Viber
Автосигналізації
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Правила: як користуватися автомобільним компресором?

Компресори для шин стають дедалі популярнішими серед автомобілістів, тому що суттєво полегшують процес накачування покришок. Вони успішно замінили собою ручні та ножні насоси, які використовуються все рідше. Найбільша перевага електричних компресорів в тому, що на підкачування шин потрібно дуже мало часу і не треба докладати ніяких фізичних зусиль.

Однак, щоб все пройшло добре і без проблем, важливо знати, як правильно користуватися автомобільним компресором. Так ви зможете домогтися від пристрою максимальної ефективності при мінімальних витратах сил і часу.

 Правила користування автомобільним компресором для накачування шин

Які бувають автомобільні компресори?

Для початку варто ознайомитися з основними різновидами автомобільних компресорів. Тому що важливо знати особливості різних моделей.

Компресори за принципом роботи поділяються на: поршневі, мембранні та роторні.

Поршневий компресор — це найпопулярніший варіант. Принцип роботи пристроїв цього типу гранично простий і чимось нагадує механіку роботи класичного двигуна внутрішнього згоряння. У повітряних поршневих компресорах використовується два клапани. З них перший випускає повітря під час основного робочого ходу поршня, а другий необхідний для того, щоб подавати повітря в циліндр під час зворотного руху штовхача.

Мембранний компресор — відрізняється невеликими габаритами, працює тихо. Вони мають іншу конструкцію. Їх принцип дії теж досить простий: робочий шток за допомогою спеціального кулачкового механізму під час свого руху деформує гумову пластину. В результаті повітря, що знаходиться всередині замкнутої порожнини, до якої примикає ця пластина, починає стискатися, а потім під високим тиском надходить в спеціальний вихідний патрубок. Під час зворотного руху штока відбувається закриття вихідного клапана, в результаті через вхідний патрубок газ засмоктується всередину.

Роторний компресор — це окремий вид, який зазвичай використовується там, де потрібна велика продуктивність: накачування шин позашляховиків, вантажівок і т.д.  Принцип роботи подібного пристрою заснований на використанні в конструкції спеціального ротора. За рахунок цього і забезпечується дуже висока продуктивність. Однак, у них є і певні недоліки: велика маса і габарити, необхідність регулярного обслуговування, а також досить низький за часом робочий ресурс. Тому цей різновид компресорів не надто популярний, не дивлячись на хорошу і швидку роботу.

 Правила користування автомобільним компресором для накачування шин

Як правильно працювати з автомобільним компресором?

Кожен автомобіліст повинен вміти користуватися автомобільним компресором, тим більше, що нічого складного в цьому немає. Важливо тільки все робити послідовно і правильно, дотримуючись рекомендацій фахівців. Тоді все пройде швидко і без позаштатних ситуацій.

Перед початком підкачки шин, варто розібратися з типом живлення пристрою. Провід живлення компресора може підключатися як до бортової мережі машини через гніздо прикурювача, так і безпосередньо до акумуляторної батареї. Про це повинно бути вказано в інструкції до приладу. Якщо ви не знаєте, то подивіться на дріт. Більшість дешевих моделей зазвичай має лише один варіант підключення — через прикурювач. Дорожчі моделі можуть мати відразу два типи підключення, у них на дроті можуть бути і «крокодили» для під'єднання до автомобільного акумулятора, і роз'єм під прикурювач. Звичайно, що у компресорів, що підключаються до батареї, потужність більше. Такі моделі продуктивніші та ефективніші за інші.

Як тільки ви розібралися з типом підключення, то можна приступати безпосередньо до найголовнішого процесу.

