Як підвищити прохідність автомобіля взимку?
Про те, що з настанням холодів треба перевзувати гуму, знають всі водії, інакше вже перший сніг може стати причиною серйозних проблем і аварійних ситуацій. Але іноді однієї тільки зимової гуми мало. Наприклад, в сільській місцевості, де дороги часто дуже в поганому стані або під час ожеледиці. Тут потрібні більш дієві заходи. Розгляньмо, як же підвищити прохідність автомобіля взимку.
Ланцюги протиковзання
Автомобільні ланцюги проти ковзання — пристосування знайоме багатьом нашим водіям. Вони складаються з декількох подовжніх тросів, які між собою з'єднуються спеціальними ланками таким чином, що утворюється малюнок у вигляді сот. Саме особливе плетіння гарантує плавний хід і можливість утримувати машину на дорозі навіть на ухилі.
Варто відзначити, що ланцюги не універсальні, підбирати їх обов'язково треба під конкретний автомобіль і розмір коліс. Тобто при зміні машини, швидше за все доведеться придбати новий комплект ланцюгів. Установку цього пристосування рекомендується виконувати заздалегідь, до виїзду на складну ділянку дороги. Моделі, призначені для снігу, встановлюються в один прийом на стоячий автомобіль, зазвичай навіть домкрат не потрібен, і при русі автомобіля вони остаточно "сідають" на колеса.
Існують і грязьові варіанти ланцюгів, з якими не будуть страшні ніякі дороги: сніг, лід, пісок, мокрий бруд і глина — все буде ні по чому! Причому за своєю вартістю вони дешевше "снігових". Установка подібних ланцюгів також допомагає утримати автомобіль при зустрічних роз'їздах по похилій дорозі. Зверніть увагу, що грязьові ланцюги не мають механізму само натягнення. Після їх установки на колеса рекомендується через кілька метрів вийти з машини й перевірити натяг ланцюгів, і при необхідності їх дотягти.
Зазвичай, досить надіти на колеса машини один комплект ланцюгів з двох штук на одну вісь. Однак, коли належить подолати дуже складну ділянку на повнопривідній машині, то може знадобитися перевзути всі чотири колеса!
Браслети
Браслети на колеса — це практично аналог ланцюгів, які просто розпиляли на кілька окремих шматків. На колеса їх зазвичай надягають по кілька штук, тому що, чим браслетів на колесі буде більше, тим прохідність буде вище. На кожне колесо рекомендується чіпляти по 3-4 браслети. Звичайно, іноді, щоб видертися із замету, може вистачити й одного, проте, це скоріше виняток. Тому краще підстрахуватися і кріпити кілька штук, рівномірно розподіляючи їх по колесу. Особливість браслетів у тому, що установка можлива як заздалегідь, так і вже в момент, коли автомобіль загруз в снігу. У другому випадку, звичайно, доведеться повозитися, але браслети для використання в таких екстрених ситуаціях цілком підходять.
На відміну від ланцюгів проти ковзання, браслети більш універсальні. Не треба підбирати модель під точний типорозмір колеса, проте перед покупкою уточнюйте усі ж це питання у продавця. На деякі колеса їх встановити в принципі неможливо, наприклад, якщо щілини дуже вузькі, або колесо має дуже маленький розмір. Самі ж браслети можуть відрізнятися між собою довжиною ременя і кількістю ланок. Вони діляться за розмірами, які призначені для установки на легкові машини, на кросовери та на великі позашляховики.
При використанні браслетів варто врахувати, що особливо плавного ходу не буде, зате на засніженій дорозі вони працюють чудово, а також легко допоможуть виїхати із замету. Серед мінусів цих пристосувань можна відзначити також збільшене навантаження на підвіску і можливий обрив, при недотриманні правил експлуатації. В цілому вони не так довговічні, як ланцюги.
Різниця в ціні між різними комплектами обумовлена зазвичай матеріалом, з якого роблять стропи, якістю замку, наявністю додаткового захисту для дисків. Якщо ви хочете, щоб браслети служили довго і були максимально зручні в експлуатації, то не варто економити на кріпленнях. Дуже часто незручне кріплення сильно перешкоджає під час монтажу, що може ускладнити вам і без того неприємну ситуацію, коли машина загрузне в снігу.
Траки
Антипробуксовочна стрічка — сенд-траки, або іноді їх ще називають "трапики". Завдяки цим пристосуванням колеса можуть зачепитися за тверду поверхню і подолати складну ділянку. Вони являють собою спеціальні профільовані пластини, які можуть бути пластиковими, композитними або алюмінієвими. Це дуже гарне рішення, якщо необхідно витягнути машину, що загрузла в заметі. Не доведеться шукати дошки, гілки та інше сміття, щоб підкласти під колеса. Якщо в багажнику у вас є траки, досить лише підкласти їх під провідне колесо у напрямку руху транспортного засобу. Великим плюсом є те, що це універсальний виріб і підходить для будь-яких автомобілів, самих різних марок. Іноді траки можна використовувати, як підставку під домкрат, якщо доводиться проводити заміну колеса в складних умовах на засніженій дорозі.
Купити ланцюги та браслети протиковзання ви можете в інтернет-магазині 130.com.ua. У нас в каталозі представлений великий вибір варіантів на різні автомобілі з будь-яким розміром коліс. Менеджери завжди допоможуть підібрати оптимальний варіант, з урахуванням особливостей вашої машини.