Viber
Автопилососи
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Поради на випадок відсутності електроенергії

Поради на випадок відсутності електроенергії

У період тривалої відсутності електроенергії забезпечення основних потреб стає першочерговим завданням. Без електрики можуть виникнути труднощі із забезпеченням освітлення, отриманням інформації та зв'язку, обігрівом та приготуванням їжі. І досвід показує, що якщо заздалегідь підготуватися, ці складні часи можна пережити набагато легше і з більшим комфортом.

Підготовка до таких ситуацій включає придбання спеціального обладнання та формування певних запасів, які дозволять зберегти комфорт та безпеку в умовах обмежених ресурсів.

Джерела живлення

Поради на випадок відсутності електроенергії

Дуже важливо в умовах відсутності електрики підготувати альтернативні джерела живлення, які можна використовувати:

Генератори

Генератори – це найнадійніше і найпотужніше джерело енергії для побутової техніки та інструментів в умовах відсутності електрики. Працюють на різних видах палива, таких як бензин, дизель чи газ.

Вони часто використовуються як резервне джерело живлення, якщо відсутнє основне електропостачання або воно недоступне. На ринку зараз можна знайти різні моделі від невеликих портативних інверторних генераторів для побутового використання, до яких можна підключити холодильник і кілька простих приладів, до потужних дизельних електростанцій промислового призначення, здатних живити цілі будівлі, наприклад, лікарні, виробничі цехи і т.д.

Зарядні станції

Призначені для заряджання різних пристроїв, таких як мобільні телефони, планшети та інші портативні електронні пристрої.

Вони оснащені вбудованими акумуляторами великої ємності, які можна заряджати від мережі або сонячної енергії, що робить їх ідеальними для використання в умовах відсутності електроенергії, а також у поїздках, кемпінгу, подорожі та інших ситуаціях, коли доступ до розетки обмежений.

Як правило, вони оснащуються різними роз'ємами, які дозволяють підключати різні пристрої і техніку.

Портативні джерела живлення відрізняються компактністю, що дозволяє легко переносити їх. Для максимальної зручності вони обладнані індикаторами рівня заряду, це дає можливість користувачеві постійно контролювати залишок ємності батареї.

Повербанки

Переносні джерела енергії, призначені для заряджання мобільних телефонів, планшетів та інших гаджетів, які можуть бути заряджені заздалегідь від мережі та потім використані у разі потреби.

Вони зазвичай оснащуються різними портами зарядки, наприклад, USB, USB-C, Lightning та інші, що дозволяє підключати до них різні гаджети. Також повербанки можуть відрізнятися за ємністю батареї, цей параметр визначає їхню здатність заряджати пристрої. Чим більша ємність, тим більше пристроїв батарея буде здатна підживити.

Також варто відзначити, що залежно від ємності павербанк може мати різну вагу та розмір. Деякі моделі відрізняються компактністю і малою вагою, що робить їх зручними для перенесення в сумці або навіть у кишені, тоді як інші можуть мати більшу ємність, а значить, вони будуть і більш масивними.

Інвертори

Вони перетворюють постійний струм (DC) на змінний струм (AC), що дозволяє використовувати електронну техніку, що працює від стандартної електричної мережі 220 В, (сюди відносяться холодильники, телевізори, обігрівачі та багато іншого) підключивши її до автомобільної батареї 12 або 24 В.

Інвертори бувають різних типів і можуть мати різну потужність, тому модель варто вибирати залежно від потреб користувача. Є як невеликі та портативні варіанти, до яких можна підключити один-два прилади, так і потужніші моделі, здатні підтримувати роботу техніки цілого будинку.

Дуже важливим параметром, на який варто дивитися при виборі перетворювача напруги, є тип струму на виході. Якщо пристрій видає чисту синусоїду, він підходить для роботи з будь-якою сучасною технікою, навіть з найчутливішою. Можна буде не боятися, що через стрибки напруги щось вийде з ладу.

Батарейки та акумулятори

Батарейки є незамінним джерелом енергії для різних портативних пристроїв під час відсутності електроживлення. Вони можуть живити різні пристрої, такі як ліхтарі, радіоприймачі, годинник і багато іншого.

Акумулятори, по суті, це ті ж батареї, тільки багаторазового використання. Вони можуть накопичувати електроенергію для різних портативних пристроїв, таких як ліхтарі, радіо та інші електронні пристрої.

Обігрів

Поради на випадок відсутності електроенергії

У період холодів дуже важливо забезпечити собі та своїм близьким комфортні умови. Якщо через відключення електрики в будинку чи квартирі відсутнє опалення, треба заздалегідь подбати про те, як ви зможете зігрітися. Наприклад, можна використовувати такі варіанти обігріву:

Спальні мішки

Вони досить комфортні і здатні зберігати тепло тіла дуже довго, за допомогою їх ви можете забезпечити собі комфортний сон в умовах відсутності опалення.

Спальні мішки, зазвичай виготовляються з різних матеріалів: синтетична тканина, пух, вовна або їх комбінації. Вони оснащуються спеціальною застібкою-блискавкою, яка дозволяє легко входити та виходити з мішка, а також регулювати вентиляцію. Вони можуть мати різні розміри та форму. Для додаткового утеплення голови та шиї в деяких моделях є капюшон.

