Автомобільні статті та обзори

MaxLevel & ACOUSTICS: шумоізоляція малолітражного автомобіля

Для середнього класу | Для малолітр. авто | Для позашляховиків

Прагнучи максимально здешевити автомобілі, виробники економлять на шумоізоляції. Повною мірою це стосується малолітражних автомобілів. У той же час для них важливим є вага шумоізоляції. В середньому вага такого автомобіля збільшується на 20-30 кг при мінімальному і 40-50 кг, при максимальному рівні шумоізоляції — цілком прийнятне і для двигунів від 1 л. Щоб досягти максимального ефекту, і не перестаратися з матеріалом, необхідно розглядати варіанти виконання шумоізоляції для окремих частин кузова авто. Ось приблизна розкладка по витраті матеріалів і послідовності їх укладання.

Шумоізоляція даху

Специфіка установки шумоізоляції на даху в тому, що матеріал може «відійти» під тяжкістю власної ваги. Торгова марка MaxLevel і ACOUSTICS пропонує два основних варіанти установки — «стандартний» та «максимальний».

Шумоизоляция крышиСтандартний варіант передбачає першим шаром наклеювання і коткування на чистий знежирений метал між ребрами жорсткості самоклеючого вібропоглинача ACOUSTICS Alumat 1,6 для зниження структурного шуму. Цей матеріал на основі бутилкаучуку, покритого з лицьового боку алюмінієвою фольгою з тисненням товщиною 100 мкм., що додатково забезпечує механічний захист мастичного шару, а також підвищує його акустичні властивості. Другим шаром клеїться шумо-теплоізолятор MaxLevel Soft 6 на основі пінополіетилену з липким шаром, що володіє властивостями теплоізоляції. В результаті, значно знижується чутність шуму дощу, зникає йде від даху гул в салоні авто, запобігає утворенню конденсату при перепадах температур. Враховуючи досить велику площу даху, її додаткова теплоізоляція буде ефективною.

У разі вибору «максимального» варіанту в якості шумопоглинача використовується все той же MaxLevel Soft 6, але їм покривається більша площа. Також при «максимальному» варіанті в якості вібропоглинача варто використовувати матеріал MaxLevel V2. Це самоклеючий вібропоглинач на каучуковій основі, він має більш високі характеристики зниження вібрації.

Приблизна витрата матеріальна:

(В листах)

Стандартний варіантМаксимальний варіант
Вібропоглинач
ACOUSTICS Alumat 1,6
3 -
Вібропоглинач
MaxLevel V2
- 3
Шумо-теплоізолятор
MaxLevel Soft 6
2-3 3

Шумоізоляція дверей

Шумоизоляция двериДвері автомобіля є «мобільною» частиною кузова автомобіля, а значить і зоною підвищеного шуму. Шумоізоляція дверей важлива для меломанів, а для цінителів якісного звуку просто необхідна. Вона дозволить видалити зайві шуми від деталей автомобіля, що входять в резонанс зі звучанням акустики. Звук набуває соковиті тони, у всьому діапазоні частот, значно виразніше проявляються «низи», а двері закриваються з більш солідним звуком, характерним для автомобілів більш високого класу. При шумоізоляції дверей необхідно пам'ятати про те, що надмірне перевантаження може ускладнити закривання та мати негативний вплив на дверні петлі і замки, тому рекомендується застосовувати відносно легкі матеріали. Варіантів виконання шумоізоляції дверей дуже багато. Наведемо два найбільш поширених.

Стандартний варіант. Першим шаром на всі металеві поверхні двері наноситься вібропоглинач MaxLevel V2 — 1-2 листа на двері (0,5-1 лист всередину на накладку двері та 0,5-1 лист на перегородку двері, не закриваючи технологічні отвори (вікна). Через технологічні отвори на дверну накладку додатково наклеюється другим шаром шумо- теплоізолятор — MaxLevel Soft 6 (1 лист) і 1 лист на дверну пластикову обшивку. В результаті ми отримуємо два тепло- шумоізоляційних бар'єру.

Шумоизоляция двериМаксимальний варіант. Першим шаром на всі металеві поверхні з заклеюванням технологічних отворів (вікон) встановлюється вібропоглинач MaxLevel V2 — 2 листа на двері (1 лист всередину на накладку двері і 1 лист на перегородку двері). Другим шаром через технологічні отвори всередину двері на дверну накладку клеїться шумопоглинач MaxLevel Soft 10 (1 лист) — звуко- теплоізолюючий і ущільнювальний матеріал на основі спіненого каучуку, має демпфуючі і звукопоглинальні властивості, та 1 лист на дверну пластикову обшивку двері. При заклеюванні технологічних отворів створюється замкнутий об'єм, куди буде відігравати динамік. Завдяки шумопоглинаючим матеріалам буде чути тільки «правильний звук» з фронтальної сторони динаміка.

Приблизна витрата матеріальна:

(В листах)
Стандартна витрата на 2 дверіМаксимальна витрата на 2 двері
Вібропоглинач
MaxLevel V2
2-4 4
Шумо-теплоізолятор
MaxLevel Soft 6
2 -
Шумо-теплоізолятор
MaxLevel Soft 10
- 2

Обробці демпфуючим матеріалом піддається також задня полиця седана. Практика показала, що навіть така дрібниця здатна поліпшити звучання задніх штатних динаміків (необхідно закрити якомога більше отворів в полиці, виключаючи «повідомлення» салону з багажником), «підсилити» задню полицю виброизоляционными матеріалами, трохи прибрати шум в задній частині кузова.

