Viber
130.com.ua - 14 років! Знижки до -52%
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Відеореєстратори: головні відмінності сучасних пристроїв

Навряд чи когось із сучасних водіїв можна здивувати відеореєстраторами, вони давно вже стали звичним явищем і використовуються скрізь. Важко заперечувати їх корисність. Однак зараз в магазинах пропонують купити найрізноманітніші реєстратори, і недосвідчений водій не відразу може визначитися, які функції важливі, а які несуттєві. Тому ми хочемо докладніше розглянути найбільш актуальні моменти й характеристики, які варто враховувати при виборі сучасного автомобільного реєстратора.

Відеореєстратори: головні відмінності сучасних пристроїв

100-річна історія відеореєстраторів

Примітним є той факт, що перший запис обставин перед транспортним засобом був зроблений в далекому 1906 році. Звичайно запис вівся на кіноплівку. Тоді водієві трамвая вдалося зафільмувати те, що відбувалося на дорозі в Сан-Франциско. А 20 років потому в США пожежники Нью-Йорка записали свій виїзд на виклик. Масовим подібне явище, як запис дорожньої ситуації стало не так і давно — близько 10 років тому. Приблизно з другої половини 2000-х років на полицях магазинів стали з'являтися найрізноманітніші автомобільні відеореєстратори. І зараз подібний пристрій відеофіксації є практично в кожній сучасній машині.

Найважливіші параметри відеореєстратора

Звичайно, що одним з найбільш важливих робочих показників подібних пристроїв є якість зйомки. Дуже важливо, щоб картинка була збалансована, контрастна, з реалістичною передачею кольору і низьким рівнем сторонніх відеошумів. Не менш важливою характеристикою є режим запису. Автомобільні реєстратори записують відео невеликими фрагментами, тривалість яких зазвичай становить від 1 до 5 хвилин. Старим пристроям раніше потрібен був час, щоб зберегти ролик, і вони не могли одночасно записувати наступне відео. Іноді розрив міг становити до 5 секунд. Це призводило до ризику, що аварійна ситуація може не потрапити на запис, якщо в цей момент апарат якраз почав зберігати попередній файл. Зараз же більшість моделей мають функцію безшовного, циклічного запису, яка гарантує, що в будь-яких умовах нештатна ситуація потрапить в кадр і буде збережена в пам'яті реєстратора.

На якість запису величезний вплив справляє процесор, який використовується у пристрої. І якщо приблизно років 5 назад одним з лідерів в цьому напрямку був чипсет Ambarella американського виробництва, який дуже цінувався за свої високі робочі характеристики. Що й забезпечило йому досить велику популярність. Однак з часом конкуренти змогли запропонувати не менш гідну альтернативу, і навіть кращі варіанти. Зокрема найбільшого успіху змогли домогтися корейські та китайські компанії. Наприклад, багатьом вже знайомі тайванські бренди Novatek, AIT, MStar та інші. Вони вже ні в чому не програють Ambarella і дозволяють на їх основі створити хороші продуктивні відеореєстратори.

Відеореєстратори: головні відмінності сучасних пристроїв

Щоб картинка була чіткою і природною без спотворень дуже важливо використовувати якісну матрицю. Одними з кращих зараз є моделі OmniVision і Sony EXMOR. Вони гарантують отримання чіткого зображення вдень і вночі, в русі й в статиці. Суть роботи матриці полягає в тому, що вона автоматично регулює роботу камери та підлаштовується під умови зйомки.

Об'єктив в якісних реєстраторах обов'язково повинен бути скляним. Раніше масово використовувалася пластикова оптика, яка була схильна до впливу великої кількості негативних факторів, що знижують чіткість зображення: прямі сонячні промені, відображення лобового скла тощо. Та й термін служби у пластику невеликий. Зараз же скляними лінзами оснащується більшість моделей не тільки преміум категорії, але й середнього і навіть низького цінового діапазону. Це помітно вплинуло на якість зйомки.

Корисні функції відеореєстраторів

Технологія WDR

Це унікальна технологія, яка покращує якість картинки та робить її контрастніше. Суть її в тому, що камера одночасно знімає з різною експозицією. Потім процесор накладає один на одного "світлий" і "темний" кадри, обробляє зображення та видає ідеально збалансовану картинку. Завдяки цьому прибираються ділянки з різкими перепадами освітленості. Тобто реєстратор з WDR дозволяє домогтися практично ідеального зображення незалежно від погодних умов або рівня освітленості.

Паркувальний режим

Це дуже корисна функція. Коли машина стоїть на парковці, реєстратор знаходиться в сплячому режимі більшу частину часу. Він активує запис по сигналу вбудованого датчика удару або руху, які спрацьовують, якщо поблизу автомобіля хтось з'явився. Втім, залишений під лобовим склом гаджет сам по собі стає приманкою для злодюжок, тому якщо хочете використовувати пристрій з таким режимом, обов'язково вибирайте модель з можливістю прихованої установки. Наприклад, в компактному корпусі або виконану у вигляді дзеркала заднього виду, зовні подібні реєстратори практично непомітні.

