Viber
130.com.ua - 14 років! Знижки до -52%
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як правильно вибрати спальний мішок

Для походу в гори, ночівлі на природі, альпінізму або автотуризму найкраще підібрати відповідний спальний мішок. На українському ринку представлена ​​величезна кількість спальників для різної пори року. Вони відрізняються за своєю формою, складом утеплювача, температурним режимом, а також кольором, ціною та іншими характеристиками. У цій статті ми спробуємо розібратися на які критерії варто звернути увагу перед тим, як купити спальник.

Температурний діапазон

Температурний діапазон

При виборі спальника цей параметр є одним з найголовніших. Виробники маркують вироби відповідно до прийнятого єдиного європейського стандарту EN 13537. На маркуванні виробів можна зустріти такі написи: Upper Limit, Comfort, Lower Limit і Extreme. Давайте розглянемо докладніше що ж вони означають.

Upper Limit — це гранична температура для комфортного сну чоловіка протягом восьми годин при розстебнутому мішку.

Comfort — це температура для комфортного сну жінки в розслабленій позиції вісім годин.

Lower Limit — це нижня межа температури для чоловіка, який буде комфортно спати вісім годин при застебнутому мішку.

Extreme — це температура екстремального використання, при якій жінка спить шість годин, виключаючи ризик смерті від переохолодження або гіпотермії. Однак обмороження і переохолодження в цьому випадку все таки можливо.

Який утеплювач все таки краще?

Наповнювач спальника здатний мінімізувати втрату тепла під час сну. Тому утеплювач відіграє дуже важливу роль в самому виробі. Від нього безпосередньо залежатиме ваш комфорт під час сну.

Наповнювач спальника

В основному виробники використовують синтетичні або пухові утеплювачі. У рідкісних випадках можна зустріти їх комбінації.

Синтетичні утеплювачі

Така ізоляція більш доступна за ціною, є гіпоалергенною, а також швидко сохне. Синтетика здатна утримувати тепло навіть у вологому стані, тому підходить для вологих кліматичних зон. До недоліків можна віднести те, що при постійному використанні утеплювач збивається. Залежно від використовуваних матеріалів одні синтетичні спальники можуть бути м'якими і еластичними, які не поступаються пуховим, інші ж — більш щільні і жорсткі.

Пухові наповнювачі

Незважаючи на сучасні технології виробництва текстильних матеріалів, пух перевершує по теплопровідності і стисливості в складеному положенні. Підходить для використання в сухих кліматичних умовах. З таким наповнювачем вам не страшний навіть найлютіший мороз, так як він чудово зберігає тепло. У складеному вигляді такий мішок дуже компактний і легкий. Коштує такий наповнювач дорожче синтетичного. Найголовнішим недоліком пуху є не здатність утримувати тепло у вологому стані. Але і тут інновації не стоять на місці. Деякі виробники використовують так званий водостійкий пух, який просочують спеціальними відразливими матеріалами.

Форми спальників

Характеристика пуху

Величину заповнювання пуху (Fill Power) на виробах маркують літерами FP з цифрами. Вона вимірюється в одиницях і показує скільки кубічних дюймів зможе зайняти одна унція пуху. Чим вище це значення, тим більш якісним вважається пух. Хороші мішки мають показники від 650, а найякісніші — 800-950.

Комбінований склад

Можна зустріти в продажу спальники до складу яких входить пуховий і синтетичний наповнювач. Іноді вони можуть змішуватися по всьому об'єму або ж пух розташовується у верхній частині спальника, а синтетика — в нижній. При такому поєднанні досягається оптимальний результат співвідношення ціни і якості.

Форми спальників

Спальні мішки в основному діляться по формі на кокони і конверти (ковдри).

Перші за формою дійсно нагадують кокон. Вони мають компактні розміри, невелику вагу, а також максимально утримують тепло. Додатково такі спальники можуть мати капюшон. За рахунок своєї вузької форми не всі люди можуть розслабитися під час сну. Також блискавка відкривається лише до половини, тому повністю розкритися у вас не вийде.

Для любителів спати в просторому просторі, щоб можна було розкритися радимо купити спальний конверт. Вони мають прямокутну форму, що нагадує ковдру. Можуть оснащуватися капюшоном і застібки-блискавки в таких моделях відкриваються повністю. Також якщо взяти два таких спальника, то їх можна застебнути разом і вийде велика ковдра. За рахунок своїх розмірів такі спальники більш об'ємні і важкі.

Додаткові аксесуари

Додаткові аксесуари

Можливо таке, що навіть при самому теплом спальнику не виходить зігрітися. Тоді винахідливі туристи використовують свої додаткові речі, а також пляшки з гарячою водою. Можна ж попередньо купити самонадувний килимок і тоді тепло вам гарантовано. Такий килимок можна постелити на землю, а на нього покласти спальний мішок.

У висновку хочеться сказати, що всі моделі комплектуються сумкою або чохлом. Тому в складеному стані виріб не буде займати багато місця. Зручно брати з собою в піші походи, перевозити в машині і зберігати.

Купити спальний мішок ви можете в інтернет-магазині 130.com.ua. У нашому каталозі представлений великий вибір спальників і самонадувних килимків. При необхідності менеджери допоможуть підібрати найбільш оптимальний варіант.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.