Viber
Пуско-зарядні пристрої
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Радар-детектори: особливості, види і принцип роботи

Радар-детектори: особливості, види і принцип роботи

Радар-детектор являє собою невелике електронний пристрій, здатний виявляти і інформувати водія про присутність радарів, які випромінюють радіохвилі або лазерні промені певної хвилі. Завдяки Цей пристрій водій вчасно дізнається, що під'їжджає до ділянки, на якому виконується вимірювання швидкості переміщення транспортних засобів. Установки виміру швидкості часто ставлять на небезпечних ділянках траси, тому за допомогою детектора можна не тільки не нарватися на штраф, а й знизити ймовірність автомобільної аварії.

На відміну від стандартного антирадара детектор є лише приймачем конкретних частот, тобто він не глушить сигнали. Подібні вироби знаходяться у вільному продажу і є законними в нашій країні і багатьох інших державах. Антирадар ж активно пригнічує випромінюється сигнал, тобто випромінює на порядок потужний сигнал спотвореного характеру. Закон забороняє застосування подібних установок водіями, адже вони випромінюють частотні радіосигнали, які забороняються для застосування цивільними. За виявлення антирадара може послідувати його конфіскація і призначення штрафних санкцій.

Види радар-детекторів

Радар-детектори: особливості, види і принцип роботи

За типом живлення радар-детектор може бути дротових або бездротових, тобто автономним. Провідні пристрої для своєї діяльності використовують електричну мережу машини, вони підключаються за допомогою спеціального кабелю. У бездротових пристроях для живлення застосовуються акумулятори або батарейки, в більшості випадків тип AA. Бездротові пристрої з акумуляторами заряджаються від автомобільної мережі або побутової електричної мережі.

Крім того, можна виділити радари, які використовують сонячні батареї. Подібні пристрої можуть функціонувати також від зарядки. Прилади, що працюють на батарейках, потребують періодичної зміни елементів живлення.

Радар-детектор може бути наступних видів:

  • Звичайні прилади.
  • Прилади для роздільного монтажу, тобто складаються з декількох блоків.
  • Вбудовані детектори, наприклад, вони можуть вбудовуватися в дзеркало заднього виду або відеореєстратор.

Найбільшою популярністю користується пристрій моноблочного типу. Викликано це простотою в застосуванні, для їх монтажу практично не потрібен час. До того ж вони виділяються компактністю, габарити пристрою не більше розмірів пачки сигарет. Даний прилад може закріплюватися на присосках, що дозволяє його легко розмістити в авто, наприклад, на вітровому склі.

Другий тип детекторів виконаний з декількох елементів. Вони включають радарний блок, а також дисплей з індикатором. Ці елементи монтуються окремо. Дисплей з індикатором в більшості випадків кріпиться в салоні машини, а радарний блок зовні. Подібне розміщення підійде тим автомобілістам, які люблять ставити тонування або атермальние скла. При виробництві атермальниє стекол часто застосовується металізована плівка, вона заважає проходженню випромінювань, що позначається на точності роботи приладу.

Вбудовані пристрої не так поширені, адже це мініатюрні пристрої, які практично не мають бути помітні. Звичайно, вони дозволяють економити місце, але їх функціональність і якість роботи залишає бажати кращого.

Радар-детектор буває різних моделей, які виділяються різними параметрами і характеристиками:

  • Межа дальності виявлення сигналу.
  • Число діапазонів виявлення радарів і режимів роботи.
  • Швидкість обробки сигналів.
  • Якість виконання і довговічність пристрою.
  • Показники помилкових спрацьовувань.
  • Додаткові опції.
  • Все детекторні пристрої можна поділити на 4 основні групи:
  • Прямого посилення.
  • Гетеродинні.
  • Прямого перетворення.
  • Детекторні.

Найбільш простим є детекторне пристрій. Вона виконана з антени, детектора, вхідного коливального контуру, підсилювача, а також вихідного елемента. В даному випадку спочатку відбувається посилення сигналу, після чого він детектується.

У пристрої прямого перетворення здійснюється змішування сигналу генератора, після чого створюється разностная частота. Вона посилюється і детектується.

В гетеродинних пристроях спочатку здійснюється посилення сигналу високої частоти, після чого здійснюється його перетворення в низькочастотний сигнал.

Радар-детектор має порівняно простий корпус, де поміщається досить багато електронних схем. Наприклад, в невеликому пристрої з пачку сигарет вміщається близько 10 мікросхем і 4 плати. Корпус збирається за допомогою гвинтів. На основній платі розташовується головний мікроконтролер, який займається обчислювальної роботою.

Головною частиною кожного детектора вважається антена, яка приймає сигнали, що випромінюються радаром. Далі прийняті хвилі відправляються на схему детектування. Зазначена плата включає супергетеродинний приймач.

Він необхідний з метою знаходження радарів, що працюють в 3 діапазонах:

  • Це діапазон X, який діє у межах 7-12 ГГц.
  • Діапазон K, діючий в межах 18-26 ГГц.
  • Діапазон Kа, діючий в межах 26-40 ГГц.