Відеореєстратори: головні відмінності сучасних пристроїв

Вбудована батарея

Як правило, майже всі сучасні автомобільні реєстратори мають вбудований акумулятор, але ємність його зазвичай невелика. Так, наприклад, батареї на 420 мАг вистачить на кілька запусків пристрою в паркувальному режимі, якщо датчики зафіксують рух. Взимку ж такої ємності буде вже мало, і є шанс, що реєстратор не відреагує на спрацьовування тривоги, тому що йому не вистачить живлення. Якщо ж в реєстраторі використовується більш витривалий і надійний акумулятор, то він зможе в будь-яку погоду забезпечити ефективну роботу пристрою навіть без постійної подачі живлення від бортової мережі, а також аварійне вимкнення та збереження останнього відеофрагменту. Це важливо, тому що в момент аварії головне зберегти всі необхідні відеосвідоцтва.

GPS-модуль

Наявність вбудованого GPS позбавляє водія від необхідності постійно перевіряти, чи не збилися налаштування дати й часу через те, що сів акумулятор. Цей модуль дозволяє стежити за переміщенням машини, причому синхронізація даних здійснюється автоматично, відразу ж після включення супутники знаходять і визначають координати пристрою. Багато виробників пропонують спеціальні мобільні додатки, які дозволяють стежити за маршрутом переміщення і контролювати траєкторію руху. Якщо реєстратор оснащений також додатковим GPS-інформером, то він буде повідомляти в режимі реального часу про наближення до пунктів розміщення стаціонарних поліцейських радарів.

Wi-Fi

Це дуже корисна функція, тому що дозволяє отримати доступ до інтернету. Це потрібно для оновлення програмного забезпечення, наприклад, для завантаження баз даних і прошивок GPS-інформатора. Також за допомогою Wi-Fi легко можна передавати дані, наприклад, пересилати відео або підключати мобільний телефон, щоб керувати роботою реєстратора віддалено, через спеціальні програми.

На що слід обов'язково дивитися при виборі

Розподільча здатність

Мінімальна рекомендована для сучасних приладів роздільна здатність, що дозволяє отримати якісне зображення — це Full HD 1920х1080. Однак, сам по собі подібний напис на коробці нічого вам не гарантує. Тут результат безпосередньо залежить від якості основних інженерних складових пристрою, від того наскільки все компоненти між собою збалансовані та налаштовані. Щоб зрозуміти, як насправді знімає відеореєстратор, треба подивитися в інтернеті реальні записи, так ви точно зможете оцінити, як працює модель, яка вам сподобалась.

Відеореєстратори: головні відмінності сучасних пристроїв

Дизайн і тип кріплення

Розмір і форма корпусу, а також тип кріплення у реєстраторів можуть бути самими різними. Тут треба врахувати кілька особливостей. Наприклад, присоска має досить великі розміри й виглядає в салоні не дуже стильно, однак, її можна знімати та прикріплювати до скла багато разів. А 3М скотч легко прикріплюється, його не видно, але і зняти в цьому випадку реєстратор буде складно, тому що для повторного приклеювання подвійний скотч не підійде. Одним з найбільш зручних сучасних типів кріплення є магніт. Якщо ваша модель оснащена магнітним кріпленням, то зняти й повернути пристрій на місце можна в лічені секунди. Зараз подібні кріплення використовуються масово, тому що вони популярні й зручні. Багато недорогих моделей отримують саме такий варіант фіксації на лобовому склі.

Якщо постійно знімати реєстратор ви не збираєтеся, то можна вибрати реєстратор-дзеркало, яких зараз пропонують дуже багато, або компактний варіант, деякі пристрої навіть разом з кронштейном легко ховаються за штатним дзеркалом заднього виду.

Наявність другої камери

Багато сучасних реєстраторів мають в комплекті другу додаткову камеру. Це дуже корисна функція, другу камеру можна встановити в задній частині автомобіля, щоб вона могла вести запис того, що відбувається позаду. Її також можна використовувати в якості помічника під час паркування. Картинка може передаватися на головний пристрій і при здійсненні маневрів заднім ходом всі потенційні перешкоди буде добре видно. Це істотно полегшує процес паркування.

При виборі двоканального реєстратора перевагу віддавати краще тим моделям, у яких розподільча здатність задньої камери становить не нижче HD, краще, якщо це буде Full HD. Об'єктив VGA видає картинку низької якості, особливо в нічний час, навряд чи від такої камери буде велика користь.

Якщо ви хочете купити відеореєстратор у Львові, Тернополі або Івано-Франківську, то завжди можете зробити це в нашому інтернет-магазині 130.com.ua. У нашому каталозі ви знайдете кращі моделі від провідних виробників в різному ціновому сегменті.

ТОП-3 відеореєстратори
 

Найкращі автореєстратори

Шукаєте якісний і найкращий відеореєстратор? Даний рейтинг відеореєстраторів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Відеореєстратор Gazer F118

Відеореєстратор Gazer F118
Особливості:
  • ★ Технологія WDR
  • ★ Роздільна здатність: 1920 x 1080 (FULL HD 1080P)
  • ★ Кут захоплення: 140 °

Відеореєстратор Sho-Me Combo N1 Signature

Відеореєстратор Sho-Me Combo N1 Signature
Особливості:
  • ★ Роздільна здатність: 1920 x 1080 (Full HD 1080P)
  • ★ Кут захоплення: 135 °
  • ★ Вбудований антирадар

Відеореєстратор Incar SDR-40

Відеореєстратор Incar SDR-40
Особливості:
  • ★ Розмір екрана 2.3 "
  • ★ Радар-детектор та GPS
  • ★ Роздільна здатність: 1920 x 1080 (FULL HD 1080P)
 
 

Матеріали по темі:

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.