Viber
Шумоізоляція
Закрити
Замовляйте
Цілодобово
Оплата
Готівкова, при отриманні, безготівкова
Visa, MasterCard, Apple Pay, Google Pay

Як правильно під'єднати підсилювач мостом?

Підключення підсилювача мостом дозволяє помітно поліпшити робочі показники та підвищити потужність. При "мостованні" 2 канали об'єднуються в 1, що сприяє зниженню рівня опору приблизно вдвічі, потужність також зростає у 2-2,5 раза, тому що відбувається об'єднання можливостей каналів. У подібному режимі один з каналів працює за (+), а інший за (-). Звичайно, конкретний ефект буде багато в чому визначатися моделлю використовуваного звукового підсилювача та особливостями живлення системи. Подібний варіант підключення дуже часто використовується при формуванні автомобільних стереосистем, тому що дозволяє передати потужний моно сигнал на низькочастотний динамік (сабвуфер). Це дає можливість отримати покращене і більш насичене звучання басів.

Як правильно під'єднати підсилювач мостом?

Під'єднати мостом можна не тільки 2 різних канали одного 2-канального або 4-канального підсилювача, але і 2 окремо взятих моноблока. У цій статті ми розберемо особливості реалізації обох варіантів.

Особливості мостового підключення автомобільних підсилювачів

В загальному вигляді з'єднання каналів усилка в міст передбачає, що береться позитивно заряджений провід сабвуфера і з'єднується з позитивною контактною клемою одного каналу, а негативний аналогічно з'єднується з мінусовою клемою другого каналу. Нічого складного в цій процедурі немає, при цьому не потрібно робити ніяких додаткових з'єднань. Головне, перед підключенням заздалегідь переконатися в тому, що наявний підсилювач підтримує мостове з'єднання. Як правило, це пишуть в інструкції та супровідної документації до пристрою.

Тепер розгляньмо на прикладі порядок мостового з'єднання 2-канального і 4-каналів підсилювача звуку.

Підключення мостом 2-канального підсилювача

Як правильно під'єднати підсилювач мостом?

Тут порядок дій наступний:

  • Зачистить контактні дроти динаміка (сабвуфера) перед підключенням. Це необхідно, щоб при підключенні контакт був повноцінним і надійним.
  • Підключіть динамік до підсилювача, дотримуючись послідовності: (+) провід динаміка з'єднувати з роз'ємом "A" (це (+) першого каналу), а (-) провід динаміка — з роз'ємом "D" (це (-) другого каналу).
  • Для підключення проводу спочатку треба викрутити гвинт в роз'ємі, потім вставити дріт між клемами роз'єму і якомога сильніше зафіксувати контакт, закрутивши гвинт.

Підключення мостом 4-канального підсилювача

Як правильно під'єднати підсилювач мостом?

В цьому випадку порядок дій практично аналогічний попередньому, різниця лише в тому, що процедуру доведеться виконати двічі, тому що тут підключається два динаміки, по одному на кожні два канали підсилювача, що об'єднуються в міст:

  • Зачистить контактні дроти на динаміках і/або сабвуфере перед підключенням. Це потрібно для того, щоб при підключенні контакт був повноцінним і надійним.
  • Підключіть до підсилювача спочатку перший динамік, дотримуючись послідовності: (+) провід динаміка з'єднувати з роз'ємом "A" (це (+) першого каналу), а (-) провід динаміка — з роз'ємом "D" (це (-) другого каналу).
  • Тепер можна підключати другий динамік, дотримуючись послідовності: (+) провід динаміка з'єднати з роз'ємом "Е" (це (+) третього каналу), а (-) провід динаміка — з роз'ємом "Н" (це (-) четвертого каналу).
  • Для підключення проводки, так само як і у випадку з 2-канальним підсилювачем, спочатку викрутить гвинт в роз'ємі підсилювача, вставте провід між клемами роз'єму і ретельно закрутіть гвинт назад. Перевірте, щоб провід був надійно зафіксований.

З'єднання двох окремих підсилювачів в міст

Якщо звуковий підсилювач підходить і його можна з'єднати мостом з другим, то на задній панелі у нього є спеціальний тумблер MASTER/SLAVE. Це означає, що при реалізації мостового підключення перший пристрій буде виступати в ролі ведучого підсилювача (Master), а другий — веденого (Slave). Перед підключенням треба встановити на кожному перемикач в потрібне положення.

Як правильно під'єднати підсилювач мостом?

