Пуско-зарядні пристрої: як вибрати
Розряджений акумулятор може порушити плани навіть найдосвідшенішого водія. Забезпечити стовідсоткову гарантію робочого стану цього елемента неможливо. Однак ви можете швидко вирішити цю проблему, якщо будете мати спеціальний пристрій, наприклад, пуско-зарядну конструкцію.
Особливої популярності набуває воно взимку, коли температура рідко піднімається до плюсової, тому акумулятор швидше сідає. Пуско-зарядні пристрої можна використовувати як для вітчизняних, так і для іноземних автомобілів.
Повний гід по вибору
Перед початком вибору, потрібно дізнатися напругу бортової мережі. Найчастіше зустрічаються параметри 12 В і 24 В. Особливості такі:
- Легкові автомобілі, кросовери, джипи, невеликі комерційні та вантажні машини володіють напругою в 12 В.
- Великий транспорт та спецтехніка – 24 В.
Тепер визначте величину пускового струму вашого авто, зробити це можна декількома способами:
- Відкрити технічні характеристики вашої машини – довго і доведеться шукати ще папери.
- Просто відкрити капот і подивитися значення на самому акумуляторі – найбільш простий спосіб.
Зарядний пристрій для акумулятора є функціональним приладом за рахунок роботи в двох режимах: пуск і зарядка. Так, він допоможе вам не тільки зарядити акумулятор, але і є джерелом струму.
Деякі моделі оснащуються додатковим режимом прискореної зарядки. Рекомендується не використовувати його постійно, а лише у випадках, коли немає часу чекати повного заряду.
Серед функціоналу може бути:
- таймер;
- система захисту;
- режими відновлення батареї, наприклад, коли акумулятор повністю розряджений.
Звичайно ж, потрібно визначитися з видом зарядки акумулятора:
- Імпульсні: відрізняються невеликою потужністю і призначаються тільки для підзарядки акумулятора, щоб той зміг запустити двигун.
- Трансформаторні: відрізняються високою потужністю і хорошими параметрами пускових струмів: вони, навіть якщо акумулятор повністю розряджений, здатні привести стартер в роботу і запустити двигун авто.
- Бустери: відрізняються принципом роботи – спочатку заряджаються вбудований акумулятор, а після – запуск двигуна.
Вибір автомобільного зарядного пристрою залежить тільки від ваших уподобань.
Основні характеристики сучасних ПЗП
Зарядний пристрій для автомобільного акумулятора оснащуються й іншим функціоналом, крім цього їх можна використовувати не тільки в гаражі, але і навіть брати з собою в далекі поїздки, адже все залежить від обраної моделі.
Підбираючи для себе відповідне ПЗУ, зверніть увагу на такі характеристики:
- Більшість моделей оснащуються автоматизованою системою роботи, тобто вони при включенні автоматом визначають, наскільки правильно ви виконали під'єднання. Якщо були допущені помилки, весь функціонал відразу блокується. Така можливість дозволяє запобігти можливі поломки і тим самим збільшити термін експлуатації.
- Системи аналізу дозволяють дізнатися ємність акумулятора, тим самим визначаючи непридатні пристрої.
- Якщо акумулятор авто повністю зарядився, ПЗП автоматично вимикається.
- Багато моделей оснащуються дисплеєм, який дозволяє наочно бачити стан роботи пристрою.
Зверніть увагу, що ці функції можуть бути присутніми у вибраній вами моделі, а можуть бути відсутніми. Якщо планується використовувати ПЗП в дорозі, то звичайно ж віддавайте перевагу автономним пристроїв, які зможуть працювати без мережі. А якщо впевнені на 100%, що далі гаража ПЗУ не буде використовуватися, тоді можете обирати мережеві моделі.
Підібрати для себе підходящу зарядку для акумулятора, а також купити пуско-зарядний пристрій у Львові, Тернополі, Івано-Франківську з доставкою по Україні можна на одному з найпопулярніших сайтів – 130.com.ua. Інтернет-магазин пропонує широкий асортимент товарів за доступною ціною і з доставкою по всій країні.