Viber
Магнітоли
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як вибрати мотокосу?

Мотокоса — це універсальний інструмент, який стане в нагоді в господарстві. З її допомогою можна скосити високу траву, заготовити корм для худоби, підтримувати галявину біля будинку в акуратному вигляді тощо. Це досить потужний інструмент, який здатний впоратися навіть з сильними заростями. В основі роботи мотокоси лежить бензиновий двигун (2- або 4-тактний), обертаючись, він передає кінетичну енергію на ріжучу систему інструменту: це може бути ліска, диск або ніж.

Як вибрати мотокосу?

Цей інструмент буде відмінним помічником для будь-якого дачника або власника заміського будинку. Однак дуже важливо знати, як вибрати мотокосу, щоб вона змогла впоратися з роботою і навантаженням. Для цього важливо знати технічні параметри, від яких залежить ефективність і зручність експлуатації мотокоси.

Основні технічні характеристики та особливості бензинових косарок

Кількість пропонованих в магазинах моделей дуже велика, і всі вони між собою можуть відрізнятися за цілою низкою показників. Розгляньмо найбільш важливі з них, які допоможуть зробити вам правильний вибір.

Тип двигуна

Двигун — найважливіший елемент конструкції. Від нього в першу чергу залежить продуктивність інструменту і терміни його експлуатації.

Як ми вже зазначали раніше, мотор може бути двох типів:

  • Двотактний — конструкція цього двигуна передбачає, що поршень робить 2 ходи за один цикл. Для їх роботи використовується паливна суміш: бензин і мастило, які треба змішати в пропорціях зазначених виробником пристрою.
  • чотиритактний — в них поршень робить 4 ходи за один цикл. Бензин і моторне мастило потрапляють в камеру згоряння окремо.

Тип мотора

Переваги

Недоліки

2-тактний

  • Невеликі розміри та вага пристрою.
  • Більш економні, в порівнянні з 4-тактними моделями.
  • Не вимагають додаткового змащення, бо мастило у двигун надходить вже з готової суміші.
  • Їх робочий ресурс у 2 рази менше, ніж у 4-тактних.
  • При згорянні суміші може спостерігатися неприємний запах гару і дим.
  • Суміш можна використовувати тільки свіжу, зберігати готову довго не можна.

4-тактний

  • Більш потужні, в порівнянні з 2-татнимі, бо за інших рівних умов мають більші обороти.
  • Працюють довше, бо менше схильні до тертя і механічного зносу.
  • Більш тихі в процесі роботи.
  • Практично не мають неприємного запаху під час роботи.
  • Висока ціна.
  • Потрібно стежити за рівнем масла, яке заливається в спеціальний картер.
  • Важкі й габаритні, в порівнянні з 2-тактними.
Як вибрати мотокосу?

Потужність двигуна

Цей параметр впливає на швидкість і ширину косіння, а також тип рослинності, з якої буде здатна працювати дана косарка. Всі пристрої можна розділити на 3 типи:

  • Побутові (до 1 кВт) — їх рекомендується використовувати для нерегулярного скошування невисокої трави та бур'янів на невеликих ділянках, наприклад, на галявині перед будинком. З великим навантаженням такий апарат не впорається.
  • Універсальні (від 1 до 3 кВт) — ці моделі вже підійдуть для інтенсивного скошування трави на середніх за площею територіях, в парках і садах.
  • Професійні (від 3 кВт і вище) — підходять для тривалої роботи, така мотокоса легко впорається з прибиранням трави на великих територіях. За допомогою таких інструментів також можна заготовлювати сіно, обрізати кущі або поросль молодих дерев.

Кількість оборотів ріжучої системи

Тут варто враховувати, що швидкість обертання буде різною в разі використання ліски та ножа. Це пов'язано з тим, що ножі та диски виготовляються найчастіше з металу, це збільшує навантаження на мотор під час набору швидкості. Тому в разі використання ножів рідко максимальна швидкість обертання перевищує показник в 7000 об/хв. У косильної головки з ліскою основні обертові елементи найчастіше виконуються із пластику й мають меншу площу. Це дозволяє їм обертатися швидше, в таких бензинових косах для трави пікова швидкість обертання може досягати позначки 10000 об/хв і більше.

Тип ріжучої системи

Зрізати траву в мотокосах можуть різні ріжучі елементи: ліска, металеві або пластикові ножі.

Ліска

Цей тип призначений тільки для скошування невеликий і молодої трави. Ліска (нейлоновий корд) може бути декількох видів:

  • Без армування — це досить міцний і зносостійкий матеріал, який підходить для скошування свіжої трави.
  • Армована — особливість в тому, що всередині знаходиться щільний матеріал, наприклад, метал. Така ліска більш жорстка і дуже міцна, здатна витримувати підвищені навантаження. Вона використовується тільки на потужних моделях.
Як вибрати мотокосу?

Крім типу, треба правильно вибрати ліску за товщиною (діаметром). Якщо вона буде дуже товстою, це збільшить навантаження на мотор, що призведе до зниження кількості оборотів. Як правило, виробник вказує рекомендований діаметр ліски в інструкції з експлуатації пристрою.

