Viber
Автопилососи
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як вибрати автомобільний перетворювач напруги 12/220 В?

Більшість побутових електроприладів, які використовуються в Україні, працюють від електричної мережі 220 В. І все, звичайно ж знають, що бортова мережа будь-якого легкового автомобіля має в середньому напругу близько 12 В, вона може трохи коливатися, з урахуванням заряду акумулятора.

Що ж робити, якщо треба підключити стандартній побутовий електроприлад до бортової мережі транспортного засобу? Подібні ситуації часто виникають під час заміських поїздок, у подорожі, під час проведення різних ремонтних робіт і інших ситуаціях, коли машина знаходиться в місці, де немає доступу до розетки. В цьому випадку виручити може спеціальний пристрій — автомобільний інвертор (перетворювач напруги).

Як вибрати автомобільний перетворювач напруги 12/220 В?

Основні технічні параметри

У пристроїв цього типу є кілька основних технічних показників, на які завжди треба дивитися, тому що від них залежить ефективність їх роботи:

Номінальна потужність на виході

Це один з найбільш важливих параметрів пристрою. Вона безпосередньо залежатиме від того, які прилади будуть підключатися до інвертора. Якщо потрібно підключити якийсь пристрій потужністю 10 Вт, то перетворювач повинен бути здатний видати не менше 15 Вт, тому що обов'язково повинен бути запас по потужності.

Коли плануєте поїздку і вибираєте інвертор, то пам'ятайте, що всі побутові електроприлади мають різну споживану потужність, вона зазвичай вказується в інструкції, іноді безпосередньо на корпусі пристрою. Якщо розглядати найбільш популярні прилади, які може знадобитися підключити в машині, то вони в середньому мають такі показники потужності:

  • електрична бритва — близько 25 Вт;
  • телевізор LCD — 200 Вт;
  • ноутбук — 250 Вт;
  • електродриль — 1000 Вт;
  • електроплита — від 1500 Вт і більше.
Як вибрати автомобільний перетворювач напруги 12/220 В?

Пікова потужність на виході

Цей показник теж часто вказують виробники. Найчастіше це зроблено в рекламних цілях. Пікова потужність — це максимальний показник короткочасного потужнісного навантаження, яке здатний витримати прилад і не вийти з ладу. Тільки врахуйте, що постійно працювати з подібним навантаженням жоден перетворювач не зможе. Якщо довго працювати на такій потужності, то інвертор почне сильно грітися, і може вийти з ладу.

Пікове навантаження може спостерігатися при підключенні до інвертора пристроїв з індуктивним навантаженням, наприклад, фен, пилосос, холодильник. А також при підключенні приладів з інверторною схемою живлення, сюди відноситься: телевізор, ноутбук та інші.

Зверніть увагу, що якщо виробник вказав лише пікову потужність, або потужність без вказівки її типу, то керуватися треба таким правилом: щоб отримати номінальну потужність, треба вказане значення розділити на 2. Це важливо враховувати, вибираючи перетворювач.

Стабільна вихідна напруга

Напруга в бортовій мережі будь-якого транспортного засобу безпосередньо залежить від заряду акумуляторної батареї. Під час підключення інвертора АКБ поступово буде розряджатися, що призведе до падіння напруги в мережі. Якщо перетворювач не має системи стабілізації напруги на виході, то може виникнути ситуація, коли напруга буде не стабільною, тобто вона почне "плавати".

Як правило, побутові прилади здатні витримати перепад напруги не більше 10% від номіналу, тобто приблизно від 180 до 240 В. Тому під час вибору обов'язково дивіться, щоб інвертор мав функцію стабілізації напруги, інакше різкі стрибки можуть привести до того, що підключені прилади можуть згоріти.

Як вибрати автомобільний перетворювач напруги 12/220 В?

Яка напруга отримується на виході

Тип напруги — також дуже важлива характеристика. У стандартній електромережі ми маємо завжди змінну напругу 220 В з частотою 50 Гц, при цьому воно має майже ідеальну форму синусоїди. А в основі перетворювачів напруги лежить особлива імпульсна схема. І форма часто помітно відрізняється від класичної синусоїди.

Звичайно, є безліч приладів, які не сильно чутливі до цього, наприклад, пилосос або фен. Але є також і дуже чутливі прилади: телевізори, ноутбуки, аудіотехніка тощо. Вони можуть відчувати проблеми, їх робота може бути нестабільною, а в деяких випадках вони можуть навіть відмовитися працювати або вийти з ладу. Знаючи це, вибираючи автомобільний інвертор, беріть моделі, які мають правильну повну синусоїду на виході. Звичайно, такі моделі будуть коштувати дорожче, але і техніка, що до них підключається, коштує немало — на безпеки краще не економити.

Потужність, що розсіюється

Цей параметр для інверторів вказується досить рідко. Найчастіше він знаходиться на рівні близько 15% від номінальної потужності. Тобто, якщо вказано 500 Вт, то він буде нагріватися приблизно, як лампочка розжарювання потужністю близько 70 Вт. Це досить значний показник.