Порядок дій під час підкачування шин:

  • Насамперед підключіть шнур живлення, щоб живити компресор.
  • Візьміть шланг компресора і щільно зафіксуйте його на ніпелі колеса. Якщо компресор оснащений манометром, то ви зможете оцінити поточний показник тиску в шинах вашої машини. І точно будете знати, на скільки їх треба підкачати. ​​
  • Переведіть перемикач на компресорі, включивши робочий режим.
  • Пристрій почне подавати повітря в колесо, тільки уважно стежте за показником тиску на манометрі, тут не треба качати надмірно. Накачувати автомобільні колеса слід до встановленого виробником машини рівня.
  • Як тільки необхідний рівень тиску в колесі досягнуто, вимкніть компресор і акуратно від'єднайте шланг від ніпеля.
 Правила користування автомобільним компресором для накачування шин

Також запам'ятайте, що підкачувати шини або перевіряти в них рівень тиску рекомендується в таких же умовах, в яких зазвичай відбувається експлуатація автомобіля. Гума не повинна охолонути після поїздки. Для досягнення оптимальної температури фахівці рекомендують після поїздки перечекати приблизно пів години, з урахуванням погодних умов. Якщо не дотримуватися цього правила, тиск може виявитися не таким, як треба. Тому що температура впливає на рівень тиску всередині колеса. Наприклад, якщо підкачати покришки в мороз, то потім, коли машина потрапить в більш тепле приміщення, через різку зміну температури на плюсову, всередині колеса тиск буде підніматися. Це своєю чергою може стати причиною досить сумних і неприємних наслідків.

Особливості експлуатації різних типів автомобільних компресорів

При використанні мембранного компресора зверніть увагу на наступні особливості і рекомендації:

  • Пристрої цього типу бояться навантажень, тому перевантажувати їх не варто. Вони підійдуть для простого побутового використання час від часу, для СТО такі моделі не підходять, тому що при великому навантаженні швидко вийдуть з ладу.
  • Оптимальним безперервним часом роботи для компресорів цієї конструкції є 15 хвилин, потім треба обов'язково зробити перерву.
  • Рекомендовані для експлуатації в регіонах з помірним і теплим кліматом.
  • Не можуть працювати в сильний мороз. Це пов'язано з тим, що всередині є гумова мембрана, яка при мінусовій температурі швидко твердне, а потім тріскається. Це призводить до швидкого виходу пристрою з ладу.
 Правила користування автомобільним компресором для накачування шин

Компресори поршневої конструкції не мають подібних проблем. Ці пристрої стабільно працюють в будь-яких погодних і температурних умовах і в мороз, і в спеку. Проте, дуже довго без перерви вони теж працювати не зможуть, тому що на поршень буде припадати дуже велике навантаження, що негативно позначиться на тривалості роботи. Проте, вони можуть працювати без перерви довше, ніж їх мембранні аналоги.

Замість висновку

Як бачимо, якихось складнощів з тим, щоб навчитися користуватися електричним компресором, немає. Тут все просто, підключити до живлення, потім з'єднати з колесом і включити. Головне стежити за рівнем тиску і дотримуватися рекомендацій виробника машини. Вибір же конкретної моделі залежить від розміру коліс вашого авто, особистих переваг і ваших фінансових можливостей. У нашому інтернет-магазині 130.com.ua ви можете купити автомобільний компресор у Львові, Тернополі або Івано-Франківську за вигідною ціною. Доставка здійснюється у всі міста України.

ТОП-3 автокомпресори
 

Найкращі автокомпресори

Шукаєте якісний і найкращий автокомпресор? Даний рейтинг автокомпресорів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Ножний насос HEYNER PedalPower 215 000

Ножний насос HEYNER PedalPower 215 000
Особливості:
  • ★ З швидкозажимним клапаном
  • ★ Одноциліндровий
  • ★ Максимальний тиск - 7 Атм

Автокомпресор Vitol K-55

Автокомпресор Vitol K-55
Особливості:
  • ★ з живленням від акумулятора
  • ★ продуктивність – 50 л
  • ★ широка комплектація

Автокомпресор Vitol K-52

Автокомпресор Vitol K-52
Особливості:
  • ★ з живленням від прикурювача
  • ★ продуктивність – 40 л
  • ★ широка комплектація
 
 

Матеріали по темі

Компресори та насоси: Лідери продажів

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.