Особливості експлуатації та техніка безпеки при використанні пуско-зарядних пристроїв
Для безперервної і повноцінної роботи автомобіля необхідна достатня кількість бензину в баку, а також наявність справної та повністю зарядженої акумуляторної батареї. А якщо вона раптово розрядилася, тоді допомогти вирішити цю проблему може пуско-зарядний пристрій.
Цей прилад є дуже складним механізмом, який потребує особливої уваги та обережності під час його використання. Перед застосуванням зарядного пристрою потрібно спочатку вивчити інструкцію по експлуатації та техніці безпеки. Таким чином, ви зможете уникнути непередбачених і неприємних ситуацій під час використання обладнання.
Що враховуємо при використанні пуско-зарядних пристроїв
Кожен водій повинен пам'ятати, що використовувати ці прилади потрібно тільки в спеціально призначених для цього та достатньо вентильованих місцях. Це дуже важливий момент, який потрібно знати всім водіям.
Необхідність у використанні пуско-зарядних пристроїв очевидна. Таким приладом хоча б раз користувалися багато водіїв. Для підбору оптимального варіанту ПЗУ варто ознайомитися з запропонованими моделями приладів, представлених у нас на сайті. Купити пуско-зарядні пристрої можна з доставкою в Чернівці, Хмельницький, Львів та по всій Україні на 130.com.ua.
Зараз на ринку обладнання для підзарядки акумуляторних батарей є величезна кількість типів і моделей пристроїв. Вони відрізняються не тільки брендом та розмірами, а й продуктивністю, параметрами і деякими функціональними можливостями. Загалом, пуско-зарядні пристрої діляться на три види:
1. Професійні;
2. Побутові;
3. Комбіновані.
Залежно від типу приладу потрібно дотримуватися ряду важливих правил, завдяки яким використання пуско-зарядного пристрою буде безпечним та простим.
Особливості експлуатації кожного виду приладів
Комбіновані моделі є поєднанням ПЗУ разом зі зварювальним апаратом. При цьому, використання другого типу обладнання можливо з напругою в 40В, а ось пуско-зарядного пристрою – тільки 12В. Під час роботи ПЗУ потрібно спеціальним тумблером перемикати напругу на вихідний показник, необхідний для підзарядки. Небезпека використання даних приладів – можливість з якої-небудь причини забути про перемикання з «зварювання» на режим «ПЗУ», що може стати причиною перегорання проводки вашого автомобіля, в крайньому випадку – виникнення пожежі.
Використовуючи інші пуско-зарядні пристрої необхідно враховувати наявність захисту від:
- короткого замикання;
- неправильної полярності;
- самозаймання;
- перенапруги.
Дуже важлива наявність регулятивних функцій, за допомогою яких можна стабілізувати рівень струму зарядного пристрою. Оснащення системою нормалізації напруги живлення не менш необхідне, особливо в умовах нестабільної подачі напруги в електромережі.
Техніка безпеки при використанні ПЗУ
Під час експлуатації пуско-зарядних пристроїв не потрібно забувати про такий важливий чинник, як техніка безпеки. Перед використанням цього приладу, потрібно розглянути правила щодо застосування ПЗУ.
1. Після покупки пуско-зарядного пристрою потрібно ретельно вивчити інструкцію.
2. Заборонено з'єднувати затискачі червоного і чорного кольору, це може бути причиною подальшої несправності акумуляторної батареї або самого ПЗУ.
3. Заряджаючи акумулятор свинцево-кислотного типу потрібно одягнути спеціальні захисні елементи – гумові рукавички, окуляри, а також взуття на гумовій підошві.
4. Приміщення, де буде проводитися зарядка має бути добре вентильованим.
5. Заборонено включати ПЗУ на вулиці під час дощової погоди.
6. Не рекомендується проводити самостійний ремонт пристрою, це може привести до виникнення більш значних несправностей. У подібних випадках необхідно звертатися тільки до фахівців.
7. Перед початком заряджання треба очистити клеми батареї від окису та бруду, це покращує контакт пристроїв, та усуває ймовірність короткого замикання.
8. Не рекомендується залишати на тривалий час пуско-зарядний пристрій без нагляду, особливо під час зарядки на борту авто. Можуть виникнути скачки напруги, в результаті можливий вихід з ладу акумулятора або несправності бортової мережі транспортного засобу.
Дотримуючись цих правил можна швидко та успішно провести підзарядку акумулятора. В результаті ваш автомобіль буде знову в робочому стані тривалий час.