Viber
Дитячі автокрісла
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Найпоширеніші причини помилкових спрацьовувань автомобільної сигналізації

Збереження автомобіля багато в чому залежить від якості і надійності встановленої на ньому автомобільної сигналізації. І якщо вона час від часу починає мимоволі спрацьовувати без причин або участі власника, то треба негайно вживати заходів і шукати причини нештатного спрацьовування, тому що їх треба якомога швидше усунути.

Чому сигналізація спрацьовує сама по собі і що з цим робити?

Чому сигналізація спрацьовує сама по собі?

Позаштатне спрацьовування автосигналізації може бути викликано наступними причинами:

  • розряд акумулятора або витік струму в ланцюзі живлення транспортного засобу;
  • зловмисні дії викрадачів;
  • неправильна настройка чутливості основних датчиків: удару/руху/нахилу;
  • проблеми в роботі датчика обсягу;
  • розхитані контакти датчиків закриття багажника, дверей або капота;
  • порушення цілісності проводки або погані контакти в електропроводці самого охоронного комплексу;
  • наявність електромагнітних завад поблизу автомобіля;
  • потрапляння в блок управління або на контакти води;
  • неправильна робота або пошкодження CAN-шини;

Що робити при помилкових спрацьовування сигналізації?

Розглянемо основні ситуації і, що робити, щоб своєчасно усунути причину помилкових спрацьовувань автосигналізації.

Спроби викрадення

Ситуація, насправді, класична: в машині вночі раптово спрацьовує сигналізація, потім знову і знову — і так кілька разів. Після кількох таких спрацьовувань господар транспортного засобу починає думати, що спрацьовування помилкові, і робить величезну помилку — знімає автомобіль з охорони. Так як вночі розбиратися йому не хочеться, вирішує повернутися до цього питання вранці. Однак, прокинувшись, проблеми вже немає, як і автомобіля.

Чому сигналізація спрацьовує сама по собі і що з цим робити?

Дуже часто викрадачі спеціально провокують спрацьовування сирени, вдаючи, що це помилкова тривога і в системі є несправність. Для цього вони:

  • кидають дрібні предмети, наприклад, камінчики в автомобіль;
  • використовують передавач, який видає потужні радіоперешкоди;
  • встановлюють на днище машини спеціальний вібруючий пристрій тощо.

Що ж робити автовласнику, якщо він зіткнувся з подібною ситуацією? Ніколи повністю не відключайте сигналізацію і не знімайте автомобіль з охорони. Чимало сучасних систем мають спеціальний режим роботи без сирени. Ви його можете активувати з брелока.

В крайньому випадку, ви можете вручну відключити сирену. Для цього, звичайно, доведеться спуститися до машини, щоб від'єднати один з проводів, що ведуть до неї. Цим ви легко відновите тишу і спокій сусідів нічого більше не заважатиме, а сигналізація все ж продовжить роботу.

Під час покупці сигналізації на авто бажано вибирати моделі, які мають функцію іммобілайзера. Це дозволить захиститися на випадок несанкціонованого проникнення. Тому що злочинець, навіть перебуваючи в машині, не зможе завести двигун. Але це не вбереже машину від угону, якщо буде використаний евакуатор або машину будуть буксирувати. Також зверніть увагу, що часто викрадачі не зв'язуються з машинами, на яких активна аварійна світлова сигналізація. У нічний час вона дуже сильно привертає до себе увагу.

Помилки при регулюванні та налаштуванні чутливості датчиків удару/нахилу/кочення

Очевидно, що якщо чутливість датчика буде надмірно високою, то помилкових спрацьовувань може виявитися багато. Він буде реагувати на різні атмосферні явища: вітер, дощ, град тощо. Крім того, спрацювати сигналізація може і через проїжджаючі поблизу автомобілі, якщо машина стоїть біля жвавої траси або в людному місці.

Чому сигналізація спрацьовує сама по собі і що з цим робити?

В сучасних моделях сигналізацій найчастіше використовуються дворівневі датчики, здатні реагувати як на сильний, так і на легкий вплив. Чутливість зазвичай налаштовує майстер під час монтажу охоронного комплексу, відповідно до рекомендацій, що містяться в інструкції з експлуатації.

