Плюси та мінуси сигналізації з автозапуском двигуна
Під час вибору нової сигналізації на автомобіль водії часто стикаються з певними проблемами, тому що на ринку зараз пропонується величезна кількість різноманітних моделей з різним функціоналом. Автовласник може вибрати як недорогі односторонні, так і більш просунуті двосторонні моделі або навіть GSM-сигналізації. Всі вони використовуються для забезпечення захисту транспортних засобів. Але є у сигналізацій і ряд спеціальних функцій, які полегшують водієві життя. Наприклад, автозапуск.
В цій статті давайте докладніше розглянемо, що це за функція, що вона дає, які має переваги та недоліки. Якщо ви будете знати всі особливості, то зможете вирішити для себе: чи потрібна вам ця опція або без неї цілком можна обійтися і переплачувати за автозапуск не варто.
Сигналізація з автозапуском: особливості та призначення
Виробники автомобільних протиугінних систем додали у свої пристрої функцію автозапуску двигуна вже досить давно. І зараз ця опція досить популярна, багато водіїв оцінили її добре. Так що ж це таке і як працює?
Автозапуск двигуна – функція, що дозволяє водієві запустити двигун і включити різні життєзабезпечуючі функції автомобіля в віддаленому режимі, на відстані. Ця функція також дозволяє здійснювати запуск двигуна в автоматичному режимі. Наприклад, можна налаштувати так, щоб автозапуск спрацьовував не по примусової команді, а за таймером, через заданий часовий проміжок. Крім того, ви можете налаштувати його при виконанні певних умов:
- рівень заряду автомобільного акумулятора впав до встановленого критичного показника;
- настав заданий час, згідно з таймером;
- в салоні машини температура повітря досягла зазначеного показника;
- під капотом відзначена задана температура.
Варто звернути увагу на те, що як ви налаштуєте вашу сигналізацію, особливої ролі не грає, тому що принцип роботи у сигналізацій з автозапуском переважно однаковий. Все зводиться до того, що охоронна система активує запуск двигуна, по команді з дистанційного брелока управління або таймера, як тільки будуть виконані задані користувачем в настройках умови. Механізми блокування автоматично відключаються, а двигун запускається. Як правило, сучасні системи під час запуску мотора сповіщають власника машини про це, посилаючи відповідне повідомлення на брелок або мобільний телефон, в залежності від конкретної моделі сигналізації.
Переваги використання автомобільної сигналізації з автозапуском
Водії, що активно використовують цю функцію, виділяють кілька основних позитивних моментів:
Підвищення комфорту експлуатації автомобіля
В разі наявності цієї функції в зимовий період водій може заздалегідь подбати про прогрівання салону, що не дасть йому замерзнути всередині, вам більше не доведеться чекати в холодному салоні, поки автомобіль прогріється. Влітку, навпаки, можна заздалегідь включити кондиціонер, поки ви ще перебуваєте у квартирі, і поки дійдете до машини, салон встигне охолодитися до комфортної температури.
Економія часу
Використовуючи цю опцію, автовласник може більше не гаяти час, який зазвичай йде на прогрів двигуна. Поки він дійде до машини, все вже буде в робочому стані й машина буде повністю готова рухатися.
Не страшний мороз, двигун заведеться в будь-яку погоду
Для цього треба лише налаштувати автозапуск з урахуванням температури повітря. Це допоможе забезпечити автоматичний пуск, не дозволяючи двигуну охолоджуватися до критично низьких температур. Про проблеми з запуском можна буде забути, навіть якщо стовпчик термометра опуститься на кілька десятків градусів нижче нуля.
Збільшення робочого ресурсу силового агрегату автомобіля
Використання автоматичного запуску по температурі захищає двигун від переохолодження, отже, всі основні елементи мотора не піддаються сильному зносу. В таких умовах автомобільний двигун прослужить набагато довше.
Мінуси встановлення сигналізації з автозапуском
Крім позитивних якостей, є у використання подібної опції та деякі негативні моменти. Про це теж важливо знати, щоб потім після покупки не було неприємних сюрпризів. Серед недоліків можна виділити наступні:
Підвищення витрат палива
Це природно, що при запуску двигуна, частина бензину згорає, до цього треба бути готовим. Якщо вибрати автозапуск по температурі, то взимку двигун може включатися навіть кілька разів за ніч. Тобто, деяка частина наявного в баку палива просто згорить«вхолосту».
Ризик посадити автомобільний акумулятор
Для запуску необхідна електроенергія, яку витрачає стартер кожен раз, під час спроби завести двигун. Тому, щоб вранці не опинитися у «розбитого корита» з батареєю, що повністю сіла, в настройках обов'язково встановіть обмеження на час роботи мотора, він повинен складати не менше 10 хвилин. Цього буде цілком достатньо, щоб підживити батарею і заповнити витрачений на пуск заряд.
Не можна забувати про ручник
Це важливо, щоб машина не «втекла» з місця стоянки, ставити на ручник її треба обов'язково. Однак, під час морозів це може стати причиною деяких проблем. Гальмівні колодки при великому мінусі, за ніч можуть просто примерзнути. Ризик зростає, якщо ввечері пройшов дощ, а потім різко вдарив мороз. В таких умовах, перед тим, як поставити машину на ручне гальмо, рекомендується кілька разів натиснути на педаль гальма.
Зниження протиугінного захисту
Для підключення автозапуску в більшості випадків необхідно виконати обхід штатного іммобілайзера, що певною мірою сприяє тому, що викрадачам буде легше отримати доступ до системи. Однак, якщо ви ставите машину на ніч на парковці, що охороняється, або у своєму особистому гаражі, цей недолік не буде критичним. Крім того, якщо ви використовуєте сучасну багатофункціональну охоронну систему, то такі моделі зазвичай мають безліч можливостей захисту і протидії викрадачам навіть на заведеному транспортному засобі.
Чи варто купувати сигналізацію з автозапуском?
З урахуванням усього сказаного вище, легко зробити висновок, що головне завдання сигналізацій з автозапуском – забезпечити автовласникові додатковий комфорт під час експлуатації транспортного засобу. І з цим такі системи справляються досить успішно. Звичайно, в автозапуску є і деякі недоліки, але всі вони не дуже суттєві. Єдиним великим мінусом подібних охоронних комплексів можна назвати збільшення витрат палива, тому що це тягне за собою додаткові фінансові витрати. Але якщо ви хочете отримати максимальний комфорт і це для вас важливіше, то за зручність, як і всюди, доведеться платити. Зате ви отримаєте можливість завжди їздити з комфортом і не витрачати час на прогрів салону і двигуна. А час теж, як то кажуть, гроші. І іноді це навіть важливіше.
Якщо ви не впевнені та не знаєте, чи потрібна вам така опція в автомобілі, і чи є сенс купувати сигналізацію з автозапуском, то експерти рекомендують перед тим, як відправитися в автомагазин зважити всі наявні «за» і «проти». Це допоможе врахувати всі плюси й мінуси саме для вас, щоб прийняти правильне рішення з урахуванням ваших особистих потреб.
В нашому інтернет-магазині 130.com.ua представлений великий вибір автомобільних охоронних систем від провідних виробників, в тому числі ви можете купити сигналізацію з автозапуском в Києві, Одесі чи Харкові з доставкою по всій Україні.