Тому, якщо планується використання потужного перетворювача, то рекомендується заздалегідь продумати, де він буде розміщуватися, для нього можна навіть підготувати спеціальну термоізолюючу прокладку, просто так залишати на сидінні або килимку — не дуже вдала ідея. Крім того, варто подбати та про вентиляцію, навколо пристрою повинно циркулювати повітря, завалювати його будь-якими предметами не можна. Якщо цього не дотримуватися, інвертор буде перегріватися, що негативно позначиться на його роботі.

Як вибрати автомобільний перетворювач напруги 12/220 В?

Види інверторів і принцип їх роботи

Автомобільний перетворювач може мати одну з трьох типів конструкцій:

  • Релейна — це застарілий тип, зараз використовується рідко, тому що демонструє низьку ефективність і надійність.
  • Аналогова — по суті це невеликий автогенератор (блокінг-генератор) з трансформаторним навантаженням, перевага в тому, що на виході форма сигналу максимально наближена до синусоїди, проте можуть бути проблеми зі стабільністю напруги. Тобто їх не рекомендується використовувати для підключення складної чутливої ​​техніки. Також у них зазвичай низький ККД, менше ніж 50%, і такі пристрої досить сильно гріються в процесі своєї роботи.
  • Імпульсна — найбільш популярний серед водіїв варіант, такі пристрої побудовані на основі сучасних цифрових мікросхем. Перевага цих моделей в тому, що вони відрізняються стабільною напругою на виході й мають хороший ККД. Саме їх зазвичай і називають інверторами, тому що їх схема будується за інверторним типом.

Який перетворювач краще вибрати для машини?

Зараз в магазинах можна знайти найрізноманітніші моделі автомобільних інверторів. Ми вже розглянули основні параметри та типи перетворювачів. Тому варто більш детально зупинитися на тому, як же вибрати правильний пристрій, щоб він був надійним і ефективно працював.

Перед покупкою інвертора, перш за все, треба визначитися з тим, для чого він конкретно буде використовуватися, які саме електроприлади до нього будуть підключені.

Як вибрати автомобільний перетворювач напруги 12/220 В?

Наступним етапом треба визначити потужність, яка буде потрібна для живлення всіх пристроїв, що підключаються. Врахуйте, якщо одночасно до інвертора будуть підключені різні споживачі, то їх потужності слід скласти.

Якщо плануєте брати потужну модель на 5000 Вт і більше, то врахуйте, що дроти та клеми повинні бути потужними й надійними. Пов'язано це з тим, що в процесі їх роботи струм може досягати позначки 200-400 А. Це аналогічно тому струму, що проходить через мережу в момент запуску двигуна. Тонкі дроти можуть просто не витримати цього.

Техніка безпеки при роботі з автомобільними інверторами

Під час використання перетворювачів напруги треба дуже чітко дотримуватися встановлених вимог з електробезпеки, зокрема:

  • обов'язково перевіряйте цілісність електричних дротів під час підключення обладнання;
  • використовуйте тільки якісні дроти відповідного перетину, тут діє наступне правило — 1 кв. мм перетину мідного дроту на 4 А споживаного струму;
  • автомобіль рекомендується заземлити, особливо це важливо при роботі з дуже потужними перетворювачами, для цього треба з'єднати проводом кузов транспортного засобу та вбиту глибоко в землю арматуру;
  • якщо інвертор не використовується, його треба від'єднати від бортової мережі транспортного засобу.
Як вибрати автомобільний перетворювач напруги 12/220 В?

В нашому інтернет-магазині 130.com.ua ви можете купити автомобільний інвертор у Львові, Тернополі або Івано-Франківську за вигідною ціною. Доставка здійснюється по всій Україні.

ТОП-3 автомобільних інвертора
 

Найкращі автоінвертори

Шукаєте якісний і найкращий автомобільний інвертор? Даний рейтинг автомобільних інверторів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Інвертор Mystery MAC-500

Інвертор Mystery MAC-500
Особливості:
  • ★ Максимальная потужність 500 Вт
  • ★ Форма вихідного сигналу: модифікована синусоїда
  • ★ з USB роз'ємом

Перетворювач напруги (інвертор) для авто Mystery MAC-150

Перетворювач напруги (інвертор) для авто Mystery MAC-150
Особливості:
  • ★ Перетворює напругу з 12 в 220В
  • ★ Має кілька рівнів захисту
  • ★ Оснащений роз'ємом USB

Автомобільний інвертор HEYNER Mobile Power PRO 511900

Автомобільний інвертор HEYNER Mobile Power PRO 511900
Особливості:
  • ★ з USB портом
  • ★ Потужність 300 Вт
  • ★ З чохлом в комплекті
 
 

Матеріали по темі

Інвертори, перетворювачі напруги: Лідери продажів

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.