Viber
Знижки за реєстрацію
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Чи варто мити машину взимку? І як правильно це робити?

Догляд за автомобілем — важливий процес, і кожен водій сам для себе визначає, що він вважає "чистою машиною". Хтось не може без щоденного відвідування автомийки, а для когось шар пилу на кузові — це зовсім ще й не бруд, і так зійде. Але якщо влітку, мийкою все ж займаються частіше, то ось зимова мийка викликає дуже багато суперечок. Багато сперечаються на тему: чи можна мити машину взимку? Думки автомобілістів розділилися на два табори: одні вважають, що взимку автомобіль практично не потребує водних процедур і робити це треба вкрай рідко, другі з ними категорично не згодні і навпаки запевняють, що взимку бруду навіть більше ніж влітку і мити машину треба регулярно.

Чи варто мити машину взимку? І як правильно це робити?

Так все ж такі, треба чи ні мити автомобіль взимку? Спробуймо розібратися в цьому питанні більш детально.

Аргументи на користь миття машини взимку

В умовах сучасного міста зимова морозна погода вже давно у нас не асоціюється з чистим білим снігом, найчастіше можна спостерігати протилежну картину — слякота і бруд на дорогах, що утворюється через активне використання різних хімічних реагентів.

Тому прихильники чистоти на користь мийки автомобіля взимку найчастіше призводять кілька досить вагомих аргументів, наприклад:

  • Їздити в чистій машині приємно в будь-яку пору року, в тому числі й взимку, тому що доглянута машина і свіжість викликають і у водія, і у його пасажирів завжди лише приємні враження.
  • Можна не боятися, що при випадковому дотику до кузова забрудниться одяг.
  • Треба регулярно позбавлятися від солі та іншої хімії, якою взимку дуже активно обробляються дороги, яка товстим шаром може осідати на кузові машини разом з брудом, провокуючи корозію.
Чи варто мити машину взимку? І як правильно це робити?

Останній аргумент можна вважати найбільш значущим і вагомим. Тому що мийка дійсно допомагає прибрати їдкий солоний бруд і тим самим уникнути корозії. І це правильно, тому що в дорожні суміші зазвичай включається технічна сіль, а вона є дуже небезпечним і агресивним для металу середовищем. Після змішування з дорожнім брудом, снігом і продуктами вихлопів сіль також здатна змінювати свій якісний склад. В результаті виходить забійний дуже їдкий коктейль, який руйнує гуму, лакофарбове покриття кузова, провокує корозію металу. Все це дуже негативно позначається на стані транспортного засобу.

Вже через пару сезонів через постійний вплив хімії на кузові можна виявити спочатку невеликі коричневі точки, які потім будуть збільшуватися і розростатися. У місцях, де були подряпини або навіть мікроскопічні відколи також утворюється іржа. Якщо своєчасно не вжити заходів, то плями будуть розповзатися по всьому кузову і уражена ділянка буде в підсумку дуже великою. Позбутися корозії і іржі коштуватиме чималих грошей, тому що, швидше за все, буде потрібно повністю перефарбовувати автомобіль.

Крім того, на хромованих елементах обробки, дисках, арках, порогах і т.д. можна також спостерігати негативний вплив солей, які розчиняються в талій воді. Зазвичай вони мають вигляд темних плям.

З урахуванням вищесказаного можна зробити висновок, що мити автомобіль взимку потрібно, хоча б раз на місяць.

Але і у противників зимової мийки є свої доводи, які теж треба враховувати. Розгляньмо і їх.

Чи варто мити машину взимку? І як правильно це робити?

Аргументи проти зимової мийки автомобіля

Серед найбільш поширених причин, які змушують водіїв противитися зимової мийки, можна виділити такі:

  • При мінусовій температурі, після миття можна отримати замерзлий замок, примерзли двері або багажник, тому що вода часто потрапляє в щілини, і витерти все насухо дуже складно. Мінімізувати ризик можна лише за рахунок використання спеціальних засобів.
  • Після мийки в мороз збільшується ризик утворення тріщин в пластикових і гумових елементах (наприклад, ущільнювачі вікон і дверей).
  • Через перепад температури під час мийки лакофарбове покриття може тріскатися, в мікроскопічні щілини забивається вода, яка потім перетворюється на лід, що сприятиме подальшому руйнуванню фарби на поверхні кузова.

Крім того, навіть з корозією все не так однозначно. Якщо розглядати її з точки зору хіміка, то корозія — це процес при якому відбувається іонний обмін між іонами солей в розчині (дорожній бруд і слякота) і атомами металу автомобільного кузова.

І звичайно, що швидкість протікання подібних хімічних реакцій безпосередньо залежить від навколишньої температури: чим вона вища, тим процес йде швидше. Тобто в мороз, коли на вулиці негативні температури, іржавіти машина майже не буде, навіть якщо її повністю покрити брудом з домішкою хімікатів і солі. Активізуватися цей процес буде в разі підвищення температури, коли на дворі почнеться відлига.

Чи варто мити машину взимку? І як правильно це робити?

