Як вибрати ланцюги на колеса
Ланцюги протиковзання необхідні для поліпшення прохідності коліс. Так, поліпшується керованість авто в умовах бездоріжжя або засніжених ділянок. У підсумку — ризик виникнення аварійної ситуації зведений до мінімуму.
Одразу ж звертаємо увагу на деякі недоліки, які обов'язково потрібно врахувати, перш ніж купити ланцюги протиковзання. При постійному використанні таких механізмів, протектор шини швидше зношується, збільшується навантаження на трансмісію, обмежується швидкість їзди.
Ланцюги не призначені для постійного використання: тільки на час, якщо вам потрібно подолати складну ділянку.
Поради по використанню
Виконуйте рекомендації по швидкості: не перевищуйте зазначений параметр. Уникайте різкого гальмування і крутих поворотів. Все робіть плавно: не потрібно відразу ж різко розганятися. Так ви продовжите термін служби ланцюгів.
Простежте за рівнем тиску в шинах: якщо недостатньо, виправте ситуацію з допомогою компресора. Якщо відчуваєте, що стався збій і потрібно відремонтувати ланцюг, то краще зробити це відразу, інакше є ризик пошкодити колесо.
Види ланцюгів протиковзання
Давайте розглянемо основні типи конструкцій, що в майбутньому допоможе вам підібрати найбільш підходящий:
- Ланцюги протиковзання — стандартні моделі. Відрізняються високими тяговими параметрами, довго служать, надійні у використанні.
- Ремені протиковзання — більш прості в експлуатації, за ними легше доглядати і простіше зберігати. А якщо відбувається розрив, то це ніяк не позначається на колесі. Але вони мають низькі тягові можливості і швидше зношуються.
- Браслети протиковзання — по конструкції схожі з ременями, але вони мають більший термін служби, за рахунок чого і надійні.
- Траки — ідеальний варіант для бездоріжжя.
Вибирати тип пристроїв необхідно в залежності від ваших бажань і тих завдань, які ви ставите перед ланцюгами.
Клас: яким буває і що вибрати
Ланцюги протиковзання відрізняються між собою в залежності від матеріалу, з якого вони виготовлені. Орієнтуючись на цей параметр, можна виділити два класи:
- М'які: підходять для подолання важкопрохідних ділянок, наприклад, з рихлим снігом. Вони швидше зношуються і ніяк не поліпшать прохідність авто в крижаних ділянках. Допускається швидкість до 80 км/год.
- Жорсткі підходять для їзди по бездоріжжю та гористій поверхні. Вони впливають на швидкість зношування протектора шин. Допускається швидкість до 40 км/ч.
Важливо враховувати і частоту використання ланцюгів, від яких і залежить, наскільки швидко будуть зношуватися шини.
Для твердих ланцюгів використовують загартовану сталь — це надійний матеріал, який має найвищу стійкість до ударів. Іноді такі моделі виготовляються з титану, але коштують вони набагато дорожче.
М'які ланцюги випускають з пластику, гуми або поліуретану.
Малюнок: яким буває
- Драбинка — самий простий і доступний варіант, який, до речі, дає гарне тягове зусилля. Серед недоліків подібних пристроїв: ривки під час обертань колеса, що призводить до пошкодження трансмісії, підвіски і вузлів рульового керування. Використовується для прямолінійного руху.
- Ромб — добре показують себе при бічних заметах, не надає великого навантаження на трансмісію і підвіску. Ідеальний варіант для вантажівок та іншого великогабаритного транспорту.
- Стільники — забезпечують поліпшену прохідність авто на бездоріжжі за рахунок складної ділянки.
Кожен з варіантів має свої плюси і мінуси, який вибрати — залежить від ваших уподобань і бажань.
Товщина і діаметр ланок
Від таких параметрів залежать експлуатаційні характеристики ланцюгів: чим вони товщі, тим надійнішою і довговічнішою виявляється конструкція. Але і тут є нюанси: товстий ланцюг швидше зношує протектор шини. До того ж, її складніше встановити. Такий варіант точно не підходить для автомобілів, у яких невеликий підколісний простір.
Для легкових авто і позашляховиків використовуються конструкції з ланками у діапазоні 3,5-6 мм, для великогабаритного транспорту — 6-19 мм
Зверніть увагу: якщо плануєте долати засніжені і грязьові ділянки, то краще вибирати ланцюги на колеса з великими ланками, для проходження обледенілої дороги використовуються конструкції з невеликими ланками.
Розмір шини
Один з головних параметрів вибір ланцюгів протиковзання — ширина і діаметр самої шини. Виробник вказує на упаковці розмір шини, для яких призначена конкретна модель або спеціальний код.
Важливо враховувати і дистанцію між шиною і аркою колеса. Якщо орієнтуватися на цей параметр, то тут можна виділити такі типи пристроїв:
- S — призначені для авто з невеликою відстанню. Найбільш універсальний та популярний варіант.
- U — звичайні ланцюги з середнім підколесним простором.
- W — для великогабаритного транспорту.
Кількість в комплекті
Ланцюги протиковзання продаються в різній комплектації: 2, 4 і 6 штук. Найчастіше вони монтуються тільки на провідну вісь — це ідеальний варіант для руху по «легкому» бездоріжжю або при рідкісному використанні. Винятком є повнопривідні авто. Якщо ланцюгів тільки 2 штуки в комплекті, то встановіть їх тільки на передню вісь. Купити ланцюги на колеса в Тернополі, Івано-Франківську, Львові можна на 130.com.ua з доставкою по Україні.