Поршневий або мембранний автокомпресор? Що вибрати?
Автомобільний компресор — незамінний пристрій в кожній машині. Призначений для вирішення такої проблеми як пробите колесо. Щоб прослужив він довгі роки, потрібно правильно підібрати модель, про що ми і поговоримо в цій статті.
Такі конструкції складаються з циліндра, манометра і електричного двигуна. Ці механізми є основними і саме вони визначають якість роботи та функції вироба.
Види компресорів
Розрізняють 2 типа автомобільних компресорів: поршневі і мембранні. Зовні вони мало чим відрізняються, але зате мають відмінності в технічних параметрах.
У поршневого компресора є своя камера стиснення і поршень. Тут важливу роль відіграє матеріал. Наприклад, деякі виробники використовують звичайну оцинковану сталь замість легованої. Ну а деякі і зовсім виготовляють важливі механізми зі звичайного пластика. Звичайно, такі пристрої будуть і коштувати дешевше, але хіба виправдана така економія?
Мембранні моделі оснащуються мембранним полотном, яке забезпечує підкачування повітря за рахунок зворотньо-поступальних рухів. Такі пристрої рідко виходять з ладу, тому як в них зведено до мінімуму кількість частини, що труться між собою. Ну а якщо і трапляється поломка, то виправити її легко, оскільки мембрану замінити простіше простого.
Переваги і недоліки
І мембранні, і поршневі компресори мають свої переваги і недоліки.
Плюси поршневого компресора: високий показник потужності і можливість використовувати в будь-яку погоду.
Мінуси поршневого компресора: проблеми з ремонтом, оскільки поршень і циліндр не підлягають заміні, а також перегрів конструкції.
Плюси мембранного компресора: висока надійність і легкий ремонт.
Мінуси мембранних моделей: більш низька потужність і неможливість використання при мінусовій температурі.
Зверніть увагу, що не варто гнатися за великими показниками потужності, оскільки потрібен він тільки для вантажівок та спеціальної техніки.
Вибір автомобільного компресора: що врахувати
Отже, щоб правильно підібрати пристрій, враховуйте такі характеристики:
Тиск. Тут не завжди доцільно гнатися за високими показниками. До речі, і багато виробників навмисно завищують його. Справжня межа будь-якої моделі — 8 атмосфер.
Продуктивність. Цей параметр враховуйте з посадковим діаметром шин. Наприклад, для 14-дюймових покришок буде досить і 40 л./хв.
Спосіб живлення: від вбудованого акумулятора або автомобільної мережі. Звичайно ж, перший варіант набагато практичніше.
Тип і точність манометра: стрілочний або цифровий. Можлива похибка повинна зводитися до мінімуму. Краще вибирати цифрові манометри, оскільки вони відрізняються високою точністю.
Отже, портрет ідеальної моделі — з тиском до 8 атмосфер, оптимальною продуктивністю щодо посадкового діаметра шин, вбудованим акумулятором і цифровим манометром.
Корисні функції автокомпрессора
Багато компресорів можуть використовуватися не тільки для підкачки шин. Так, пристрої можуть оснащуватися наступними корисними можливостями:
- Автоматичне відключення при досягненні певного показника, перевантаження.
- Підбурювання повітря за допомогою спеціального клапана.
- Відкачування повітря, щоб згорнути надувний виріб.
- Ліхтарик для комфортної роботи вночі.
- Перехідники для використання компресора з іншими виробами.
Також рекомендуємо вибирати пристрої з металевим корпусом. Такі прилади більш довговічні. А якщо вибрали модель із пластику, то він обов'язково повинен бути морозо- і термостійким. Практична довжина кабелю — 3 м. При цьому, він повинен бути цілісним, без дефектів.
На 130.com.ua можна купити автокомпресор в Тернополі, Івано-Франківську, Львові можна на 130.com.ua з доставкою по Україні.