Догляд і обслуговування авто після зимової експлуатації
На вулиці починає танути сніг, температура повітря вище нуля – починається весна, а разом і з нею часто виникають проблеми з експлуатацією транспортного засобу. Причин цього може бути багато, але, перш за все, це пов'язано зі зміною сезону і водієві, відповідно, потрібно подбати про діагностику та обслуговування свого авто перед весняним використанням. Це допоможе підвищити комфорт при експлуатації і, що важливо, безпеку при водінні.
Бережімо авто від холодів
Для тих, хто вирішив вберегти свій транспортний засіб від зимового використання і поставив його в гараж на всю зиму, варто врахувати, що такий автомобіль також вимагає обслуговування. Потрібно виконати:
- підзарядку акумуляторної батареї, при необхідності перевірити обсяг і щільність електроліту;
- перевірку тиску в шинах, затяжку болтів коліс;
- заміну моторного масла, якщо є потреба;
- перевірку електрообладнання та зовнішнього автосвітла;
- огляд всіх проводів і кабелів на цілісність;
- заливку миючого засобу з незамерзаючими властивостями в бачок склоомивача, оскільки іноді вночі все ж бувають заморозки.
Для більш ретельної діагностики можна відвідати СТО, де проведуть перевірку ходової, двигуна, інших компонентів.
Як обслуговувати авто після зимової експлуатації?
В такому випадку необхідно підійти до обслуговування з особливою ретельністю. Догляд за авто після зими передбачає проведення:
- мийки;
- діагностики ходової;
- загального огляду авто;
- діагностики підвіски;
- підзарядки АКБ;
- заміни, при необхідності, паливного фільтра;
- огляду двигуна, зчеплення;
- діагностики шин;
- огляду салону, кузова і ЛКП;
- прибирання багажника.
Проходити всі етапи для кожного авто необов'язково, це залежить від стану транспортного засобу, особливостей його використання. Однак, ознайомитися з кожним процесом все ж потрібно тому розглянемо кожен пункт більш детально.
Проводимо мийку авто
Коли на вулиці теплішає, водієві необхідно задуматися про ретельну мийку машини, до особливо важливих елементів відносять колісні арки, днище, моторний відсік, але тільки ті частини, які можна очищати, за інструкцією. Миття потрібно провести обов'язково, адже суміш бруду і льоду, яка залишається в закритих місцях, може там залишатися ще дуже довго, викликавши виникнення корозійних процесів. Тому використання автомобільної мінімийки високого тиску, в деяких випадках, вкрай необхідне.
Діагностуємо ходову і проводимо загальний огляд транспортного засобу
Стан наших доріг, як відомо багатьом, не зовсім хороший, тому обов'язково потрібно перевірити ходову частину.
1. Необхідно оглянути днище на наявність подряпин і якщо вони є, то їх потрібно приховати, використовуючи антикорозійну мастику або фарбу.
2. Паливні та гальмівні магістралі, глушник, елементи з гуми повинні бути цілісними, без будь-яких пошкоджень.
3. Пороги та бампери також можуть пошкодитися, особливо якщо водій часто паркувався в заметах і, відповідно, виїжджав з них. Тому потрібно відновити кріплення, щоб пізніше не трапилось неприємних ситуацій на дорозі.
Такі маніпуляції проводити просто і швидко, крім того, цим ви зможете зробити їзду більш легкою та безпечною.
Оглядаємо підвіску
Геометрія підвіски за період зимової експлуатації може змінитися, незважаючи на умови і манеру керування. Тому проведення юстування кутів розвалу і сходження потрібно проводити обов'язково, оскільки це може в майбутньому стати причиною швидкого зносу покришок, неправильної роботи рульового колеса. Крім того, відсутність балансу підвіски безпосередньо впливає на збільшення витрат пального.
Відновлюємо заряд акумуляторної батареї
Акумулятор, який використовувався в зимовий час, швидше за все, знаходиться в нормальному робочому стані. Проте, якщо:
- в АКБ, що обслуговуються необхідно перевірити рівень і щільність електроліту, при потребі долити. Якщо розкид вимірів по щільності від банки до банки відрізняється, або простежується помутніння електроліту, тоді потрібно задуматися про купівлю нової батареї;
- акумулятори, що не обслуговуються також вимагають уваги, треба перевірити індикатор їхнього стану, він повинен бути зеленого кольору, у більшості АКБ.
Важливим моментом вважається підзарядка акумулятора. Якщо це необхідно, то провести такий процес можна з використанням звичайного або інтелектуального пуско-зарядного пристрою. Останній варіант набагато кращий, адже з його допомогою можна визначити стан батареї та інші показники. А якщо провести самостійну діагностику складно, тоді краще звернутися на СТО, де фахівець точно визначить необхідність обслуговування, заміни АКБ або вкаже на її нормальний робочий стан.
Міняємо паливний і салонний фільтр
Якщо в авто двигун на дизелі, тоді заміна паливного фільтра вкрай необхідна. Причина цього – паливо, яке може бути недостатньо якісним і це, в результаті тривалої експлуатації авто взимку, призведе до засмічення цього компонента. Щоб не зіткнутися з проблемою ремонту паливної системи, краще все ж дотримуватися даної рекомендації, це буде дешевше і швидше. Якщо двигун на бензині, то фільтр необхідно замінювати відповідно до інструкції до нього.
