Viber
Пуско-зарядні пристрої
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як вибрати культиватор або мотоблок

Як вибрати культиватор або мотоблок

З приходом весни, на дачних ділянках і полях починаються щорічні роботи – оранка землі і посадка овочів та рослин. Одними з основних інструментів дачників є культиватори та мотоблоки, за допомогою яких значно спрощується процес обробки грунту.

У даній статті ми дізнаємося як правильно вибрати культиватор або мотоблок, а також визначимося з основними параметрами підбору цих пристроїв.

Як вибрати культиватор

Як вибрати культиватор

Культиватор – спеціалізована техніка для розпушування і оранки землі за допомогою обертових ножів-фрез.

Які процеси спростить культиватор?

  • прополка з подрібненням
  • підгортання
  • внесення добрив в грунт
  • видалення бур'янів з корінням
  • розорювання грунту

Основними складовими культиватора є двигун і загострені фрези. А управління культиватором здійснюється за допомогою важелів і зручних ручок.

Деякі культиватори можуть працювати разом з додатковими пристосуваннями, такими як окучувач, плуг, картоплекопач і багато інших інструментів, які використовуються в сільському господарстві.

Культиватори можна розділити на 3 типи:

  • компактні з маленькою потужність і вагою
  • трохи більше габаритні моделі з підвищеною потужністю
  • важкі моделі з потужним двигуном до 10 к/с

Культиватори першого типу підійдуть для обробки ділянок площею до 12 соток. В середньому їх вага не перевищує 30 кг і вони мають двигун потужністю до 4 к/с. Ними з легкістю зможуть управляти як дівчата, так і дачники-пенсіонери.

До другого типу відносяться культиватори з потужністю до 7 к/с і вагою вже до 90 кг. Їх рекомендується використовувати на ділянках до 50 соток. Особливістю таких культиваторів є збільшена ширина фрези, завдяки чому вона проникає в грунт на глибину під 30 см.

До третього типу вже відноситься техніка потужністю до 10 к/с і вагою понад 90 кг. Відповідно такі культиватори зможуть без проблем впоратись навіть з твердим грунтом і можуть орати ділянки площею понад 50 соток. Такі пристрої здатні довго працювати під високими навантаженнями, навіть з додатковим навісним обладнанням.

Як вибрати мотоблок

Як вибрати мотоблок

Мотоблок – це самохідна техніка, яка може рухатися як вперед так і назад, і в залежності від встановленого обважування, здатний як орати землю, так і чистити сніг та багато іншого.

Мотоблок більш габаритний ніж культиватор, має великі передні колеса і керуючі рукоятки.

Що можна зробити за допомогою мотоблока?

  • підгортати
  • боронувати
  • орати
  • копати картоплю
  • прополювати
  • виривати ями під коренеплоди
  • прибирати сніг
  • зрізати сільськогосподарські культури
  • перевозити вантажі
  • качати воду

Як і культиватори, мотоблоки можна розділити на 3 групи:

Легкі. Такі пристрої мають невеликі (по мірках мотоблоків) габарити, потужність до 4 кінських сил і досить прості у використанні. Підходять для обробки невеликих домашніх ділянок.

Середні. Золота середина в співвідношенні ціна-якість. Можуть мати потужність до 10 к/с і здатні обробити ділянки середньої площі.

Важкі. За рахунок потужного двигуна (більше 10 к/с) працюють швидше і якісніше. Рекомендуються для використання на великих земельних ділянках.

Базова комплектація мотоблока часто включає в себе тільки фрези для орання грунту і вбудовану фару для комфортної роботи навіть в темний час доби. Всі додаткові обважування, які можна встановити на мотоблок є опціональними і купуються окремо.

Мотоблоки з валом відбору потужності дозволяють встановити на себе активні «обважування», такі як – сівалка, поливалка, косарка, аератор та інше.

Ну і на додачу, мотоблок можна використовувати для транспортування вантажів, наприклад, на будівництві, за рахунок його високої потужності і самохідного пристрою.

Живлення від мережі або акумулятор?

Живлення від мережі або акумулятор?

Культиватори та мотоблоки можуть працювати від мережі 220В. Тільки культиватори можуть працювати від вбудованого акумулятора. Мотоблоків з вбудованим акумулятором немає.

Акумуляторні культиватори відносяться до типу легких – вони малопотужні, але легкі і зручні в експлуатації. В середньому ширина обробки у таких пристроїв становить не більше півметра, а в землю фрези занурюються приблизно на 10 см. У автономному режимі така техніка може працювати до 1 години.

Плюсами таких культиваторів однозначно є низький рівень шуму і маневреність. А до мінусів можна віднести особливі умови зберігання (під відкритим небом його не залишити) і необхідність згодом купувати новий акумулятор, так як вони мають властивість втрачати ємність з плином часу.

Культиватори та мотоблоки, які працюють від мережі трохи потужніші своїх акумуляторних побратимів. Їх величезним недоліком є кабель живлення, а точніше його довжина. Наявність кабелю негативно позначається на зручності експлуатації і дальності роботи, тому така техніка рекомендується для роботи на маленьких ділянках або в теплицях.

Техніка з бензиновим або дизельним двигуном

Техніка з бензиновим або дизельним двигуном

Мотоблоки та культиватори з бензиновим двигуном технічно влаштовані складніше, ніж електронні. Вони більш потужні, важкі і галасливі. Здатні впоратися навіть з найважчими завданнями.

Дизельна техніка вважається більш надійною і довговічною, але й відповідно дорожчою.

Висновок

Як вибрати культиватор або мотоблок

Підводячи підсумок можна сказати, що і культиватори і мотоблоки в цілому необхідні для виконання однієї і тієї ж задачі – оранки грунту. Для невеликих земельних ділянок добре підійде легкий культиватор, а для обробки великих територій рекомендуємо вибирати мотоблок з бензиновим або дизельним двигуном. До того ж мотоблок можна поліпшити додатковим навісним обладнанням та розширити його функціональні можливості.

Купити культиватор і мотоблок з доставкою у Львів, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Тернопіль і по всій Україні можно на 130.com.ua.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.