Viber
Зарядки для електромобілів
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як вибрати повітряний компресор, на які параметри звертати увагу?

Повітряний компресор — це інструмент, який активно використовується в самих різних сферах: медицина, СТО, будівельні майданчики, столярні цехи й багатьох інших. Без компресора неможлива робота пневматичного інструмента. Однак, щоб все працювало як треба, слід знати про особливості різних видів компресорів. Як вибрати компресор і на що дивитися, ми розглянемо в цій статті.

Як вибрати повітряний компресор, на які параметри звертати увагу?

Основні принципи роботи компресорів

Принцип роботи цього агрегату схожий з роботою звичайного насоса. Компресор не просто перекачує повітря, але і стискає його в ресивері, що підвищує тиск і швидкість перекачування повітря. Тому одним з найбільш важливих параметрів цих агрегатів є тиск на виході, для його контролю вони оснащуються спеціальними манометрами.

Вже стиснене повітря потім подається через спеціальні перехідники на пневматичний інструмент або інший технічний пристрій, підключений до компресора. В основі різних моделей компресорів може використовуватися електричний або бензиновий двигун. Крім того, різні моделі можуть відрізнятися за розмірами, потужності, фазності та іншим параметрам.

Щоб вибрати правильний компресор, потрібно визначитися з деякими важливими характеристиками. Який компресор вибрати для виробництва або для будинку, яка потрібна потужність двигуна? Щоб відповісти на ці та інші питання, що хвилюють покупців, ми розглянемо основні критерії, що впливають на вибір агрегату.

Як вибрати повітряний компресор, на які параметри звертати увагу?

Види компресорів

Всього існує два основних види: поршневі та гвинтові.

Поршневі

В моделях цього типу повітря стискає спеціальний поршневий блок. Поршні знаходяться в циліндрі й всередині нього рухаються вертикально. Це практичний тип компресорів. Вони зручні та популярні завдяки досить невисокою ціною. Однак, варто враховувати таку особливість, як обмежений час роботи. При цьому вони володіють високими технічними параметрами, тому активно використовуються не тільки в побуті, але і на невеликих виробництвах. Тому, що вони оснащуються двигунами внутрішнього згоряння, то необхідно забезпечити хорошу вентиляцію в приміщенні, де буде працювати даний пристрій.

Гвинтові

В таких компресорах нагнітання повітря здійснюється за допомогою двох обертових гвинтів (роторів). Причому гвинти рухаються ні, як поршні, вниз і вгору. Вони обертаються дуже швидко, створюючи потужну відцентрову силу. Варто зазначити, що гвинтові агрегати мають кращі характеристики, високий ККД і збільшений ресурс, в порівнянні з поршневими. Крім того, вони можуть довго працювати без зупинки. Їх зазвичай вибирають для використання на різних підприємствах, в побуті їх застосовують рідко через високу вартість.

Тип живлення

Компресори можуть оснащуватися електричним або бензиновим двигуном. Для побутової експлуатації, для установки на СТО, у фарбувальних цехах або невеликих промислових об'єктах краще підходять моделі з електричними двигунами. Їх перевага в простоті обслуговування і можливості роботи від мережі з напругою 380 і 220В.

Як вибрати повітряний компресор, на які параметри звертати увагу?

Моделі з бензиновими двигунами дорожче, при цьому вони могутніше, більш габаритні й важкі. Купувати їх для потреб дрібних підприємств і тим більше для побутової експлуатації невигідно. Вони вимагають частого і складного обслуговування. Ці варіанти більше підійдуть для професійного використання, коли необхідна потужність і продуктивність.

Тип передачі

Ще одним важливим параметром, від якого залежить потужність, надійність і тривалість роботи повітряного компресора, є тип приводу. Він може бути: прямий і пасової. Тут назви говорять самі за себе.

Прямий привід

Пристрої цього типу мають просту передачу сили мотора, вона використовується лише в поршневих моделях. Тут є шатунний механізм, встановлений безпосередньо, без використання шестерень або маховиків. Ці компресори відмінно підходять для вирішення найрізноманітніших побутових завдань.

Моделі з прямим приводом добре тримають навантаження, не дозволяють системі перегріватися, бо в них температура надійно регулюється системою охолодження. Працює вони тихо, без зайвого шуму і досить плавно, відрізняються хорошою продуктивністю і високим ККД.

Як вибрати повітряний компресор, на які параметри звертати увагу?