З урахуванням цих чинників можна зробити висновок, що взимку машину мити треба дуже акуратно, при стійкій мінусовій температурі робити це взагалі категорично не рекомендується, тому що можна зашкодити. А ось у відносно теплу, плюсову погоду, кузов краще тримати в чистоті. Якщо дуже треба помити машину в мороз, то рекомендується робити це на тих мийках, які розташовуються в опалювальних приміщеннях, наприклад, на підземних автостоянках.

Як мити машину взимку правильно?

До якої б половині водіїв не ставився автовласник: до прихильників зимової мийки або супротивникам, іноді навіть в цей період може виникнути гостра потреба все ж помити машину. Щоб все пройшло гладко і не несло негативних наслідків для транспортного засобу, то обов'язково все повинно бути зроблено правильно, крім того, важливо знати при якій температурі мити машину взимку. Тому при митті машини в холодну погоду треба дотримуватися деякі рекомендації:

  • Мити машину треба тільки з використанням спеціальних засобів, оптимальніше всього підходить якісна активна піна. Її слід нанести і на кілька хвилин залишити на кузові, засіб почне активно працювати, видаляючи з поверхні налиплі шари агресивного хімічного бруду.
  • Обов'язково мийте не тільки верхню частину автомобіля, крім лакофарбового покриття кузова, треба ретельно очистити від бруду та інші більш вразливі місця: арки, пороги і днище. Про останнє часто забувають, але саме там часто можна виявити великий шар налиплих сольових відкладень, це все обов'язково треба прибирати, щоб уникнути корозії.
  • Пам'ятайте, що не рекомендується мити машину взимку на вулиці в мороз. Якщо стовпчик термометра впав до -10 градусів і нижче, краще не поспішати та почекати, поки на вулиці не потеплішає. При невеликому мінусі миття машини допускається, тільки не на відкритому повітрі. Транспортний засіб слід загнати в опалювальний гараж, де температура плюсова. Там можна сміливо мити машину, полірувати кузов тощо.
  • Для зимової мийки рекомендується використовувати теплу воду — ні в якому разі не холодну, і не гарячу. Холодна швидко стане крижаною кіркою при зіткненні з холодним металом, а гаряча може привести до того, що через дуже різкий перепад температур почне тріскатися фарба, або навіть може лопнути лобове скло.
Чи варто мити машину взимку? І як правильно це робити?

Крім безпосередньо мийки, дуже важливо ретельно провести обробку машини після. Це дозволить уникнути можливих неприємностей, які можуть виникнути через воду, яка залишиться на поверхні. Після водних процедур обов'язково необхідно:

  • повністю висушити кузов, а також ретельно протерти всі скла і двері, це важливо, щоб на морозі нічого не примерзало.
  • продути дверні ручки і замки, а також механізми підйому скел і повороту дзеркал.
  • кузов автомобіля і гумові ущільнювачі додатково слід обробити воском і спеціальними захисними засобами.

Що робити, якщо в автовласника немає теплого гаража, де можна помити машину?

В цьому випадку також є досить простий вихід — суха мийка автомобіля. Особливість цього методу в тому, що вода тут не використовується. Тільки треба врахувати, що цей варіант не допоможе впоратися з товстими нальотами бруду, його можна використовувати для не дуже брудних транспортних засобів.

Найкраще в цьому випадку звернутися до професіоналів. Водночас обов'язково перевірте, щоб після завершення процедури всі рухомі елементи (замки, дзеркала та інше) були оброблені струменем повітря під тиском, а кузов був ретельно витертий.

Дотримання цих простих правил допоможе знизити агресивний негативний вплив хімічних реагентів на кузов транспортного засобу. І це краще, ніж не мити автомобіль. Тим більше зараз взимку морози не часті, а ось слякота і бруд на українських дорогах спостерігаються протягом практично всіх зимових місяців.

Чи варто мити машину взимку? І як правильно це робити?

Якщо ви все ж таки зважитеся мити машину взимку, то в нашому інтернет-магазині 130.com.ua ви можете купити мінімийку у Львові, Івано-Франківську або Тернополі з доставкою по Україні. Це дуже зручні апарати, в них можна набрати теплу воду і провести всі необхідні процедури. Головне дотримуватися правил, і тоді мийка піде тільки на користь.

ТОП-3 мінімийки
 

Найкращі автомийки

Шукаєте якісну і найкращу автомийку? Даний рейтинг автомийок складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Універсальна мийка Daewoo DAW 500

Універсальна мийка Daewoo DAW 500
Особливості:
  • ★ Має потужність — 2000 Вт
  • ★ З механічним фільтром
  • ★ Витрата води складає — 500 л/год

Мінімийка для авто Daewoo DW 600

Мінімийка для авто Daewoo DW 600
Особливості:
  • ★ З потужністю — 2500 Вт
  • ★ Працює з витратою води в 590 л/год
  • ★ Робочий тиск становить — 170 бар

Мийка високого тиску для автомобіля Vitals Am 6.5-100w Compact

Мийка високого тиску для автомобіля Vitals Am 6.5-100w Compact
Особливості:
  • ★ потужність – 1200 Вт
  • ★ продуктивність – 390 л
  • ★ максимальний тиск – 100 бар
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.