Viber
Інвертори
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Персональний GPS-трекер: можливості, принцип роботи

Піклуватися про близьких та забезпечувати їх безпеку і захист майна — це найважливіші завдання для абсолютної більшості населення. Вирішити їх, а також забезпечити спостереження за діяльністю виїзних співробітників компанії дозволяють персональні GPS-трекери. Ці пристрої знаходять точне місце розташування об'єкта з допомогою супутників та відправляють інформацію власнику трекера через інтернет-з'єднання або SMS-повідомленням.

Супутник GPS

Навіщо потрібен і кому може стати в нагоді персональний трекер GPS

Сучасний GPS-трекер (GSM- або GPS/GSM-маяк) дозволяє визначити стан об'єкта з точністю до двох з половиною метрів, а також побачити через спеціальний браузерний додаток пройдений шлях об'єкта за певний часовий відрізок. Часто трекери мають функції голосового зв'язку, приймання телефонних дзвінків (Teltonika GH4000), та іншц додаткові можливості.

Персональний GPS-трекер

GSM/GPS-трекери залежно від сфери застосування можуть виконувати наступні функції:

  • Моніторинг маршруту пересування співробітників компанії: кур'єрів, мерчендайзерів, страхових, рекламних, торгових агентів.
  • Догляд за малолітніми або літніми родичами, а також за тваринами, які вільно гуляють на вулиці.
  • Контроль вантажу, який перевозять водії логістичної компанії.
  • Спостереження за пересуванням спортсменів, які беруть участь у спортивних заходах — марафонських забігів, автопробігів і так далі.
  • Додавання географічних позначок на фотографії з метою майбутнього перегляду на електронних картах.

Найчастіше трекери являють собою моноблочний корпус, який за формою і розміром нагадує мобільний телефон. Іноді це може бути наручний годинник або навіть нашийник для тварин. Невеликі габарити, легка вага і стійкість до впливу навколишнього середовища роблять ці прилади простими, надійними і зручними в експлуатації.

Принцип роботи GPS-трекера

Принцип роботи персонального GPS-трекера

Незважаючи на невеликі габарити, GPS-маяк має кілька модулів, які роблять його роботу ефективною. Основні конструктивні елементи трекера:

  • Приймач сигналу супутника GPS і/або GLONASS, який визначає координати об'єкта.
  • Передавач, який забезпечує відправку пакетів з даними за допомогою SMS або GPRS-з'єднання.
  • Внутрішня пам'ять, де зберігаються дані (деякі моделі трекерів дозволяють переглянути історію переміщень об'єкта навіть через декілька років).
  • Внутрішня або зовнішня антена.
  • Акумуляторна батарея. Деякі трекери також можуть заряджатися від мережі.

Ефективність контролю забезпечується завдяки цілому комплексу апаратних, а також програмних засобів. У системі моніторингу задіяні:

  • Супутники навігації ГЛОНАСС/GPS. Вони здійснюють відправку сигналів на відповідні модулі, які встановлені в маяку. Обчислення координат відбувається з точністю від двох до чотирьох метрів по GPS і від трьох до чотирьох метрів по GLONASS. Максимальна точність (до 2,5 метрів), досягається при роботі двох систем навігації одночасно.
  • GSM-мережа. Дана мережа потрібна для відправки СМС-повідомлень та пакетів GPRS на телематичний сервер підтримки, а також користувачам.
  • Інтернет і сервер з власним програмним забезпеченням. Спочатку саме на сервер надходить інформація про координати спостережуваних об'єктів.
  • Пристрої користувачів: персональні комп'ютери, мобільні телефони, будь-які інші пристрої, які здатні приймати інформацію.
  • Система індивідуального контролю, яка працює наступним чином. GSM-трекер визначає місце розташування об'єкта, де він закріплений, по сигналу від супутників. Потім за допомогою бездротового зв'язку (GSM, GPRS, UMTS, CDMA2000, CDPD, HSDPA, Mobitex, 3G або WiMAX) він передає відомості про переміщення об'єкта на сервер зі спеціальним. Сервер підтримки, в свою чергу, робить отриману інформацію доступною на будь-якому пристрої за допомогою веб-інтерфейсу або на встановленому додатку.

Важливо звернути увагу

Після проходження авторизації на сервері власник трекера може дивитися за переміщенням об'єкта як у режимі реального часу, так і переглядати інформацію про маршруті за будь-який минулий час. Систему GPS-позиціонування можна використовувати скрізь, де є прийом супутникових сигналів і покриття GSM-мережі, за допомогою якої можна вийти в Інтернет. Використання маячка надає можливість здійснювати стеження за приватними особами, тваринами, автомобільним транспортом і вантажами по всій території планети. При всьому цьому власник пристрою може перебувати де завгодно, на будь-якій відстані.