Відключити датчик, якщо сигнал без видимих ​​причин постійно спрацьовує, можна програмно або механічно, від'єднавши від нього роз'єм.

Іноді причиною хибних сигналів може стати погана фіксація датчика. Іноді він фіксується на кузові за допомогою пластмасових хомутів, які можуть вже через кілька років експлуатації втратити цілісність, це призведе до того, що датчик буде бовтатися на дроті і спрацьовувати буквально від усього, будь-якого коливання повітря, навіть дуже слабкого вітерцю. Тому завжди перевіряйте надійність його кріплення.

Деренчання або слабкий контакт датчиків закриття багажника, дверей і капота

Подібне часто трапляється в разі експлуатації старих автомобілів до 2005 р.в. У них використовуються спеціальні контактні датчики (їх ще називають кінцевиками), що здатні фіксувати закриття дверей, капота і багажника. І вони, на жаль, досить часто приходять в непридатність. Ознакою такої несправності можуть служити проблеми в разы спроби поставити автомобіль під охорону. Якщо брелок спрацьовує не кожен раз, то варто задуматися.

Найчастіше відмови спостерігаються у датчиків, встановлених в водійських дверях, тому що вони найбільш затребувані. І навіть після закриття дверей за допомогою центрального замка, вони все одно можуть відразу відкриватися. Щоб це виправити, треба відрегулювати завіс і скоби дверних замків. Якщо це не допомогло, то можна спробувати замінити безпосередньо самі кінцеві датчики.

В більш сучасних транспортних засобах зазвичай використовують електронні датчики. І якщо сигналізація буде давати збої через них, то міняти доведеться відразу весь блок замка.

Чому сигналізація спрацьовує сама по собі і що з цим робити?

Розряд акумулятора або витік живлення

Якщо акумуляторна батарея розрядиться до критичного показника, це може привести до появи нештатних ситуацій. Так як сигналізація не зможе стабільно працювати.

Також варто пам'ятати, що двосторонні сигналізації часто оснащуються режимом, в якому можна перевірити показник напруги в бортовій мережі автомобіля. Якщо воно впало нижче позначки 11,5 В, брелок подасть спеціальний сигнал. Коли таке відбувається, дуже важливо відразу ж перевірити напругу на акумуляторі, а також подивитися, чи немає в бортовій мережі розривів в ланцюзі, через які витікає енергія, що також призводить до того, що АКБ не отримує достатнього живлення.

Сучасні охоронні системи відрізняються невеликим рівнем споживання, часто в режимі охорони він не перевищує 15 мА. Якщо витоків в системі немає, батарея заряджена і знаходиться в робочому стані, то автосигналізація може без проблем і будь-яких збоїв працювати до пів року під час стоянки автомобіля, і додаткової зарядки акумулятора не вимагатиме.

Наявність електромагнітних перешкод

У технічній документації до будь-якої сигналізації виробник зазвичай вказує рівень перешкодозахищеності своєї продукції. Однак слід враховувати, що в міських умовах часто є окремі зони, де рівень напруженості електромагнітного поля сильно вище норми, це може стати причиною збоїв. Найчастіше перешкод багато поблизу:

  • магістральних ліній електропередач;
  • базових станцій мобільних операторів;
  • тролейбусних і трамвайних шляхопроводів;
  • великих промислових зон.

І вплинути на ці перешкоди водій ніяк не може. Єдиний доступний варіант уникнути проблем через електромагнітне випромінювання — знайти місце для стоянки далеко від можливих джерел цього випромінювання.

Чому сигналізація спрацьовує сама по собі і що з цим робити?

Проблеми з електропроводкою самої автосигналізації

Коли сигналізацію встановлюють не досвідчені фахівці, можуть виникати серйозні помилки через порушення правил електромонтажу. Навіть якщо все встановлено грамотно, з дотриманням прийнятих норм, то через кілька років можуть початися різні глюки, тому що механічно зношуються дроти і порушується цілісність в місцях їх з'єднання.

В такому випадку, звичайно, можна спробувати відремонтувати проводку. Але найчастіше, якщо пошкодження вже має глобальний характер, то фахівці рекомендують повністю демонтувати стару сигналізацію і встановити на її місце нову.