Ремінний привід

Компресори цього типи мають два робочих колеса (провідне і ведене) і ремінну передачу між ними. Основна силова установка закривається спеціальним захисним кожухом, що перешкоджає попаданню всередину дрібних предметів, здатних завдати серйозної шкоди й зіпсувати механізм. Варто звернути увагу на те, що ремінна передача може використовуватися і в поршневих і у гвинтових компресорах.

Основні технічні параметри

Витрата повітря

Мабуть, це один з найбільш важливих показників, який залежить від потужності встановленого на апараті мотора і типу конструкції. Будьте уважні. Як правило виробники вказують цифру витрати на вході та часто не враховують похибка на виході. Наприклад, у побутових моделей цей показник може вказуватися як 200 л/хв. Середнє значення похибки може становити близько 20%. Тобто, на виході реально ви зможете отримати лише 160 л/хв. Цього цілком вистачить для забезпечення роботи побутового пневматичного інструменту, підкачки шин, фарбування та інших дрібних завдань. А ось у професійних компресорів цей показник помітно вище і при виборі орієнтуватися слід на потужність використовуваного пневмоінструменту та інших пристроїв, з якими доведеться потім працювати цього компресора. Якщо обладнання потребує для роботи в 800 літрах повітря, то на вході швидкість повітряного потоку повинна складати приблизно на 20-30% більше. Значить треба шукати пристрій з продуктивністю близько 1000 л/хв.

Як вибрати повітряний компресор, на які параметри звертати увагу?

Обсяг наявного ресивера

Для побутових моделей даних показник повинен складати від 6 до 50 літрів. Цього цілком вистачить для виконання будь-яких домашніх робіт. Якщо ви шукаєте агрегат для майстерні або невеликої станції техобслуговування, то краще придивитися до варіантів, які мають більш місткий ресивер — від 100 літрів. Для великих промислових підприємств або будівельних об'єктів рекомендуються модель з ресиверами понад 200 літрів.

Тиск

Цей показник може вимірюватися в різних одиницях в атмосферах, мегапаскалях, барах, кількості кг на см³. Найпоширеніший — Бар і мПа.

Якщо пристрій малопотужне і призначене для побутових потреб, то воно має тиск на рівні від 6 до 8 Бар. Для професійних моделей оптимальним вважається тиск від 8 до 10 Бар. Такі апарати здатні впоратися практично з будь-якими найпоширенішими завданнями та обладнанням. Якщо ж вам потрібен професійний спеціалізована модель для роботи з габаритним і потужним обладнанням, то вибирати слід компресори з тиском понад 10 Бар.

Особливості установки повітряного компресора

Установка повітряних компресорів може бути стаціонарної та мобільного. Побутові моделі зазвичай мають можливість оперативної транспортування, вони мобільні та прості в роботі. Професійні через їх велику вагу і габаритів зазвичай встановлюються стаціонарно.

Як вибрати повітряний компресор, на які параметри звертати увагу?

Отже, давайте підсумовуємо. Якщо вам потрібен дешевий варіант для вирішення поточних домашніх робіт: фарбування, підкачка і т.д., то краще вибирати якісний побутової компресор. Ці моделі відрізняються не дуже великим розміром, можуть без проблем зберігатися в гаражі й легко впораються з усіма побутовими завданнями.

Якщо ви шукаєте потужний апарат, який володіє необхідною потужністю і продуктивністю, то слід розглянути дорогі напівпрофесійні або професійні моделі. У будь-якому випадку вибір залежить від того, як ви плануєте використовувати агрегат і які завдання вирішувати з його допомогою.

В нашому інтернет-магазині можна купити повітряні компресори в Києві, Харкові та Одесі від провідних брендів за дуже привабливою ціною . У нас великий вибір моделей всіх типів.

ТОП-3 автокомпресора
  

Найкращі автокомпресори

Шукаєте якісний і найкращий автокомпресор? Даний рейтинг автокомпресорів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Ножний насос HEYNER PedalPower 215 000

Ножний насос HEYNER PedalPower 215 000
Особливості:
  • ★ З швидкозажимним клапаном
  • ★ Одноциліндровий
  • ★ Максимальний тиск - 7 Атм

Автокомпресор Vitol K-55

Автокомпресор Vitol K-55
Особливості:
  • ★ з живленням від акумулятора
  • ★ продуктивність – 50 л
  • ★ широка комплектація

Автокомпресор Vitol K-52

Автокомпресор Vitol K-52
Особливості:
  • ★ з живленням від прикурювача
  • ★ продуктивність – 40 л
  • ★ широка комплектація
  

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.