Viber
GPS-трекери
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як вибрати намет

Для того, щоб відпочинок на природі з ночівлею приніс максимальний комфорт, слід підійти до вибору намету більш відповідально. Існує широкий асортимент наметів, які відрізняються за характеристиками і вартості. У нашій статті ми допоможемо розібратися, на що варто звернути увагу при покупці намету.

Види кріплення каркаса

Види кріплення каркаса

За способом кріплення каркаса намети бувають двох видів — із зовнішнім розташуванням і внутрішнім. У перших каркас розташовується зовні тенту, і намет підвішується до тенту. Ця конструкція швидко складається, що особливо важливо в разі поганих погодних умов. Без тенту в таких наметах не обійтися і його слід встановлювати в першу чергу.

При другому виді кріплення намет підвішується до каркасу, який знаходиться під тентом. Для цього в першу чергу необхідно поставити намет, а потім тент натягнути на каркас. При жаркій погоді тент можна не використовувати.

Важливою складовою є дуги, від яких залежить стійкість намету. Легкі, довговічні і не схильні до деформації — алюмінієві. Дешевший варіант — дуги з фибергласса. Це матеріал зі склопластику. Такі дуги в 1,5 рази важче алюмінієвих і можуть зламатися при перепадах температур.

Одношарові або двошарові?

Одношарові або двошарові?

Намети без тенту називаються одношаровими. У виробництві використовується непромокальний матеріал. У спекотну погоду на стінках може накопичуватися волога і буде душно спати. Тому необхідно вибирати з матеріалів, які пропускають пар. Такі намети більш легкі і прості в установці.

Намети двошарові виготовляються з паронепроникного матеріалу і йдуть в комплекті з водонепроникним тентом. Така конструкція більш захищена від дощу. Простір між наметом і тентом можна використовувати для речей. Відрізняються великою вагою і складним монтажем.

Показник водостійкості

Показник водостійкості

Звичайно ж хочеться купити намет, в якому можна сховатися від дощу і не промокнути. Тому перевіряйте на виробі показник водонепроникності, який вимірюється в мм водяного стовпа. У наметів з низькою водостійкістю цей показник не перевищує 2000 мм. Від 2000 до 3000 мм мають намети з середньою водостійкістю. Найбільш водонепроникними є вироби з показником вище 3000 мм. Також слід звертати увагу на проклейку швів. Вони повинні бути проклеєні спеціальною термострічкою.

Вибір матеріалу

Тканини, що використовуються у виробництві наметів, розрізняються за хімічним складом (поліамідні і поліефірні), по виду плетіння (Tafetta, Oxford, Rip-stop) і за способом обробки тканини (поліуретанове покриття, силіконове просочення).

До поліамідних тканин відноситься поліамід, нейлон, капрон та ін. Перевагами є невелика вага, міцність, стійкість до стирання. Недоліки — при дії ультрафіолетових променів з часом втрачають міцність і можуть розтягнутися при намоканні.

Поліефірні тканини складаються з поліестеру, лавсану і ін. Стійкі до сонячних променів, не розтягуються при намоканні, тому ціна їх вища.

Намет для кемпінгу

Ці намети відрізняються великою вагою і місткістю, тому підходять для сімейного відпочинку. Являють собою високу конструкцію з вікнами і тамбуром. Такі намети вимагають часу для установки і прогріваються довше за рахунок великого обсягу.

Трекінговий намет

Підійде для пішого походу туристичними стежками, так як має невелику вагу і місткий обсяг. При виробництві використовуються недовговічні і не міцні матеріали. Коштують такі намети відносно не дорого і їх зручно транспортувати.

Намети для гірського туризму

Намети для гірського туризму (штурмові)

Витримують перепади температур, відмінно зберігають тепло, тому підійдуть для зимового походу в гори. Використовуються спеціальні водовідштовхувальні тканини з просоченням. Такі намети компактні і легкі.

Пляжні намети

Намети для пляжу допоможуть з комфортом провести час на пляжі, сховатися від сонця і вітру. Вони невеликої ваги, не сильно нагріваються і не дорогі в ціні. Однак водостійкий захист у таких наметів відсутній.

Пляжные палатки

Висновок

Отже, вибрати намет виявилося не так складно, як здається. На сучасному ринку представлено досить багато моделей для будь-якого виду відпочинку.

Купити намет в Києві ви завжди можете в інтернет-магазині 130.com.ua з доставкою по Україні. У нас великий вибір моделей за дуже привабливою ціною.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.