Особливість подібної плати в тому, що в ній використовуються не звичайні доріжки з міді, а позолочені. До того ж, плата виконана із застосуванням спеціального діелектрика, який здатний функціонувати на надвисоких частотах.

Внизу пристрою розташовується додаткова плата, яка призначена для посилення і обробки сигналу, який детектувати приладом. Ці плати з'єднуються висновками за допомогою пайки. Сам же рупор з'єднується з платою за допомогою роз'єму 2 × 4.

Якщо пристрій підключається до електричної автомобільної або побутової мережі, то у нього є лінійні стабілізатори. Вони необхідні для перетворення напруги, яке необхідно для функціонування електроніки, що знаходиться всередині корпусу пристрою. Якщо ж застосовується акумулятор або батарея, то вони генерують напругу, яке можна використовувати без стабілізаторів. У той же час для їх підзарядки може бути використано окремий пристрій зі стабілізатором і перетворювачем напруги.

Щоб користувач зміг зреагувати на те, що попереду знаходиться радар, пристрій сповіщає його за допомогою світлового сигналу, який утворюється за допомогою світлодіодної лампи одночасно зі звуковим ефектом. З метою утворення звукових ефектів можуть застосовуватися різні компоненти.

Наприклад, це може бути синтезатор, який включає мікросхему і вбудовані підсилювачі для відправки сигналу на динаміки опором 8 Ом або іншим. Також може використовуватися окремий підсилювач аудіо, що передає сигнал на динаміки. Щоб радар-детектор міг говорити людським голосом, до синтезатора підключається флешка, в якій записані аудіо кліпи.

Саме їх і відтворює детектор. Тобто користувач чує людську мову, зазвичай жіночий голос, який попередньо записаний в пам'ять. Також синтезатор може використовувати дані пам'яті для створення звукового ефекту. Аудіосигнал синтезатором мови направляється на підсилювач, від якого спрямовується на динаміки пристрою.

Також в приладі можуть використовуватися додаткові компоненти, наприклад, модуль Bluetooth.

Принцип дії пристрою

Радар-детектори: особливості, види і принцип роботи

З метою виміру швидкості радар дорожньої постової служби повинен прийняти випромінювання, яке відбивається від машини, що їде по трасі. У той же час радар-детектор на порядок раніше виявляє використання радара, адже він приймає прямий сигнал. При хороших погодних умовах радар можна виявити за кілька кілометрів і більше, тоді як стійке показання радара становить близько 0,4 кілометра. У той же час в більшості випадків детектор реагує на відбитий сигнал від нерівностей місцевості і інших автомобілів.

Саме тому при виборі пристрою слід керуватися чутливістю пристрою, а також максимальним відсіювання хибних сигналів. Однак ці характеристики безпосередньо впливають на вартість зазначеного приладу.

Застосування радар-детектора

Радар-детектори: особливості, види і принцип роботи

Радар-детектор є незамінним пристроєм для тих, хто часто порушує швидкісний режим і не хоче постійно отримувати штрафи. Якщо ж Ви постійно їздите по одному і тому ж маршруту і знаєте всі його параметри, ретельно дотримуєтеся обмеження, то цілком можна обійтися і без детектора. Однак, якщо Ви зібралися поїхати в подорож, інше місто, то детектор стане незамінним помічником. Тут головне правильно вибрати радар-детектор, який буде своєчасно оповіщати Вас про встановлення на дорозі радара.

В детекторах можуть застосовуватися посилення на базі супергетеродина, про що розповідалося вище, або гетеродина, а також може використовуватися пряме посилення. Прилад з прямим посиленням є застарілим, але дешевим.

Пристрої на базі гетеродина і супергетеродина є найбільш прогресивними і сучасними. Вони є найдорожчими, і мають високу чутливість і селективність частот. У той же час прилади з супергетеродином створюють своє випромінювання, яке можуть зловити співробітники ДПС. Це треба враховувати і вибирати пристрої з невеликою випромінює здатністю.

На 130.com.ua можете радар-детектор купити в Києві, Харкові, Одесі з доставкою по Україні будь-якої цінової категорії відповідно до ваших потреб.

ТОП-3 радар-детектори
 

Найкращі автомобільні радар-детектори

Шукаєте якісний і найкращий автомобільний радар-детектор? Даний рейтинг автомобільних радар-детекторів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Автомобільний радар-детектор з GPS логгером Playme SILENT 2

Автомобільний радар-детектор з GPS логгером Playme SILENT 2
Особливості:
  • ★ Точне визначення камер і радарів
  • ★ Наявність голосового сповіщення
  • ★ GPS-модуль для виявлення станцій контролю

Радар-детектор Sho-Me G-800 Signature

Радар-детектор Sho-Me G-800 Signature
Особливості:
  • ★ З вбудованим модулем GPS
  • ★ Детектує радари: TruCam, ІСКРА, КОРДОН, РОБОТ, КРЕЧЕТ, СТРЕЛКА
  • ★ З OLED дисплеєм

Радар детектор Sho-Me QUATTRO SIGNATURE

Радар детектор Sho-Me QUATTRO SIGNATURE
Особливості:
  • ★ з інформативним дисплеєм
  • ★ з GPS модулем
  • ★ кут захоплення: 180°
 
 

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.