Несправність в CAN-шині

Чимало сучасних охоронних систем мають можливість підключення CAN-шині, з її допомогою вони отримують інформацію про стан транспортного засобу. CAN-шина, по своїй суті, — це спеціальна локальна мережа, що зв'язує між собою в єдине ціле всі основні блоки керування транспортним засобом. І якщо раніше для того, щоб контролювати, чи закрити двері і багажник, сигналізація повинна була бути пов'язана з відповідними датчиками, то при наявності в машині CAN-шини сигналізація підключається до неї і може отримати доступ до всіх даних: температура в салоні, стан двигуна , закриття дверей і багато іншого.

Технічно CAN-шина — це кручена пара низького і високого рівня. Якщо порушується цілісність, то сигнал може перериватися або надходити лише частково. В результаті сигналізація може порахувати подібний стан за спробу проникнення, що призведе до її спрацьовування.

Для відновлення штатної роботи CAN-шини краще звернутися до професіоналів. Тому що це досить складне завдання, що вимагає певних знань і досвіду.

Чому сигналізація спрацьовує сама по собі і що з цим робити?

Шкода від попадання всередину вологи

Це досить поширена проблема. Зазвичай стандартним місцем встановлення автосигналізації є простір під панеллю приладів недалеко від лівої стійки. І саме по стійці вода може проникнути до блоку сигналізації. З подібною проблемою можна зіткнутися восени, в сезон дощів. Якщо злив під лобовим склом засмітиться, то частина вологи проникне в салон, тому рекомендується стежити за станом зливів і періодично їх прочищати.

Якщо ж вода вже потрапила в основний блок сигналізації, треба виконати наступні дії:

  • заглушити мотор, зняти з акумулятора клеми і від'єднати блок;
  • дуже акуратно розібрати корпус блоку і за допомогою м'якого пензлика і медичного спирту очистити монтажну плату (використовувати розчинник заборонено, це повинен бути саме спирт);
  • ретельно просушити плату, для цього дозволяється використовувати фен, тільки температура не повинна перевищувати 130°C.
  • зібрати все назад, як було. і підключити сигналізацію.

Неполадки в роботі датчика обсягу

Датчик обсягу використовується не на всіх автомобілях. Однак, якщо він є, але його встановили неправильно, то це може спровокувати помилкові спрацьовування, наприклад, на перехожих. У подібній ситуації його спочатку рекомендується тимчасово демонтувати, а пізніше самостійно або за допомогою професійних майстрів налаштувати його роботу і підібрати оптимальне його розташування, яке дозволить звести ймовірність помилкового спрацьовування до мінімуму.

Чому сигналізація спрацьовує сама по собі і що з цим робити?

Як бачимо, проблем може бути багато, і дуже важливо своєчасно реагувати на всі сигнали. Пам'ятайте, що від справності і надійності автомобільної сигналізації залежить ваш спокій. Не варто накопичувати проблеми, адже найчастіше їх можна дуже швидко усунути.

В нашому інтернет-магазині 130.com.ua ви можете купити автосигналізацію в Києві, Харкові та Одесі будь-якого типу за вигідною ціною. Доставка здійснюється по всій Україні.

ТОП-3 автосигнализации
 

Найкращі сигналізації на авто

Шукаєте якісну і найкращу автосигналізацію? Даний рейтинг автосигналізацій складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Автомобільна сигналізація Pandora DXL 4710

Автомобільна сигналізація Pandora DXL 4710
Особливості:
  • ★ з автозапуском двигуна
  • ★ з 3xCAN, 2xLIN, GSM, GPS і Bluetooth
  • ★ Висока захищеність від злому

Автосигналізація daVINCI PHI-330 PRO

Автосигналізація daVINCI PHI-330 PRO
Особливості:
  • ★ З зворотним зв'язком
  • ★ Діалоговий код
  • ★ Дворівневий датчик удару і G-сенсор

Сигналізація на авто Sheriff ZX-1090

Сигналізація на авто Sheriff ZX-1090
Особливості:
  • ★ динамічний код CFMII
  • ★ Режим антипограбування («Anti-Hi-Jack»)
  • ★ Радіус дії до 2000 м
 
 

Материалы по теме

Автосигналізації: Лідери продажів

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.