прекрасно справляються, якщо треба проїхати по бруду, снігу і обледенілій дорозі. Правда їздити з такими ланцюгами по дуже твердому дорожньому покриттю не рекомендується.
Якщо купити шиповані ланцюги протиковзання немає можливості, то підвищити прохідність можна і іншим методом. Для поліпшення зчеплення і підвищення прохідності досить збільшити число поперечних планок ланцюга. Це допоможе машині краще долати складні дорожні ділянки.
Плавний хід
Це важливо при перевезенні пасажирів і транспортуванні крихких вантажів. Тут найкраще брати ланцюги з малюнками "ромб" або "стільники". Їх найчастіше використовують для автобусів.
Також плавний хід важливий, якщо необхідно проїхати по глибокому снігу. Якщо ланцюги дозволять їхати рівно, без ривків, то це мінімізується ризик пробуксовки коліс в пухкому снігу.
Також пам'ятайте, що на плавність ходу впливає розмір ланок. Чим більше буде кожен окремий сегмент, тим краще колесо буде чіплятися за недолуге дорожнє покриття. А ось при їзді по твердій поверхні, наприклад, по льоду, для плавного ходу краще вибирати більш дрібні за розміром ланки.
Швидка установка
Якщо пріоритет для водія — зручність і швидкість монтажу і демонтажу, то найкраще вибрати сегментні ланцюги. Подібні "браслети" дуже швидко і легко монтуються, при цьому не потрібно якихось особливих навичок. Причому їх, як уже було сказано раніше, можна встановлювати, коли машина вже загрузла, щоб допомогти їй вибратися із замету. Це досить практичний і зручний в експлуатації варіант.
В інтернет-магазині 130.com.ua ви можете купити ланцюги протиковзання для вантажівки в Києві, Харкові чи Одесі з доставкою по Україні.