Врахуйте, що всі кабелі від автомагнітоли треба буде підключати саме до того підсилювача, що буде головним. А вже потім від нього, використовуючи моно роз'єм, сигнал буде передаватися на другий підсилювач. Це дозволяє домогтися зручності в процесі експлуатації, тому що дозволяє здійснювати повністю налаштування і керування акустичною системою, використовуючи лише один моноблок (Master). Тобто саме на ньому, і тільки на ньому користувач буде виставляти всі налаштування, частотні фільтри та ін. Ніяких Y розгалужувачів для підключення до другого підсилювача (Slave) не буде потрібно.

Іноді підсилювач не оснащується перемикачем, попри те, що виробник заявляє про можливість мостового з'єднання підсилювачів. В цьому випадку уважно подивіться на задню панель, там ви повинні знайти два окремих гнізда, які мають підписи: Bridge Input і Bridge Output. Щоб отримати мостове з'єднання, на підсилювачі, який буде ведучим, підключення здійснюється в вихід Bridge Output, потім він приєднується до входу Bridge Input на веденому підсилювачі.

Як правильно під'єднати підсилювач мостом?

При з'єднанні двох усілков мостом порядок підключення проводів повинен бути наступним:

  • Насамперед з'єднайте між собою (-) роз'єми двох підсилювачів.
  • Потім (+) контакт від основного підсилювача під'єднати до (+) сабвуфера, а (+) веденого — до (-) сабвуфера.

Так, саме так, 2 позитивних дроти підключаються до саба — все вірно!

Пов'язано це з тим, що на вхід одного підсилювача надходить прямий сигнал, а у другого відбувається перевертання сигналу на 180 градусів. Це дасть необхідний ефект, тому що на виході першого за рахунок зниження опору позитивний потенціал збільшується, а на виході другого ви отримаєте такий же збільшений сигнал, але вже з негативним зарядом.

Важливі моменти, які слід враховувати при мостовому підключенні

  • Перед з'єднанням завжди треба перевіряти, чи підтримує ваш підсилювач варіант мостового підключення.
  • Переконайтеся, що використовуваний пристрій здатний підтримати необхідний опір. Тут діє дуже жорстке правило: підсилювач повинен мати робочий імпеданс вище допустимого для нього найменшого значення. Наприклад, коли для вашого пристрою мінімальним є імпеданс 2 Ом, то підключати його слід так, щоб робочий показник опору знаходився на рівні 4 Ом. Якщо ж воно впаде нижче встановленого виробником мінімального значення, то пристрій може просто вимкнутися.
  • Не можна забувати про те, що якщо в міст з'єднується два підсилювачі, то у веденого (Slave) може відключатися захист. Це треба враховувати та ретельно за ним стежити.
  • Не можна підключати до котушок різні канали/підсилювачі окремо.
  • Особливу увагу потрібно приділяти під час мостового підключення автомобільних динаміків до 4-канального підсилювача. Іноді це може бути причиною різкого збільшення навантаження на генератор або сабвуфер.
Як правильно під'єднати підсилювач мостом?

Тепер ви точно знаєте, що робити, якщо хочете під'єднати сабвуфер мостом до підсилювача або з'єднати мостом між собою два окремо взятих підсилювачі звуку. Як бачимо, тут все просто, і з цим розбереться будь-який автомобіліст. Якщо ви тільки плануєте модернізувати аудіосистему у своєму автомобілі, то в інтернет-магазині 130.com.ua завжди можете купити підсилювач у Львові, Тернополі та Івано-Франківську. Також при необхідності наші менеджери допоможуть підібрати комплект акустики або сабвуфер.

ТОП-3 підсилювача звуку

Найкращі автопідсилювачі

Шукаєте якісний і найкращий автопідсилювач? Даний рейтинг автопідсилювачів складається на підставі таких параметрів як: високий попит з позитивними відгуками від наших клієнтів, якісне виготовлення — відсутність заводського браку і сервісних звернень, а також офіційна гарантійна та пост гарантійна підтримка в Україні.

Одноканальний підсилювач звуку Swat M-1.500

Одноканальний підсилювач звуку Swat M-1.500
Особливості:
  • ★ Підсилювач D класу
  • ★ Рівень номінальної потужності 300 Вт при підключенні з опором 4 Ом
  • ★ Оснащений фільтром низьких частот і фільтром Subsonic для ультранизьких частот

Підсилювач звуку в авто Audison Prima Forza AP F8.9 bit

Підсилювач звуку в авто Audison Prima Forza AP F8.9 bit
Особливості:
  • ★ Клас підсилювача D.
  • ★ вісімканальний
  • ★ Потужність каналу 85 Вт

Підсилювач чотирьохканальний Kicx AP 4.120AB

Підсилювач чотирьохканальний Kicx AP 4.120AB
Особливості:
  • ★ Підсилювач класу AB
  • ★ Працює з опором — 1 Ом
  • ★ З великою потужністю

Матеріали по темі:

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.