Різні моделі можуть мати різну теплоізоляційну здатність, яка залежить від використаного матеріалу та конструкції. Існують моделі для різних температурних умов як для теплих літніх ночей, так і холодної зими. При необхідності можна підібрати потрібний варіант з урахуванням ваших потреб.

Ковдра з електропідігрівом

Призначена для швидкого та ефективного обігріву та оснащена нагрівальними елементами, які зазвичай розташовані всередині тканини, різні моделі можуть мати різні режими нагріву та можливість регулювання тепла.

Сучасні електроковдри безпечні завдяки наявності спеціальних систем автоматичного захисту. Вони здатні забезпечити належний комфорт за умов холоду, коли немає опалення.

Термоси

Використовується для збереження тепла в рідинах, таких як чай, кава або гаряча вода, що дозволяє зберігати їхню температуру протягом тривалого часу. І у вас завжди під рукою буде гарячий напій або навіть суп, щоб зігрітися.

Пропоновані в магазинах термоси відрізняються різною ємністю та функціональністю. Вони виготовляються із міцних матеріалів, що забезпечує їхню довговічність. Вони можуть мати різні форми, спеціальні кришки для наливання і т.д.

Грілки та ковдри

Грілка – це маленький пристрій, який може бути заповнений гарячою водою і поміщений у ліжко для обігріву людини. Це відносно недорогий та ефективний варіант зігрітися у мороз.

За допомогою ковдри можна також досить швидко зігрітися, для їх виготовлення можуть використовуватися різні матеріали: шерсть, бавовна або штучні тканини, що мають хорошу теплоізоляцію.

Термобілизна

Одяг, спеціально розроблений для збереження тепла тіла в холодних умовах, забезпечує комфорт та захист від переохолодження. Вона шиється зі спеціальних термоізолюючих матеріалів, відрізняється м'якістю, легкістю та гігієнічністю.

Вона буває різних типів: термофутболки, термобрюки і т.д., можуть легко комбінуватися для створення повного комплекту термобілизни.

Біокамін

Біокаміни – це альтернатива традиційним камінам, які працюють на дровах чи газі. Вони не вимагають підключення до димаря або спеціальних систем вентиляції. У них використовується біопаливо: спирт або спеціальні гелеподібні суміші, які безпечні у використанні та не виділяють шкідливих речовин у навколишнє середовище.

Освітлення

Поради на випадок відсутності електроенергії

Щоб забезпечити безперебійне освітлення в разі відключення електроенергії, вам можуть стати в нагоді:

Свічки

Хороше резервне джерело світла, особливо за тривалих періодів відсутності електрики. Одна або кілька свічок можуть створювати достатньо освітлення для невеликих приміщень.

Ліхтарі

Це найпростіший і компактніший інструмент, який забезпечує яскраве та спрямоване освітлення. Вони просто незамінні в умовах обмеженого освітлення. Зручні тим, що вони компактні та працюють від батарейок або вбудованого акумулятора.

Крім того, ви можете придбати і самозарядні ліхтарі, це дуже зручні у використанні пристрої. Вони можуть заряджатися за допомогою сонячних батарей, що робить їх досить ефективними та при цьому максимально незалежними від електричної мережі.

Портативні лампи та кемпінгові ліхтарі

Ефективні переносні джерела світла зручні для використання в різних умовах. Вони зазвичай оснащені вбудованими акумуляторами, які можна заряджати.

Зручні, міцні та при цьому компактні та легкі, вони надають достатнє освітлення для намету чи кемпінгу, але можуть використовуватись і у міських квартирах.

Зв'язок

Поради на випадок відсутності електроенергії

Щоб завжди мати актуальну інформацію та перебувати на зв'язку навіть, коли немає світла, можна використовувати такі рекомендації:

Встановіть месенджери, які працюють без доступу до Інтернету, за принципом радіо: Це забезпечує можливість зв'язку з сім'єю та друзями в умовах обмеженого доступу до Інтернету через використання радіохвиль або SMS-повідомлень.

Підключіть радіо: Дозволяє слухати радіомовлення та отримувати актуальну інформацію у разі надзвичайних ситуацій, коли інші засоби зв'язку можуть бути недоступними.

Встановіть супутниковий інтернет: Це дозволить отримати доступ до мережі у віддалених місцях або в умовах відсутності зв'язку, коли немає живлення від електромережі.

Пам'ятайте про те, що у випадку тривалої відсутності електроенергії дуже важливо бути до цього готовим. У вас повинен бути запас засобів та інструментів для забезпечення безпеки та комфорту.

Якщо ви хочете заздалегідь підготуватися до відключень електрики, то треба подбати про придбання автономних джерел освітлення, а також альтернативних джерел живлення та обігріву. Продумайте всі можливі варіанти та виберіть для себе найбільш підходящий. В екстреній ситуації наявність необхідних засобів та ресурсів допоможе вам уникнути серйозних проблем та мінімізує можливі незручності.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.