Наскільки надійні автомобільні GSM сигналізації і як захиститися від злому
Асортимент пропонованих виробниками автомобільних сигналізацій дуже великий. Між собою різні моделі відрізняються принципом роботи та набором охоронних функцій. Одна з головних характеристик — спосіб передачі сигналу. Зараз все активніше в системах охорони використовуються можливості, що надаються операторами мобільного зв'язку. Це так звані GSM сигналізації, які відносяться до великого класу бездротових охоронних систем.
Принцип дії GSM пристроїв
Особливість в тому, що сигнал GSM комплекси передають і приймають, використовуючи мобільний зв'язок. На автомобіль встановлюється спеціальний GSM-модуль, в який вставляється стандартна SIM-карта. Саме він забезпечує можливість передачі та прийому сигналу. Деякі моделі здатні підтримувати роботу з двома SIM-картами, це забезпечує підвищену надійність, тому що якщо сигнал з одного став слабшим або виникли проблеми, карти міняються між собою. Такі сигналізації працюють стабільніше. У разі екстреної ситуації автовласник отримує повідомлення на свій телефон, це дуже зручно. Також і управління всіма функціями охоронної системи також можна здійснювати віддалено за допомогою смартфона.
Переваги та недоліки GSM кодування
Основною перевагою радіоканальних охоронних систем є великий радіус дії, який обмежується лише наявністю покриття мобільного зв'язку. До інших переваг GSM сигналізацій можна віднести:
- універсальність — вони підходять для охорони практично будь-якого об'єкта (звичайно в межах зони дії мобільної мережі);
- простота і висока швидкість монтажу і введення в експлуатацію;
- немає будь-яких істотних обмежень для підключення пристрою до вже наявної охоронної системи.
- можливість внесення оперативних змін в конфігурацію системи захисту;
- мобільність пульта управління;
- можливість використання одночасно декількох пристроїв для управління.
Основну перевагу також можна вважати й основним недоліком. Річ у тому, що залежність від якості прийому мобільного зв'язку та розміру зони покриття іноді може привести до того, що система перестає працювати. Це найчастіше відбувається там, де сигнал мобільної мережі часто пропадає або нестабільний. Хоча зараз подібні проблеми зустрічаються все рідше. Крім того, збираючись за кордон, обов'язково уточніть умови роумінгу операторів. Інакше вас може чекати дуже неприємний сюрприз.
Варто сказати, що позбавлені подібних недоліків системи, які керуються одночасно з телефону і брелока. Але їх вартість помітно вище.
Як зламують сигналізацій з GSM сигналом?
Звичайно, що як і будь-яка інша захисна система, GSM сигналізації мають свої вразливі сторони. І якщо знати їх, то можна запобігти можливим проблемам в майбутньому. Розгляньмо основні способи, які можуть використовувати злочинці, щоб зламати або відключити автомобільну сигналізацію даного типу.
Глушіння
Найчастіше для злому сигналізацій, які працюють в GSM діапазоні, використовується метод глушіння сигналу. Роблять це за допомогою спеціальних пристроїв, здатних в радіусі декількох десятків метрів повністю погасити можливість передачі сигналів в будь-якому з використовуваних стандартів мобільного зв'язку. В результаті встановлений на машині модуль зв'язку не може під'єднатися до мережі, що не дає йому можливості направити сигнал тривоги власнику транспортного засобу.
Так, для глушіння охоронних систем можуть застосовувати різні пристрої, основними типами є наступні:
- Широкосмугові. Це прилади, які випромінюють потужний шум безперервно й одночасно на всіх робочих GSM частотах. Це призводить до того, що автомобільний GSM-модуль не може бачити базові станції оператора, а також не може зв'язатися із супутником, якщо в системі є GPS.
- Ті, що перебирають частоти — цей варіант дуже схожий на перший, з одною лише відмінністю — перешкоди вмикаються послідовно і передаються по всім доступним частотам всіх GSM каналів. Це також повністю блокує можливість GSM-модуля передавати повідомлення. Діють такі пристрої, як правило, в радіусі 5-15 метрів і мають дуже невеликий розмір, легко поміщаються в кишені куртки.
