Viber
Зарядки для електромобілів
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Снігоприбиральна техніка: правила експлуатації та обслуговування

Снігоприбиральна машина — інструмент корисний, тому що в разі сильного снігопаду допоможе швидко розчистити дорогу або ділянку перед будинком. Але, купити снігоприбирач — це ще тільки пів справи, адже це складний технічний пристрій, якому потрібно приділяти належну увагу і стежити за його робочим станом. А недотримання деяких правил експлуатації може призвести до того, що дороге обладнання швидко вийде з ладу.

Щоб техніка працювала довго, треба знати, як користуватися снігоприбиральною машиною, як за нею доглядати і правильно зберігати. Про це і поговоримо в цій статті.

Снігоприбиральна техніка: правила експлуатації та обслуговування

Види сучасних снігоприбирачів

Машини для прибирання снігу можуть дуже сильно відрізнятися між собою за багатьма параметрами. За типом використовуваного приводу, можна виділити три основні групи:

Електричні — це мережеві машини, які працюють від розетки 220 В. Мають просту конструкцію, дуже зручні в роботі, не потребують спеціального обслуговування. Дуже добре підходять для прибирання невеликих площ, наприклад, біля гаража або перед будинком. Добре справляються зі свіжим снігом. З мінусів — зона роботи обмежена довжиною мережевого шнура.

Бензинові — це досить потужні агрегати, є одними з найбільш популярних. Можна знайти моделі як для заміського будинку, там і для прибирання території в промислових масштабах. Легко справляються зі сніговими, сильними заметами, на дорогах і трасах, в горах і т.д. Можуть навіть використовуватися для прибирання мерзлого снігу, що залежався. З мінусів — необхідність обслуговування, бензиновий двигун вимагає періодичної заміни масла і додаткових витратних матеріалів.

Акумуляторні — це також підвид електричних, але вони не прив'язані до розетки, а працюють від власного акумулятора. Ці снігоприбирачі більш компактні і легкі, практично не шумлять під час роботи. Тривалість роботи залежить від ємності використовуваного джерела живлення. Як правило, батареї 36-48V має вистачить для забезпечення роботи протягом 35-50 хв. Це мобільні і прості в експлуатації пристрою відмінно підійдуть для вирішення побутових завдань, для прибирання снігу на дачній ділянці або біля будинку. З мінусів можна відзначити високу вартість подібних апаратів.

Снігоприбиральна техніка: правила експлуатації та обслуговування

Особливості підготовки бензинових снігоприбирачів до роботи

Якщо ви збираєтеся завести снігоприбиральну машину, то перед цим треба виконати кілька простих пунктів:

  • Перевірте наявність палива в баку . Це дуже важливий момент, ігнорувати його не можна, коли ви маєте справу з бензиновою технікою. Обсяг бака найчастіше розрахований приблизно на годину роботи машини. Тому, якщо палива немає або залишилося дуже мало, його до початку роботи треба залити до повного бака. Інакше в самий невідповідний момент пристрій просто не зможе завестися.
  • Перевірте наявність масла в картері . Міняти масло треба регулярно, інакше снігоприбирач не буде стабільно працювати. Перша заміна зазвичай проводиться через 5 годин роботи. Потім це треба робити не рідше ніж раз на 20-50 годин. Точна цифра зазвичай вказується виробником в інструкції.
  • Перевірте, чи щільно закріплені додаткові лижі на ковші . Також подивіться на яку висоту вони виставлені. Це важливо заздалегідь перевірити, щоб при виїзді на вулицю не пошкодити техніку.
  • Перевірте стан території, яку належить прибирати . Тут важливо перевірити, щоб не було великих каменів, що стирчать гілок, металевих прутів та інших предметів, які можуть привести до пошкодження шнека.

Як тільки ви переконалися в тому, що техніка знаходиться в готовому і повністю робочому стані, можна приступати до прибирання снігу.

Снігоприбиральна техніка: правила експлуатації та обслуговування

Правила експлуатації бензинового снігоприбирача

Перед запуском двигуна внутрішнього згоряння спочатку треба відкрити кран подачі палива, відрегулювати кількість обертів і відкрити повітряну заслінку. Щоб все зробити максимально правильно рекомендуємо перед початком експлуатації обов'язково ознайомитися з інструкцією.

Для забезпечення швидкого і успішного запуску треба використовувати спеціальний насос для підкачки палива. Якщо ваша модель не оснащена системою автоматичної подачі палива, то підкачувати слід вручну, при холодному моторі рекомендується зробити кілька качків, а для прогрітого досить буде і одного натискання.

