Огляд HD і Full HD відеореєстраторів
Як же довести наполегливому співробітникові ДАІ, що ви проїхали все-таки на «жовтий», або відстояти свою правоту в конфліктній ситуації з іншим водієм, захиститися від «автопідстави», розібратися в причині ДТП або в суперечці про порушення правил дорожнього руху, зробити «розбір польотів» при навчанні водінню, або, що більш приємно, просто зануритися в приємні спогади і насолодитися власним авторським відео своєї захоплюючої автоподорожі? У цьому випадку надійним помічником або самим неупередженим свідком-очевидцем стане ваш автомобільний відеореєстратор. А тим більше порадує, якщо це буде сучасний, high-tech пристрій, що йде в ногу з часом по виконуваних функцій, технічних даних, застосованим стандартам якості та зображення, як, наприклад, новітні HD або Full HD автомобільні реєстратори (з форматами високої чіткості 720p і 1080p). Як же правильно вибрати свого «дорожнього напарника і спостерігача», і який автомобільний відеореєстратор купити з усього розмаїття пропозицій?
Як правильно вибрати відеореєстратор?
При виборі відеореєстратора для автомобіля покупці найчастіше розглядають варіанти повністю автономних легковстановлюємих автомобільних відеореєстраторів, що представляють собою, по суті, мініатюрну відеокамеру, яка може самостійно вести відеозапис на карту пам’яті.
Серед ряду виробників, що пропонують свої автомобільні реєстратори — міні-камери на світовому ринку, і зокрема в Україні, є китайські, корейські, європейські компанії, а також тайванські.
Тайванська компанія DOD має стабільну міцну репутацію лідера в світі цифрових відео-технологій та піонера відеозйомки у форматі світового стандарту Full HD. Продукція DOD стоїть осібно на ринку відеореєстраторів і заслуговує окремої уваги в порівнянні з конкурентними аналогами у першу чергу своїм прогресивним Full HD стандартом відеозображення.
У чому ж привабливість цього передового стандарту? HD або Full HD відео високої (High) чіткості (Definition) і максимальної роздільної здатності (1920х1080p) значно перевершує традиційний стандарт із зйомкою 640х480, пропонованій у більшості бюджетних моделей інших виробників. «На око» різницю можна оцінити, розглядаючи, наприклад, номери сусідніх автомобілів на запису, — при роздільній здатності 640х480 вони чітко помітні лише на зовсім близькій відстані (до декількох метрів). Також на відеозапису HD і Full HD загальна дорожня (або не дорожня) обстановка і сюжет, що знімається, виглядають набагато чіткіше, без «змазування» і «зливання», з охопленням більшої кількості об’єктів, які передаються з великою кількістю дрібних деталей. Все це робить зображення абсолютно реалістичним і «живим».
Купити відеореєстратор (DOD або Gazer, наприклад) можна обравши ту чи іншу модель, кожна з яких відрізняється в основному такими параметрами:
- стандарт відео — HD або Full HD, або попередні;
- роздільна здатність відеозапису — мах 1920х1080p, 1280х720p або 640х480;
- кут огляду об’єктиву — від 45 до 120 градусів;
- наявність відкидного або вбудованого РК-дисплея;
- підсвітка — світлодіодна, інфрачервона;
- наявність власної акумуляторної батареї 3.7 Вт і ємністю від 190 до 4000 мАг;
- швидкість відеозапису — 30, 60 або 120 кадрів в секунду;
- можливість фотозйомки;
- аудіозапис;
- підтримувані карти пам’яті SD або microSD об’ємом до 64 Гб;
- наявність GPS логгера;
- наявність інтерфейсу з’єднання — USB, HDMI і / або TV.
Функціональні можливості
Також всі моделі мають ті чи інші функціональні можливості: циклічний запис, відображення часу й дати на зображенні, відеозйомка під час зарядки пристрою, автоматичний запуск роботи пристрою при включенні двигуна авто, детектор руху, зупинка запису при заповненні карти пам’яті, економічний режим роботи дисплея, датчик гравітації, вологостійкість корпусу, наявність пульта ДК тощо.
І, звичайно, розрізняє всі моделі ще один параметр — вартість. Як правило, більш дорогі моделі мають вищі значення за вказаними параметрами і більш широкий набір додаткових функцій, як, наприклад, DOD F900LHD з LCD дисплеєм, і є більш прогресивними. Охочим заощадити на вартості відеореєстратора доведеться трохи заощадити і на деяких технічних параметрах, використовуваних передових технологіях, додаткових функціях. Хоча, безсумнівно існують моделі, що мають більш-менш оптимальне співвідношення «якість і ціна» автомобільного відеореєстратора, до яких, як нам здається, можна віднести у першу чергу моделі Gazer H511 і Gazer H515.
LHD-моделі DOD є Full HD автомобільними реєстраторами, які підтримують стандарт Full HD відео — з максимальною роздільною здатністю, високої якості і точності. Камери мають різний кут відеозахоплення — від 70° до 120° (наприклад, DOD F900LHD). На перший погляд очевидна перевага більш широкоформатного об’єктива. Однак, важливо відзначити можливість використання додаткової ширококутної лінзи (збільшує кут до 120°) для об’єктивів моделей DOD F500HD та F900HD, що розширює функціональність пристрою — використовуйте камкордер без лінзи для звичайної «побутової» зйомки, з лінзою — для автомобільної.