Як вибрати персональний GPS-трекер

Перш ніж купити GPS-трекер в Україні, важливо ретельно ознайомитися з його технічними параметри і функціоналом. Наявність додаткових опцій (геозони, визначення адреси, запис координат, «прослушка» та інші) визначається потребами користувачів і конкретною моделлю трекера. Також має значення і виробник — цей фактор відповідає за якість виробу, наданий сервіс і, звичайно, вартість. Потрібно розуміти, що різні моделі трекерів від одного бренду також відрізняються між собою за функціональним можливостям і по призначенню.

Якщо потрібно визначати місце розташування об'єкта не тільки в даний момент, але і в минулий час, то слід купувати пристрій, який дозволяє дивитися історію пересування. Ця функція особливо необхідна корпоративним користувачам, керівниками транспортних та інших компаній, де працюють виїзні співробітники або перевозиться цінний вантаж. Кращий GPS-трекер — це прилад з найбільш точним визначенням координат. Така точність досягається з допомогою використання різних навігаційних систем і ресурсів GSM-зв'язку.

Важливо звернути увагу

В межах міста наявність можливості визначення координат з базових станцій GSM-мережі і здатність пристрою отримувати відбиті сигнали супутника є величезною перевагою. Незважаючи на те, що локація, яка визначається таким способом, не дуже точна, цих даних буде цілком достатньо для того, що ефективно знайти зниклий об'єкт (наприклад, викрадений або евакуйований автомобіль, зниклий вантаж, домашня тварина і т.д.). Додаткові методи для встановлення координат дуже важливі в місцях, де немає доступу GPS і ГЛОНАСС, таких як тунель, підземний паркінг, гараж і т. д.

Вимоги до зовнішнього вигляду і властивостей корпусу визначаються залежно від того, як буде експлуатуватися персональний трекер. Наприклад, якщо прилад буде працювати на вулиці, важливо, щоб корпус був герметичним. Для використання в дуже холодному чи жаркому кліматі варто обзавестися термостійким приладом. А ось міні-трекер буде кращим рішенням для того, щоб контролювати переміщення дитини або тварини. З такою ж метою можна використовувати пристрій у вигляді наручного годинника. Для тварин є трекери, вмонтовані в нашийник. Важливим параметром є час автономної роботи маяка. У якісних пристроях робота в сплячому режимі може досягати двох років. Такий тривалий термін роботи забезпечується високоємнісними батареями і активізацією трекера лише на невеликий час за розкладом, або при виникненні тривожних подій. До того ж, завдяки переривчастої передачі сигналу GPS-трекер практично неможливо виявити.

Без сумніву, потрібно звертати увагу на якість корпусу трекера. Нерівні краї, криво вмонтовані деталі або спрацювання кнопок можуть вказувати на погану якість пристрою. Обов'язково повинна бути заводська упаковка, інакше є ризик придбання підробленого або несправного виробу. Щоб не нарватися на шахраїв, краще купити GPS-трекер на 130.com.ua у Львові, Тернополі, Івано-Франківську з доставкою по Україні.

Висновок

Купівля GSM/GPS-маяка значно збільшить захищеність родичів, домашніх улюбленців або особистого майна, а в деяких ситуаціях зробить бізнес набагато ефективніше. Завдяки великому вибору як вітчизняних, так і зарубіжних трекерів, кожен користувач зможе підібрати пристрій, який максимально підходить саме йому по функціоналу, ціною та якістю.

Дивіться відеоогляди GPS-трекерів

ТОП-3 GPS-трекера
 

Найкращі GPS-маяки

Шукаєте якісний і найкращий GPS-трекер? Даний рейтинг GPS-трекерів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

GPS трекер для машини Teltonika FMB920 з функцією Bluetooth і вбудованим акумулятором

GPS трекер для машини Teltonika FMB920 з функцією Bluetooth і вбудованим акумулятором
Особливості:
  • ★ Обладнаний акселерометром
  • ★ Внутрішня пам'ять на 200 000 точок
  • ★ Дистанційне блокування двигуна

GPS-маяк для авто ibag Dakar Pro

GPS-маяк для авто ibag Dakar Pro
Особливості:
  • ★ Має високу точність до 1 метра
  • ★ З вбудованим акумулятором
  • ★ Є датчик акселерометра

GPS-трекер для авто ibag M66 Pro

GPS-трекер для авто ibag M66 Pro
Особливості:
  • ★ Визначення координат через GSM/GPRS
  • ★ Живлення автономно або від мережі
  • ★ Точне визначення місця положення ТЗ
 
 

Матеріали по темі

GPS трекери: Лідери продажів

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.