Щоб двигун служив довго і справно, відразу після пуску його треба трохи прогріти. Це дозволить вирівняти обороти і стабілізувати його роботу.

Пам'ятайте, що найлегше прибирати сніг, який щойно випав. Тому найкраще братися за прибирання нічного снігу рано вранці, поки сніговий покрив не злежався і не став дуже твердим. Звичайно, потужний шнек з міцними сталевими зубами зможе впоратися і з уже застарілим снігом. Але навіть в цьому випадку треба бути обережним, тому що все одно є ризик пошкодження зрізних болтів, якщо сніжна маса виявиться дуже важкою.

Правила експлуатації електричних снігоприбирачів

Якщо бензинові агрегати вимагають певної підготовки перед початком роботи, то електричні в цьому плані набагато зручніше і простіше. Їм не потрібна складна підготовка, досить зібрати конструкцію, включити в мережу і натиснути на кнопку пуск.

Снігоприбиральна техніка: правила експлуатації та обслуговування

Однак, є кілька моментів, які все ж треба враховувати:

  • Перед запуском двигуна огляньте територію на предмет наявності сторонніх предметів, гілок, каменів і т.д.
  • Перевірте цілісність кабелю, експлуатація техніки з пошкодженим мережевим шнуром заборонена.
  • Якщо збираєтеся використовувати подовжувач, то брати треба тільки якісні моделі, з міцним проводом, який має достатній розтин. Тонкі кабелі можуть перегріватися.
  • Підключати снігоприбирач слід тільки до стабільної мережі. Стрибки напруги можуть привести до того, що двигун просто згорить і машина вийде з ладу.
  • Якщо ви використовуєте акумуляторний пристрій, то перед початком роботи перевірте рівень заряду акумулятора, як правило, для цього передбачений спеціальний індикатор. Якщо він недостатній, то першим ділом батарею слід підзарядити або поміняти на іншу, яка повністю заряджена (звичайно, це можливо тільки, якщо у вас в запасі є додаткове джерело живлення).

Як правильно зберігати снігоприбиральну машину

Ми розглянули особливості експлуатації різних типів снігоприбиральної техніки. Очевидно, що електричні моделі легше в роботі та експлуатації, ніж їх бензинові зібратися. Але крім догляду, є ще один дуже важливий етап — зберігання, яке може бути:

  • сезонним — відбувається в зимовий час, коли машина для прибирання снігу використовується регулярно;
  • міжсезонний — це період від весни до пізньої осені, коли техніка зовсім не використовується, тобто знаходиться в законсервованому стані.
Снігоприбиральна техніка: правила експлуатації та обслуговування

Як правило, дбайливі господарі перед тим, як прибрати агрегат в гараж або сарай на тривале зберігання, чистять машину, то ось при сезонної експлуатації цей пункт багато хто ігнорує. А дарма. Щоб снігоприбирач пропрацював довго, важливо стежити за його станом і виконувати ряд дій, кожен раз після закінчення роботи. Серед них:

  • Обов'язкова чистка від снігу. Перш ніж прибрати машину в приміщення, всі залишки бруду і снігу треба видаляти. Причому неважливо, коли ви знову скористаєтеся пристроєм — завтра, через тиждень або через рік. Техніка завжди повинна зберігатися в чистому і сухому вигляді. І ця вимога стосується апаратів всіх типів.
  • Зберігання на вулиці. Цей варіант допускається тільки під час сезонної експлуатації, при цьому техніка обов'язково повинна бути накрита спеціальним чохлом, який забезпечить захист від бруду і вологи.
  • Зберігання в гаражі, підвалі, сараї і т.д. Цей варіант підійде для тривалого зберігання в міжсезоння. При цьому важливо врахувати, що приміщення має бути сухим і чистим. З техніки треба обов'язково зняти дефлектор.
  • Злити бензин. Це стосується тільки бензинових моделей. Перед тим, як відправити снігоприбирач на тривале зберігання, треба злити з бака все що залишилося паливо. Масло також можна злити, але це не обов'язково.
  • Зняти батарею. Цей пункт відноситься тільки до акумуляторних снігоприбирача. Зробити це треба для того, щоб в період тривалого простою електроліт не потік. Крім того, не забувайте, що акумулятор треба час від часу підзаряджати, щоб він не втратив свою ємність.
Снігоприбиральна техніка: правила експлуатації та обслуговування

В нашому інтернет-магазині 130.com.ua ви можете купити снігоприбиральну техніку в Києві, Харкові та Одесі будь-якого типу за вигідною ціною. Доставка здійснюється по всій Україні.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.