Огляд відеореєстраторів, порівняння відеореєстраторів різних моделей
Кількість автомобілів на дорозі зростає з кожним роком, також підвищується їх швидкість руху, при цьому ще швидше збільшується кількість дорожньо-транспортних пригод (ДТП). Технічний прогрес не стоїть на місці, — нещодавно компанії-виробники порадували автолюбителів такою корисною новинкою як автомобільний відеореєстратор. Його головне завдання — зйомка дорожньої обстановки у процесі руху вашого авто. Це допоможе у вирішенні суперечливої ситуації з інспектором ДАІ, доведе правоту при ДТП, може бути доказом у суді. Крім безпосередньо відеозапису відеореєстратор все більше наділяють додатковими корисними функціями, такими як:
- циклічний запис;
- автоматичне включення;
- накладання дати і часу;
- GPS логування (при цьому можливе накладання на відео координат і швидкості автомобілю);
- вбудована акумуляторна батарея і заряджання від гнізда прикурювача;
- вбудований екран для перегляду відео без підключення до комп’ютера;
- додаткова камера для огляду заднього виду і багато інших.
Огляд відереєстраторів
Спеціально для наших покупців ми зробили огляд відеореєстраторів, який допоможе вам підібрати найбільш підходящу модель відеореєстратора. В огляді взяли участь наступні моделі авто реєстраторів:
- Gazer S510;
- Gazer H511;
- DOD F900LHD.
Порівняння відеореєстраторів проводилося по найбільш значимому для цього пристрою параметру — якість запису.
Кожен водій робить вибір автомобільного реєстратора у відповідності зі своїми перевагами і матеріальними можливостями. Під час рішення купити відеореєстратор, важливо не піти на поводу у продавців, що нав’язують якусь певну модель. Тут необхідно ретельно ознайомитися з параметрами запису які впливають на її якість. Адже тільки чітке відео зможе достовірно передати всі нюанси дорожньої ситуації, такі як номери проїжджих машин, їх колір та марку, дорожні знаки та розмітку, місце розташування і маневри учасників дорожнього руху. На якість відеозапису значною мірою впливають такі фактори:
- роздільна здатність відео що знімається (320х240, 640х480, 1280х720, 1920x1080 та інші похідні від основних стандартів) визначає чіткість вихідного зображення;
- швидкість зйомки, повинна бути не нижче 20–25 кадрів у секунду, визначає плавність відеопотоку;
- кут огляду, зазвичай вказується по діагоналі, повинен бути в межах 100–140 градусів, — чим він більший, тим більше захоплення об’єктів по сторонам від автомобіля;
- розгортка, — виділяють черезрядкову (індекс «i») та прогресивну (індекс «р»), при цьому більш якісне зображення виходить при прогресивній розгортці;
- формат стиснення відео, від цього залежить алгоритм стиснення відео та аудіо інформації — на даний момент найбільш прогресивний формат H.264 (MPEG4 part 10), є продовженням розвитку формату MPEG4 (записана інформація займає приблизно в два рази менший обсяг пам’яті);
- чутливість матриці, впливає на якість зображення при недостатній освітленості, вимірюється в люксах, чим менше, тим краще.
Роздільна здатність відеореєстраторів
Слід зазначити, що автомобільний відеореєстратор з роздільною здатністю 320х240 це попередник сучасних моделей, якість відео на кшталт зйомці на камеру мобільного телефону. Часто використовується як момент залякування при розмові з автоінспектором, оскільки чіткість зображення ледь дозволяє розглянути номера транспорту що йде попереду.
Роздільна здатність 640х480 є мінімально необхідною для сучасного апарату, її часто іменують VGA. Такий відеореєстратор підійде в якості першого досвіду. Не кожен автовласник згоден вкладати великі суми грошей на подібний автоаксесуар, який надалі може виявитися невживаним. Для якісного відображення дорожньої ситуації краще вибрати моделі з більш високою роздільною здатністю.
Найбільш популярним є роздільна здатність HD або 1280х720. При середньої цінової категорії якість зйомки дозволяє досить чітко визначити важливі деталі дорожньої ситуації.
Найпрогресивніші автомобільні реєстратори знімають у якості Full HD (1920х1080). Такі пристрої зазвичай наділені добротною приймальною матрицею і оптикою, що дозволяє вести зйомку з більш високою чіткістю і перенесенням кольорів. На кінець 2011 року ціна на цей сегмент реєстраторів коливається від 1500 гривень.
Для більшої інформативності міркувань про вибір автомобільного відео реєстратора давайте порівняємо деякі з них з досить схожими параметрами, але різною роздільною здатністю відеозйомки. Отже, для прикладу візьмемо такі моделі, як Gazer S510 (640х480, VGA), Gazer H511 (1280х720, HD) і DOD F900LHD (1920х1080, Full HD). Кут огляду всіх наданих апаратів становить 120 градусів по діагоналі. Швидкість зйомки при цьому 30 кадрів у секунду. Зазначимо, що Gazer S510 має формат стиснення MPEG-4, на відміну від двох інших розглянутих моделей з форматом MPEG-4 AVC/H.264. Це означає що відео, записане на Gazer H511 і DOD F900LHD, має поліпшену чіткість і перенесення кольорів, при цьому займає в два рази менше місця на карті пам’яті, на відміну від Gazer S510. Для остаточного вибору автореєстратора з підходящою для вас якістю запису, пропонуємо ознайомитися з тестовим відео, знятим на вищезазначених моделях. Перегляд необхідно виконувати у максимальній роздільній здатності. З доставкою по Україні відеореєстратор можна купити у Львові, Івано-Франківську, Тернополі на 130.com.ua.
Відеоогляд Gazer S510 (тест-драйв) — використовуйте повноекранний перегляд у режимі 480p
Відеоогляд Gazer H511 (тест-драйв) — використовуйте повноекранний перегляд у режимі 720p
Відеоогляд DOD F900LHD (тест-драйв) — використовуйте повноекранний перегляд у режимі 1080p
Якщо у вас залишилися сумніви з приводу вибору автомобільного реєстратора, — фахівці 130.com.ua проконсультують вас більш детально по будь-якій представленій моделі.