На що звертати увагу при виборі морського сабвуфера для човна?
Якщо ви хочете насолоджуватися якісною музикою на яхті або човні, то обов'язково слід придбати спеціальну морську акустику. Як і автомобільні аудіосистеми, морське звукове обладнання дуже різноманітно та включає безліч компонентів, в тому числі й сабвуфери, які необхідні для досягнення більш потужного та глибокого звучання. Звичайно ж, при покупці звукового обладнання для човна важливо враховувати особливості акустики цього типу. Про те, як вибрати морський сабвуфер і на що звернути увагу, ми й розповімо в цій статті.
Особливості морської акустики
Перш ніж говорити про сабвуфери, давайте розглянемо, чому для встановлення на морські судна необхідно брати спеціальне обладнання, яке відноситься до категорії «морське». Тут все просто — на човні на все динаміки та магнітоли постійно впливають негативні зовнішні фактори: волога, сіль, сонце. В результаті акустиці тривалий час доводиться працювати в екстремальних умовах, тому встановлювати звичайну автомобільну не рекомендується. В процесі експлуатації при підвищеній вологості під палючими сонячними променями вона швидко виходить з ладу. Краще відразу заплатити трохи більше, але купити надійне й довговічне акустичне обладнання.
Головними перевагами морських динаміків є:
Захист від вологи
Вся морська електроніка відрізняється підвищеним ступенем захисту від вологи. Як ми вже говорили, море й річка — це бризки води, випаровування та підвищена вологість. Все це згубно для будь-якої електроніки. Тому виробники й створили цілу серію спеціалізованого акустичного обладнання, яке ретельно герметизується. У морських пристроях використовуються додаткові гумові ущільнювачі, які не дають волозі і морської солі проникнути всередину навіть при прямому попаданні води на них. Крім того, в динаміках цього типу встановлюються особливі дифузори, які виготовляються не як зазвичай з паперу, який розмокає, а зі спеціального, стійкого до впливу вологи матеріалу. Все це мінімізує ризик корозії і підвищує термін служби обладнання.
Захист від сонячних променів
Прямі сонячні промені руйнують акустичні системи будь-якого морського судна так само, як і вода. Саме тому всі морські динаміки, сабвуфери та магнітоли роблять з більш міцного пластику, який не піддається руйнуванню під впливом ультрафіолетових променів. Як правило, всі динаміки, призначені для установки на яхтах і човнах, пропонуються виробниками в білому кольорі. Морська акустика обов'язково проходить спеціальні випробування на стійкість до УФ-променів.
Підвищена потужність
Морську акустику прийнято ділити на дві великі групи: внутрішня та палубна. Якщо перша за своїми робочими параметрами ближче до класичної автомобільної, то палубна відрізняється більш високою потужністю, адже їй необхідно забезпечити гучне та чисте звучання, якому не буде заважати ні гуркіт мотора, ні шум хвиль. З огляду на це, варто відзначити, що в морських аудіосистемах частіше встановлюють компонентну акустику — саме вона дозволяє домогтися більш чистого, природного, потужного і якісного звуку.
Яку роль відіграє сабвуфер в акустичній системі катера або яхти?
Сабвуфер — це динамік, який забезпечує відтворення звуку на низьких частотах від 20 Гц. Його встановлення дозволить слухати музику з хорошими басами, звук стане більш насиченим і потужним. Саме тому сабвуфери є невід'ємною частиною при формуванні акустичної системи на морських суднах. Без цього динаміка складно буде домогтися повноцінного потужного звучання. Для звичайних динаміків зазвичай частоти, які видає сабвуфер, недосяжні. Це може привести до того, що при відтворенні в діапазоні до 100 Гц просто утворюється «яма». Тому, якщо хочете домогтися якісного звуковідтворення, варто подбати про придбання морського сабвуфера для свого човна.
Зверніть увагу, що встановлювати сабвуфери на суднах рекомендується в технологічні відсіки, або місця, де можна створити додаткову герметизацію або спорудити спеціальний короб.
На які особливості морських сабвуферів треба звертати увагу при покупці?
Сабвуфери для човнів і яхт спеціально створені для стабільної роботи в умовах агресивного зовнішнього середовища та підвищеної вологості. Щоб він міг якісно виконувати свою задачу і довго служити, він повинен відповідати певним вимогам. Зокрема, при виборі необхідно звертати увагу на те, з яких компонентів зроблений динамік.
- Якщо підвіс зроблений з сантопрену або неопрену, то це підвищує його стійкість до впливу вологи, високих температур і різних агресивних речовин.
- Моделі з титановим куполом і поворотним твитером відрізняються надійністю й довговічністю.
- Поліпропіленові дифузори не бояться води та стабільно працюють при високій вологості.
- Корпус з полімерних композитів відрізняється міцністю та надійністю, цей матеріал не боїться шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання.
Перед покупкою обов'язково уточніть — чи має сабвуфер даної моделі гумові заглушки для захисту роз'ємів. Вони необхідні для забезпечення герметизації контактів.
Найчастіше на морські судна встановлюють білу акустику. Вона і в інтер'єр вписується ідеально, і не так сильно нагрівається на сонці. При цьому рекомендується, щоб морський сабвуфер мав додаткове захисне покриття, яке підвищує стійкість до ультрафіолету. Це важливо, тому що таке покриття не дасть динамікам пожовтіти, і вони дуже довго будуть виглядати як нові.
Якщо ви вирішили купити морську акустику у Львові, Івано-Франківську, Тернополі, то інтернет-магазин 130.com.ua пропонує великий вибір вологозахищених динаміків, сабвуферів і магнітол. Доставка здійснюється по всій Україні.