- «Розумні» — це найбільш просунутий варіант, така «глушилка» здатна видавати себе за базову приймаючу станцію мобільного оператора. В цьому випадку GSM-модуль продовжує працювати в штатному режимі без видимих збоїв. Однак насправді сигналізація не зможе передати сигнал, тому що він буде надходити на приймач злочинців, а не на вишки мобільного оператора. Робота подібних систем дуже енергозатратна.
Використання підроблених SIM-карт
Зламати можуть і використовуючи підроблену SIM-карту, яка встановлена в модулі охоронної системи. Спочатку злочинці глушать сигнал, знешкоджуючи оригінальну карту. Сигналу тривоги машина подавати не буде. Після підміни періодичні перевірочні дзвінки, які обов'язково здійснюються для перевірки працездатності сигналізації, стануть надходити вже на підроблену карту.
Системи захисту автомобільної GSM сигналізації від злому
Рішенням проблеми злому подібних систем є контроль каналу зв'язку. Модуль в охоронному комплексі через певні, заздалегідь задані, інтервали часу повинен виходити на зв'язок зі спеціальним контролюючим сервісом. Коли спостерігається збій і сигнал до сервісу не доходить, він посилає відповідне тривожне повідомлення власнику транспортного засобу.
Для підвищення рівня надійності та ступеня захисту в автомобільних сигналізаціях високого класу використовується додатковий запасний GSM модуль з вбудованим акумулятором, який може працювати автономно. Якщо основний блок системи зламали, тут же включається додатковий пристрій, здатний передати сигнал тривоги. При цьому вбудований акумулятор забезпечує можливість роботи додаткового модуля, навіть якщо відбулося повне знеструмлення системи.
Є 2 ефективних методи, що дозволяють боротися з глушінням сигналу:
- Виявлення факту глушіння сигналу на стороні вбудованого в сигналізацію GSM-модуля. Якщо він бачить сторонній сигнал або шум на робочих частотах, то намагається відразу ж послати оповіщення, щоб встигнути до повного припинення можливості передачі. Але це складне завдання, тому що відправити повідомлення буде складно, якщо передавач вже повністю заглушений.
- Виявлення спроби глушіння сигналу за допомогою зовнішніх пристроїв. В цьому випадку створюється система, яка здійснює постійну перевірку зв'язку між охоронним пристроєм і окремим виділеним сервером. Таким чином ведеться постійний контроль стану каналу. Це дозволяє гарантовано визначити момент, коли зв'язок з автомобілем пропаде, на стороні сервера. Як тільки GSM-сигнал перестав надходити, сервер направляє власнику машини СМС-повідомлення, лист на e-mail, або робить контрольний дзвінок.
Тобто виходить, що для ефективного виявлення факту глушіння сигналу, охоронна система повинна:
- забезпечити наявність дублюючого каналу для обміну важливими даними;
- використовувати метод контролю надходження сигналу з об'єкта захисту;
- мати надійну виносну антену.
Висновок
Використання мобільного зв'язку в автосигналізаціях дуже зручно й дозволяє підвищити ефективність і комфорт їх використання. При цьому найбільш надійними є моделі з функцією контролю каналу зв'язку, однак і вартість у них вище. Крім того не варто забувати про те, що 100% гарантії від злому не дасть ніхто, тому що злочинці також йдуть в ногу з часом і постійно вдосконалюють технології злому. Щоб зробити захист машини максимально ефективним, рекомендується крім сигналізації використовувати додаткові засоби: іммобілайзери, системи блокування капота і GPS-маячки. Перші два пристрої покликані максимально ускладнити завдання зловмисникам, а трекер дозволить швидко знайти машину, яку вкрали.
Пам'ятайте, що в інтернет-магазині 130.com.ua ви можете купити автомобільну сигналізацію будь-якого типу за найвигіднішою ціною. Наші менеджери підберуть пристрій з урахуванням ваших вимог і особливостей автомобіля.