Вбудований підігрів сидінь, в чому користь і шкода для водія?
Кожен водій прагне створити в салоні свого автомобіля максимально комфортні для себе умови. Це стосується будь-якої пори року, але особливо актуальним стає, коли на вулиці холоднішає. Так їздити довго в холодній машині дуже неприємно. Саме для підвищення комфорту багато виробників автомобілів все частіше оснащують свої машини не тільки пічками, але й внутрішнім підігрівом сидінь.
Наявність подібної системи обігріву не тільки забезпечує додатковий комфорт, але і прискорює прогрів салону, а також дозволяє водієві та пасажирам не мерзнути, а відразу сідати в уже нагріті теплі сидіння.
Якщо у заводській комплектації подібної опції немає, то будь-який водій може купити підігрів сидінь, що вбудовується, і обладнати їм свою машину. Це досить проста процедура, хоча і вимагає певних знань. Зокрема треба розбиратися в електриці, тому що підігрів буде безпосередньо підключатися до бортової електромережі. Якщо не впевнені, що самостійно впораєтеся, то краще довірити це професіоналам.
Розгляньмо особливості вбудованих підігрівів, їх плюси та мінуси, а також вплив на здоров'я людини.
Особливості конструкції вбудованого підігріву сидінь
Конструктивно кожен підігрів сидінь містить наступні елементи:
- нагрівальний елемент;
- термостат;
- механізм увімкнення і управління;
- датчик для контролю температури;
- захисна система.
В якості нагрівального елемента в підігріві можуть використовуватися найрізноманітніші матеріали. Виділяють два основних типи нагрівальних елементів:
Дротяний — вже з назви видно, що вони являють собою якусь конструкцію з дроту, вона зазвичай розташовується по спіралі, розмір полотна з вбудованим дротом зазвичай має розміри, щоб забезпечити підігрів всій поверхні сидіння.
Вуглеволоконний — мають вигляд готової гнучкою пластини, всередині неї простягається спеціальна нитка нагрівального елементу, виготовлена з полімерного вуглецю. Вони вважаються більш надійними й мають безліч переваг, у порівнянні з дротяними варіантами.
Основні переваги вуглеволоконних підігрівів:
- підвищений показник тепловіддачі;
- швидко нагріваються;
- мають хорошу пластичність, що робить експлуатацію подібних конструкцій більш довгої;
- хороші показники міцності при вимірюванні навантаження на розрив.
Переваги та недоліки системи підігріву сидінь
Незважаючі на те, використовуєте ви штатний підігрів або встановлювали його своїми силами, все внутрішні підігрівальні системи мають певні переваги і недоліки. Саме про них ми докладніше і поговоримо.
Переваги
Отже, серед плюсів використання автомобільних підігрівів можна виділити такі:
- знаходяться всередині сидіння і повністю повторюють форму крісла, тому навіть в тривалій поїздці нічого не буде заважати або з'їжджати, ви навіть не відчуєте їх наявності, крім ефекту нагрівання;
- мають спеціальні терморегулятори, які дозволяють налаштовувати температуру з урахуванням особистих переваг або погодних умов;
- максимально проста система включення;
- підключаються безпосередньо до бортової електромережі, і мають всі необхідні захисні системи: запобіжники, термостат, реле регулятори;
- роз'єм прикурювача залишається вільним і доступним для підключення іншого електричного обладнання;
- не змінюють зовнішній вигляд салону автомобіля.
Недоліки
Якщо говорити про недоліки, то такі теж є:
- якщо підігрів перестав працювати, знайти несправність складно, швидше за все доведеться розбирати сидіння, щоб дістатися до компонентів системи підігріву;
- невелика ремонтопридатність;
- бояться попадання рідини, якщо на сидіння розлити напій, то може статися коротке замикання;
- коштують дорожче накидок з підігрівом.
Крім того, якщо ви хочете, щоб підігрів служив довго треба акуратно з ним поводитися і дотримуватися правил електробезпеки. Зокрема, не можна:
- ставити на сидіння важкі предмети, які можуть деформувати поверхню і якісь елементи нагрівальної системи;
- накривати автомобільне сидіння з підігрівом щільною тканиною, якщо система включена, це може привести до перегріву.
Однак в разі дотримання всіх правил експлуатації подібні системи працюють довго і відмінно виконують свої функції, тому що вони відрізняються високим показником надійності.
Як підігрів впливає на здоров'я водія і пасажирів?
Крім експлуатаційних особливостей, підігрів сидінь також надає і певний вплив на здоров'я людини і не завжди цей вплив тільки позитивний. Це треба знати, щоб не допускати серйозних помилок під час використання вбудованого підігріву автомобільних сидінь.
Потенційна шкода
- Тривале сидіння в кріслі, яке дуже сильно нагрівається, до 38 °С, негативно позначається на здатності чоловіків до запліднення, тобто може привести до проблем з зачаттям. Оптимальною для органів мошонки вважається температура на рівні 34 — 35,5 °С.
- Перегрів також протипоказаний людям з онкологічними захворюваннями, причому це стосуються будь-якої локалізації пухлини і навіть для людей, які тільки мають підозру на онкологію.
- Не рекомендується їздити на сильно перегрітих сидіннях і дітям до 3 років, тому що вони схильні до теплових ударів. Тобто користуватися підігрівом, якщо ви плануєте перевозити в машині маленького пасажира, треба вкрай обережно.
- При виході з нагрітого салону на вулицю, де дуже низька температура, ви ризикуєте отримати дуже неприємні наслідки: від звичайної застуди, до нападу радикуліту або нефриту.
- Категорично не можна їздити на перегрітих сидіннях вагітним, особливо небезпечно це на ранніх термінах, в перші 7-8 тижнів, Якщо температура тіла жінки буде вище 38,9 °С, то різко збільшується ризик викидня або появи аномалій розвитку плода.
Однак тут варто зробити застереження, що всі ці негативні наслідки можуть виникнути лише тоді, якщо людина навмисно дуже сильно нагріває сидіння. Більшість сучасних моделей підігрівів мають вбудовану систему, яка контролює рівень потужності, тому сильного перегріву в них ніколи не відбувається. Самостійно збільшувати температуру до максимальних показників категорично не рекомендується.
Оптимальною буде ситуація, коли ви заздалегідь завели мотор і включили підігрів і прогріли салон машини. А після прогріву, перш ніж сісти на вже тепле сидіння, підігрів рекомендується відключити, або поставити на мінімум.
Користь від використання автомобільного підігріву
- Вам не доведеться сідати на крижане сидіння, що робить поїздки в машині в будь-яку погоду максимально комфортними.
- Дозволяє уникнути такої неприємності, як переохолодження сідничних м'язів, передміхурової залози і органів мошонки у чоловіків, а також придатків у жінок. Ці органи не можна переохолоджувати, тому що можуть початися серйозні проблеми зі здоров'ям: простатит, міозит, цистит, пієлонефрит, неврит і т.д.
- Підігрів сприятливо впливає і надає позитивний ефект, схожий на деякі фізіологічні процедури, при деяких захворюваннях, наприклад: радикуліті, міжреберної невралгії, артрозі, ушкодженнях зв'язок та інших.
Якщо ви ще не обладнали свою машину такою системою, але хочете підготуватися до зими, то в нашому інтернет-магазині 130.com.ua ви можете прямо зараз купити підігрів сидінь, що вбудовується, Львові, Тернополі або Івано-Франківську за дуже вигідною ціною з доставкою по Україні.