Viber
Підігріви сидінь
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як правильно заряджати автомобільний акумулятор?

Автомобільний акумулятор може розрядитися у самий несподіваний момент. Причому причин для цього може бути дуже багато від банально забутих на ніч увімкненими габаритів або довгого прослуховування музики при вимкненому моторі до сильного зносу батареї, коли вона починає прискорено втрачати заряд. Звичайно, що в такій ситуації треба якомога швидше повернути батарею до життя, для цього використовуються спеціальні зарядні пристрої для АКБ. Причому при роботі з цими приладами дуже важливо зробити все правильно, тому треба дотримуватися кількох простих правил. Давайте про все по черзі.

Ви можете купити зарядний пристрій для акумулятора у Львові, Тернополі та Івано-Франківску в інтернет-магазині 130.com.ua. У нас є прилади будь-яких типів в різних цінових категоріях.

Як правильно заряджати автомобільний акумулятор?

Перевірка стану акумуляторної батареї

Дуже важливо не допускати критичного розряду, тому що це негативно позначається на терміні експлуатації батареї. Кожен водій повинен вміти визначати момент, коли необхідно заряджати АКБ. Найпростіше з моделями, які оснащуються спеціальним індикатором. Він являє собою невеликий зелений поплавок у формі кульки, поміщений в прозору колбу. Якщо рівень і щільність електроліту всередині на достатньому рівні, то кулька спливає вгору — індикатор в цьому випадку почне світитися зеленим. Якщо нічого не видно, слід підзарядити АКБ.

Для визначення разрядженности можна використовувати спеціальний прилад — мультиметр. Він визначає напругу на клемах джерела живлення. Якщо акумулятор заряджений на всі 100%, то напруга становить ≥12,6 В. Показник 12,42 В уже говорить про зарядку всього лише на 80%, 12,2 В — 60%, 10,5 В і менше — 0%.

Крім того, можна провести перевірку за допомогою навантажувальної вилки. Вона показує, наскільки напруга впала під навантаженням, тобто з її допомогою можна встановити реальний показник заряду і ємність АКБ.

Підготовка акумулятора до зарядки

Якщо після перевірки стало ясно, що стартерна батарея вимагає відновлення, то її треба зарядити. Але спочатку треба її як слід підготувати.

  • АКБ бажано від'єднати від бортової мережі й зняти з автомобіля. Якщо час дуже обмежений, можна від'єднати лише мінусовий дріт.
  • Наступним етапом обов'язково йде очищення контактних клем від окису і залишків мастила, це треба, щоб забезпечити хороший контакт.
  • Поверхню батареї рекомендується протерти сухою або змоченою в 10% розчині кальцинованої соди або нашатирного спирту ганчіркою.
  • При роботі з класичними АКБ, що потребують обслуговування, обов'язково треба відкрутити пробки, які розташовуються на кришці акумулятора. Загляньте всередину, якщо рівень рідини критично малий, долийте необхідну кількість дистильованої води.
Як правильно заряджати автомобільний акумулятор?

Як проводиться зарядка автомобільних акумуляторів?

Сам процес відновлення автоакумулятора, якій сів, дуже простий. Тут важливо правильно під'єднати до джерела живлення зарядний пристрій — при їх приєднанні необхідно строго дотримуватися полярності («+» до «+», «-» до «-»). Тільки після цього можна підключати ЗП до розетки.

При роботі з автоматичними приладами більше робити нічого не потрібно — включили і забули, вони все зроблять самі, підберуть необхідну силу струму й напруги та відключаться, як тільки АКБ буде повністю відновлена. Якщо ж використовується прилад з ручним керуванням, то треба самостійно виставити початкові робочі параметри. Як правило, для зарядки автомобільних батарей рекомендується використовувати струм силою, яка дорівнює 1/10 частини від номінальної ємності, зазначеної на корпусі джерела живлення.