Також можна орієнтуватися на наступні рекомендації:

  • 1,6-2 мм — така ліска підійде для малопотужних апаратів з двигуном потужністю до 750-800 Вт;
  • 2,4 мм — найпоширеніший розмір, який підходить для більшості побутових пристроїв;
  • 2,7 мм — рекомендується для напівпрофесійних інструментів;
  • 3 і 3,3 мм — ліска такого діаметру призначена для професійних мотокіс.

Зазвичай ліска застосовується в малопотужних моделях, де двигун не може підтримувати високу швидкість обертання металевого ножа. Через брак потужності ніж в такому пристрої буде буксувати, гальмувати та грузнути в траві.

Ножі

Вони можуть вирішувати складні завдання і легко впораються з густою, старої травою, а також чагарниками або порослю молодих дерев.

Ножі бувають декількох типів за формою і призначенням:

  • 2-зубні — з їх допомогою можна косити молоду траву;
  • 3-зубні — відмінно справляються з жорсткою травою і бур'янами;
  • 4-зубні — призначені для косіння в густих заростях;
  • 8-зубні — їх призначення — заготівля сіна;
  • металеві диски — використовуються, якщо треба зрізати кущі або поросль дерев.

Зверніть увагу, що ножі відрізняються також і по зовнішньому діаметру. Це треба враховувати під час купівлі, ніж повинен підходити до вашої моделі мотокоси.

Так само варто відзначити, що існують деякі моделі, в яких одночасно використовуються обидві ріжучі системи: і ліска, і ніж. Як правило, це потужні та високопродуктивні пристрої.

Як вибрати мотокосу?

Форма штанги

На робочі властивості інструменту також впливає і форма ручки:

  • Вигнута штанга — таку зазвичай мають малопотужні моделі, які використовують для різання ліску. Вони призначені для нечастого покосу газонів, для обробки невеликих галявин, видалення трави під лавками, між деревами тощо. Тут важливо, щоб трава була м'якою і молодою, без великої кількості бур'янів.
  • Пряма штанга — її зазвичай мають потужні й універсальні моделі. Усередині такої рукоятки використовується не тонкий трос, а міцний вал, така мотокоса може працювати з будь-якими ріжучими елементами й добре переносить високі навантаження.

Вага мотокоси

Вага пристрою залежить від різних чинників: особливостей конструкції, використовуваних матеріалів і, звичайно ж, від потужності двигуна. Найпотужніші моделі будуть і найважчими. Тут важливо знайти баланс, бо важким інструментом працювати складніше, ніж легким, але і брати найменший не завжди раціонально, така бензинова коса для трави може не впоратися з поставленим завданням.

Можна виділити кілька вагових категорій:

  • Від 4 до 5 кг — це компактні моделі з ліскою, використовуються для покосу дрібної трави. Вони відмінно підійдуть для догляду за невеликими газонами на прибудинковій території. З таким інструментом впорається і жінка, і підліток, і пенсіонер.
  • Від 5 до 6 кг — сюди відноситься більшість побутових моделей з хорошою потужністю, такі апарати працюють з металевими ножами та дисками, підійдуть для роботи в густих заростях.
  • Від 7 до 8 кг — це вже професійні пристрої зі сталевою штангою і цільним кованим валом, призначені для складних сіножатей на великих площах, де потрібна висока потужність приводу. З таким інструментом повинен працювати кремезний чоловік, для побутових цілей використовуються рідко. Для дому та дачі рекомендується купувати щось легше.
Як вибрати мотокосу?

Додаткові параметри

Вибираючи бензинову косу, треба не забувати й про інші параметри, які також мають велике значення і впливають на експлуатацію та ефективність пристрою:

  • Ширина скошування — ділянка, яку може скосити прилад за один прохід. Оптимальним вважається значення — 225-300 мм.
  • Ємність паливного бака — для дачі та невеликого саду підійдуть мотокоси з баком від 0,3 л. Для вирішення складних завдань, коли потрібна більш тривала робота, наприклад, для заготівлі сіна, рекомендуються моделі з баком на 1,2 л.
  • Регулювання висоти ручки — це дуже корисна опція, яка дозволяє регулювати штангу і налаштовувати її максимально зручно для оператора.
  • Наявність плечового ременя — це істотно підвищує комфорт під час роботи, бо не доведеться весь час тримати інструмент у висячому положенні. Ремінь дозволяє рівномірно розподілити навантаження.
  • Регулювання довжини ліски — у разі наявності цієї функції ліска під час кожного увімкнення двигуна з'являється автоматично. Є також мотокоси з напівавтоматичною системою регулювання, коли треба натиснути на спеціальну кнопку на бобіні, щоб з'явилася нова ліска.

Якщо ви хочете купити мотокосу у Львові, Івано-Франківську або Тернополі, то в інтернет-магазині 130.com.ua ви знайдете великий асортимент моделей, а також іншу садову техніку за вигідною ціною.

Матеріали по темі

Газонокосарки, тримери та мотокоси: Лідери продажів

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.