Окремо варто відзначити, що відеореєстратор DOD F900LHD має поворотний об’єктив і поворотний відкидний дисплей, що, безсумнівно, додає зручності при налаштуванні, веденні та перегляді запису. Тоді як DOD F800LHD має вбудований дисплей з можливістю перевороту зображення, а також модель відособлена наявністю ІЧ підсвічування (ефективно діє до 5 м), що значно поліпшує чутливість камери в режимі нічної зйомки і умовах поганої освітленості. Наявність HDMI інтерфейсу (поряд з класичними портами USB 2.0 і TV) відзначає обидві моделі як високотехнологічні і забезпечує високоякісну і високошвидкісну передачу відео-аудіо, спрощує підключення до домашньої апаратури або широкоформатного HD-телевізора. Також об’єднують ці дві моделі їх актуальні технічні характеристики, набір сучасних стандартних функцій і можливостей, відтворення отриманого відеозапису будь-яким відеоплеєром, і середній ціновий діапазон.
Тут же варто відзначити модель DOD GS600, у яких крім аналогічного сучасного технічного та функціонального набору, є GPS логгер, датчик гравітації, пульт ДК, але відсутній вбудований дисплей. Хоча, перерахованими вище функціями (у тому числі й GPS логгер), а також вбудований дисплей, має DOD GSE550, що з’явилася на українському ринку наприкінці липня 2011 року.
До всього іншого, згадані вище моделі підтримують карти пам’яті SD або microSD: DOD F900LHD і DOD F880LHD — обсягом до 32 Гб, DOD GS600 і DOD GSE550 — до 64 Гб. Важливо пам’ятати, що безперебійна стабільна робота пристроїв забезпечується тільки при використанні карт пам’яті високого класу — не менше 10. Використання карт пам’яті нижчого класу загрожує тим, що потік відеоінформації не буде «встигати» записуватися, реєстратор буде «виснути», працювати з «гальмуваннями» і «замилювання».
Крім DOD, на сьогодні практикується застосування відеостандарту HD також у ряді моделей тайванського виробництва під ТМ Gazer. У ту ж умовну категорію авторегістраторов оптимального на наш погляд вибору можемо віднести HD відеореєстратори Gazer H511 і Gazer H515. Стандарт зображення HD, оригінальний дизайн, компактний розмір, функціональність, сучасні технічні дані і приваблива ціна моделі — все це, безумовно, радує покупців відеореєстраторів Gazer. Відгуки користувачів позитивно відзначають і якість самої упаковки, і якість корпусу пристрою, і комплектуючих, зручність роботи, надійність кріплення, простоту і продуманість деталей експлуатації, які вдало поєднуються з таким параметром, як ціна Gazer H511 і Gazer H515.
Важливо! Остерігайтеся неякісних підробок різних моделей! Те, чим вони привертають увагу — значно занижена ціна автомобільних реєстраторів, за якою стоять: неякісна збірка, відсутність розпізнавальних знаків, русифікованого меню та інструкції, відсутність сервісу або обмежена гарантія якості.
HD і Full HD стандарт відеозображення введений в деяких моделях новітньої лінійки 2011 року європейським брендом екшн-камер Camsports, призначених у першу чергу для спорту та активного відпочинку. Екшн-камери дещо відрізняються від стандартних автомобільних відеореєстраторів. Під брендовою назвою Camsports купити можна портативний спортивний відеореєстратор, що характеризується винятковою якістю, мініатюрними габаритами і мінімальною вагою, а також адаптований для роботи у досить екстремальних умовах. А тепер ще й можливість отримати HD та Full HD відео високої якості такою підручною та ергономічною камерою навіть у найнесподіваніших ситуаціях робить відеореєстратори Camsports дуже привабливими екшн-камерами для найактивніших. Тим, кому така пропозиція цікава, рекомендуємо, наприклад, купити Camsports HD-S 720p або ж Camsports HD Max Extreme.
Не менш цікава модель універсального сучасного відеозаписуючого пристрою із вбудованим дисплеєм, що можна використовувати і в автомобілі, і як екшн-камеру для активного відпочинку, — QStar A7 Drive. Ключовою відмінною особливістю цього Full HD відеореєстратора є виносна камера. Двометровий шнур, що з’єднує камеру з основним блоком, а також набір різноманітних кріплень, дозволяють закріпити об’єктив у найвідповіднішому місці.
Безперечно, вибрати і купити автомобільний відеореєстратор — нелегка і дуже індивідуальна справа. Хтось шукає автовідеорегістратор, що можна встановити на видне місце — на лобове або заднє скло, на панель приладів свого авто. Комусь навпаки потрібен найбільш потаємний відеореєстратор. Комусь «кров з носу» потрібен GPS логгер для реєстрації швидкості, часу, дати та відстеження маршруту переміщення. Зустрічаються такі, кого цілком задовольняє видеороздільність 640х480, а є такі, кому і повноцінного Full HD недостатньо. Як би там не було, як показує практика і призначені для користувача відгуки, автомобільний відеореєстратор — корисна, необхідна і багатофункціональна річ. Можна довгий час не відчувати корисності його присутності в автомобілі, крім можливості робити приємні для себе записи. А потім в певний не дуже приємний момент оцінити його користь, значимість якої тим більше збільшиться, чим більш високотехнологічним і високоякісним буде відеореєстратор і отримані з його допомогою записи. На 130.com.ua можна купити відеореєстратор в Івано-Франківську, Тернополі, Львові з доставкою по Україні.