Окремо слід сказати про те, що заряджати АКБ слід при температурі 20-25°С. Справа в тому, що якщо температура буде нижче, то процес може затягнутися, оскільки реакція сповільнюється. Якщо температура повітря в приміщенні нижче 0°С, то заряджати в таких умовах стартерні батареї вкрай небажано, тому що ефект буде дуже незначним, майже нульовим. Саме тому дуже важливе перед відновленням занести батарею з морозу в опалювальне приміщення та почекати кілька годин, поки електроліт всередині не прогріється до потрібного рівня.

Заходи безпеки

Кожен автомобільний акумулятор — це складна електрохімічна система, всередині якої протікають різні процеси. При зарядці таких джерел живлення в атмосферу виділяється вибухонебезпечна суміш кисню і водню, саме тому при роботі з ними слід дотримуватися певних правил безпеки:

  • Заряджати стартерні свинцеві батареї можна лише в приміщеннях з надійною вентиляцією, які добре провітрюються.
  • Поблизу категорично заборонено використовувати джерела відкритого вогню.
  • Під час зарядки на борту машини, перевірте обов'язково, щоб мінусовій контактний провід був від'єднаний, інакше буде замикання, і можна спалити автомобільну електроніку.
Як правильно заряджати автомобільний акумулятор?

Скільки повинна тривати зарядка?

Тривалість зарядки автомобільних батарей залежить в першу чергу від ступеня їх розрядженості. Зазвичай, повністю розряджене джерело живлення відновлюється за 10 годин. Якщо розряджене лише частково, то звичайно знадобиться менше часу.

Одним з критеріїв 100% зарядженості АКБ вважається падіння струму, який вона може прийняти, до 2-3 мА на кожен Ач її ємності (при буферному режимі заряду). Щоб рівень заряду дійшов до 100%, після падіння струму треба ще продовжити зарядку приблизно на годину. Тоді можна бути впевненим, що батарея відновилася повністю.

Які типи зарядних пристроїв бувають?

Зарядні пристрої можна розділити на різні групи за кількома важливими критеріями, які безпосередньо впливають на особливості їх роботи і експлуатації.

В залежності від методу зарядки, виділяють ЗП, що працюють:

  • від постійного струму;
  • від постійної напруги;
  • використовують комбінований метод.

Перший варіант вважається більш ефективним, але при його використанні треба чітко контролювати процес, щоб не допустити перезарядження й скипання батареї. Другий метод буде простіше, однак він не може забезпечити повного відновлення джерела живлення, в цьому випадку заряд можливий лише на 80%.

Як правильно заряджати автомобільний акумулятор?

Саме тому більшість сучасних зарядних пристроїв працює на основі так званого змішаного (комбінованого) методу, коли перші два типи зарядки чергуються. Цей варіант відрізняється ефективністю, безпекою та простотою. Участь людини в процесі зведена до мінімуму, постійно контролювати стан АКБ не потрібно.

В залежності від призначення ЗП для АКБ бувають:

  • Зарядні — здатні відновити батарею від наявного джерела електричного струму.
  • Пуско-зарядні — можуть не тільки зарядити АКБ від мережі, але і здійснити запуск двигуна, при повністю розрядженої батареї під капотом. Вони здатні виробляти струм великої сили — 200 А та навіть більше. Це просто незамінні помічники взимку, коли при мінусовій температурі водії постійно стикаються з проблемою запуску двигуна.

З урахуванням особливостей конструкції і принципів роботи виділяють пристрої таких типів, як:

  • Трансформаторні — вже з назви видно, що в них застосовується трансформатор, який підключається до випрямляча струму. Це прості в роботі, надійні і ефективні прилади. У них є лише одні недолік — велика вага та габаритні розміри.
  • Імпульсні — в основі конструкції ЗП цього типу лежить перетворювач напруги, який працює на високих частотах. По суті, це той же трансформатор, однак він більш компактний і легкий. Тому і ЗП відрізняються невеликим розміром. Сучасні імпульсні прилади дуже популярні, більшість процесів в них відбувається в автоматичному режимі, що сильно спрощує експлуатацію та керування.
Як правильно заряджати автомобільний акумулятор?

Як бачимо, зарядка автомобільних акумуляторів — процес не складний, головне дотримуватися деяких правил і вибрати оптимальний прилад для відновлення.

Матеріали по темі

Пуско-зарядні пристрої: Лідери продажів

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.