Щодо салонних фільтрів, то їх замінити також можна, адже за період осінньо-зимового сезону в ньому може накопичитися достатня кількість вологи. Недотримання цієї рекомендації може стати причиною виникнення неприємного запаху в салоні, запотівання лобового скла, а також зменшення ефективності його роботи.
Особливості обслуговування двигуна і перевірка зчеплення
Якщо управління мотором проводиться за допомогою електроніки, то треба підключати до нього спеціальний сканер для виконання діагностики. Використовуючи цей прилад можна простежити за тим, чи були зафіксовані будь-які проблеми під час зимового використання. Якщо управління здійснюється механічним способом, тоді можна вдатися до послуг фахівця або зробити все самостійно.
1. Перевірити рівень масла, а також рівень і час його заміни, можливо виникне потреба щодо його заміни.
2. Зробити огляд простору під капотом, адже зимові поїздки можуть привести до виникнення будь-яких пошкоджень, особливо якщо сніг і лід потраплять під нижній захист відсіку.
3. Візуально оглянути кабелі, проводи на справність і відсутність розривів, а також на наявність слідів масла або робочих рідин.
4. Перевірити рівень антифризу, стан роликів, ременів і захисних кожухів.
Важливо також звернути увагу на зчеплення, в автомобілях з механічною коробкою передач, адже, безсумнівно, в зимовий час водій пробуксовував або виїжджав в розкачку із замету. В цьому випадку може пошкодитися фрикційний диск і зчеплення поступово буде пробуксовувати, і його стан з часом погіршиться.
Проводимо діагностику покришок
Щодо шин, то підходити до процесу їх заміни потрібно з особливою ретельністю, адже використання зимових покришок на асфальтовому покритті можливе, а ось літню гуму на льоду використовувати небезпечно. А оскільки іноді бувають випадки нічних заморозків, то рекомендуємо цей процес відкласти на деякий період, коли температура повітря буде вищою та погодні умови стануть більш стабільними.
Продовжуючи їздити на зимовій гумі, варто також задуматися про їх діагностику. Рекомендуємо відвідати СТО або самостійно провести діагностику: виміряти тиск в шинах, оглянути протектори і боковини на наявність пошкоджень. При необхідності можна підкачати шини, використовуючи компресор або насос. Якщо такого пристрою немає або необхідно замінити старий пристрій на новий, тоді рекомендуємо відвідати наш сайт, тут представлена величезна кількість подібного обладнання. З доставкою по Україні автокомпресори можна купити у Львові, Івано-Франківську, Тернополі на 130.com.ua.
Оглядаємо салон, кузов і ЛКП
Важливим моментом у підготовці до весняного сезону вважається зовнішній вигляд транспортного засобу, а також внутрішній стан салону.
1. Проводимо провітрювання салону. Оскільки всередині в авто може відчуватися сирість, через підвищений рівень вологи в килимовому покритті, тому проведення цього процесу вкрай необхідне. У сонячний день можна відкрити всі двері, вийняти килимки салону і провітрити авто.
2. Після зими автомобіль може також «обзавестися» черговим набором подряпин, потертостей або вм'ятин на кузові. Водієві необхідно провести огляд лакофарбового покриття і, при необхідності, провести ряд процедур для відновлення колишнього красивого і блискучого вигляду кузовної частини машини.
Провівши всі ці процеси, авто не тільки буде відрізнятися справним станом механізмів, але й красивим зовнішнім виглядом.
«Викидаємо» зайвий вантаж – прибирання в багажнику
Для тих, хто надає перевагу безпеці під час поїздки і має в багажнику ланцюги/ремені/браслети протиковзання, то прийшов час позбутися цих пристосувань. Це відноситься також до трапів для виїзду зі снігових заметів, лопат, іншого зимового приладдя. Після цього необхідно провести прибирання в багажнику. Для очищення багажного простору відмінно підійдуть автопилососи з функцією сухого та вологого прибирання. Таким пристроєм можна ретельно очистити всю поверхню і важкодоступні місця в цій частині авто. Не завадить подібне прибирання і в салоні транспортного засобу. Використовуючи автопилосос, можна позбутися від забруднень і пилу, що накопичилися за тривалий час зимової експлуатації машини.
Чому важливо проводити обслуговування і діагностику всіх систем?
Даний перелік можна продовжувати ще дуже довго, це залежить від манери водіння водія і стану транспортного засобу. Однак, варто врахувати, що сезонна перевірка всіх систем вкрай важлива, від цього залежить термін служби авто, його механізмів і, звичайно ж, зовнішній стан кузова і салону автомобіля.
Для деяких автомобілістів їх авто – надійний «друг» і «помічник», тому й стежити за ним необхідно відповідно. При цьому, важливо враховувати, що обслуговування автомобіля після зимової експлуатації – це можливість уникнути або позбавитися незначних несправностей, поки вони не перетворилися на серйозні проблеми.