Шумоізоляція капоту

Шумоизоляция капотаШумоізоляція капота не тільки знизить рівень шуму в автомобілі, але і допоможе економити ваші гроші. У зимовий час застосування теплоізоляційних матеріалів дозволяє зберігати тепло підкапотного простору до 7 годин. Це дозволить заощадити час і витрати на паливо при прогріванні двигуна.

Стандартний варіант установки: першим шаром клеїться вібропоглинач MaxLevel V2 і другим — шумо-теплоізолятор MaxLevel Soft 10.

Максимальний варіант: перший шар — вібропоглинач MaxLevel V2, другий шар — шумопоглинач з армованою металізованою плівкою MaxLevel Soft Metal 10.

Всі матеріали водостійкі і укладаються в осередку між підсилювачами.

Приблизна витрата матеріальна:

(В листах)
Стандартний варіантМаксимальний варіант
Вібропоглинач
MaxLevel V2
2 2
Шумо-теплоізолятор
MaxLevel Soft 10
1 -
Шумопоглинач
MaxLevel Soft Metal 10
- 1

Шумоізоляція підлоги

Основне завдання при шумоізоляції підлоги в автомобілі — прибрати шуми від арок коліс і вихлопної системи (тунель). Для досягнення цієї мети є два варіанти.

Шумоизоляция пола

Стандартний варіант. Першим шаром на прямі ділянки підлоги клеїться вібродемпфер MaxLevel V3 — самоклеючий вібропоглинаючий матеріал на каучуковій основі завтовшки 3,5 мм. На вигини накладається MaxLevel V2. Другий шар: звуко- і теплоізолюючий ущільнювальний матеріал на основі пінополіетилену MaxLevel Soft 10 наноситься в області передніх арок, на решту поверхню — шумо-теплоізолятор MaxLevel Soft 6.

У максимальному варіанті вся поверхня обклеюється максимально ефективними матеріалами. Перший шар — MaxLevel V3, другий — MaxLevel Soft 10.

Приблизна витрата матеріальна:

(В листах)

СтандартныйМаксимальный
Вібропоглинач
MaxLevel V2
4 -
Вібропоглинач
MaxLevel V3
3 8
Шумо-теплоізолятор
MaxLevel Soft 6
4 -
Шумоизоляция
MaxLevel Soft 10
1 5

Шумоізоляція багажного відсіку

Шумоизоляция багажникаПідвищений гул і шум у задній частині автомобіля з'являється при попаданні води або гравію на задні арки коліс, які починають вібрувати і резонувати з багажником. Тому особливо актуальна шумоізоляція багажного відсіку для універсалів і хечбеків.

Стандартний варіант. Першим шаром клеїться вібропоглинач MaxLevel V2 на підлогу багажного відсіку і арки для коліс. Потім другим шаром наклеюється шумо-теплоізолятор MaxLevel Soft 6.

Максимальний варіант. Перший шар — вібропоглинач MaxLevel V2 на підлогу багажного відсіку і арки для коліс, другий шар — шумопоглинач MaxLevel Soft 10 на підлогу багажника і на арки коліс.

Приблизна витрата матеріальна:

(В листах)
Стандартний варіантМаксимальний варіант
Вібропоглинач
MaxLevel V2
4-5 5
Шумо-теплоізолятор
MaxLevel Soft 6
5 -
Шумопоглинач
MaxLevel Soft 10
- 5

Перегородка моторного відсіку (перегородка двигуна)

Шумоизоляция перегородкиНезважаючи на те, що двигун є джерелом великого шуму, виробники часто економлять на шумоізоляції перегородки двигуна для зниження вартості автомобіля. Вирішити цю проблему можна, застосувавши один з варіантів шумоізоляції.

Стандартний варіант. На металеву поверхню перегородки двигуна наклеюється і накочується вибропоглощвющий матеріал MaxLevel V3, другим шаром — Шумо-теплоізолятор MaxLevel Soft 6.

При максимальному варіанті поверх віброізолятора MaxLevel V3, клеїться шумопоглинач MaxLevel Soft 10.

Приблизна витрата матеріальна:

(В листах)
Стандартний варіантМаксимальний варіант
Вібропоглинач
MaxLevel V3
3 3
Шумо-теплоізолятор
MaxLevel Soft 6
2 -
Шумопоглинач
MaxLevel Soft 10
- 2

Загальні рекомендації від виробника

Всі наведені розрахунки є приблизними і можуть розходитися з розрахунками для вашого автомобіля. Більш точно порахувати кількість матеріалів можна, взявши рулетку і обмірів свій автомобіль самостійно.

Вібропоглинаючі матеріали необхідно наклеювати на сухий знежирений метал і обов'язково закоткувати валиком (при його відсутності можна попрацювати тильною частиною викрутки). Нагрівання матеріалу при температурі навколишнього середовища плюс 14-15 градусів за Цельсієм і більше не обов'язкове. Другий шар клеїться на знежирений перший (необхідно пройтися знежирювачем прямо на фользі).

Щоб уникнути небажаних «бульбашок» і натягу, матеріал бажано укладати на поверхню поступово, починаючи з одного боку (як шпалери). З доставкою по Україні шумоізоляцію можна купити у Львові, Івано-Франківську, Тернополі на 130.com.ua.

Матеріали за темою

Майстри підбору

Майстер підбору радар-детекторів Майстер підбору автосигналізацій Майстер підбору автотентів Майстер підбору дитячих автокрісел Майстер підбору відеореєстраторів Майстер підбору компресорів Майстер підбору автопилососів Майстер підбору механічних блокіраторів Майстер підбору магнітол Майстер підбору зарядних пристроїв Майстер підбору ксенона Майстер підбору акустики Майстер підбору автохолодильників Майстер підбору шумо-віброізоляції Майстри підбору