Працюємо
Пн–Пт: 8:30–20:30
Сб-Нд 9:30–18:30
Оплата
Готівкова, безготівкова,
при отриманні, кредит, розстрочка
Visa MasterCard

Поради, як підготувати кузов автомобіля до зими

Зима приносить багато проблем автовласникам. У цю пору року на автомобіль одночасно впливають різні негативні фактори: низька температура, вологість, лід, сніг та багато інших. При мінусовій температурі фарба на кузові може кришитися через підвищену крихкість, тому кузов автомобіля взимку потребує спеціального захисту й догляду. Крім того, на автомобільний кузов у ​​цю пору року впливає сіль і агресивні хімічні дорожні реагенти. Вони призводять до появи мікротріщин, помутніння лаку і хромованих деталей, здуття фарби тощо. Частинки цієї суміші проникають у невеликі тріщини лакофарбового покриття й у шви, скупчуються на поверхні металу, активізуючи корозійний процес.

Що зробити для збереження кузова автомобіля перед зимою

Антикорозійна обробка кузова автомобіля

Кожен водій перед настанням зими повинен провести ретельний огляд автомобіля на наявність подряпин, відколів та інших пошкоджень, а також вжити заходів щодо їхнього усунення. Якщо нічого не робити це може стати причиною розвитку корозійних процесів. Особливо під впливом солей і їдких дорожніх реагентів.

Очевидно, що кузов будь-якого транспортного засобу потребує постійного захисту, тому важливо знати, чим і як правильно слід обробляти кузов напередодні зими, щоб захистити метал від корозії та іржі. Є кілька методів і матеріалів, які допомагають протистояти негативному впливу різних негативних зимових факторів, продовжуючи життя машині й не дозволяючи кузову руйнуватися.

Спеціальна антикорозійна обробка автомобільного кузова — це прекрасний метод захисту, який не тільки зовнішній вигляд машини збереже, але й допоможе відстрочити старіння лакофарбового покриття та металевих елементів. Дуже важливо встигнути все зробити до настання морозів, тому що потім може бути вже пізно.

Причому тут краще не економити, тому що ремонт кузова — процедура не з дешевих, і часто досить кропітка та тривала. Хочете, щоб автомобіль служив довго, тоді заздалегідь подбайте про захист усіх основних поверхонь, які можуть постраждати від корозії. Є кілька методів, давайте їх розглянемо докладніше.

Що зробити для збереження кузова автомобіля перед зимою

Які речовини й матеріали рекомендується використовувати для захисту автомобільного кузова?

Віск

Використання спеціальних захисних складів на основі воску, які не містять абразив — їх ще називають "тверді воски"— дозволяє захистити поверхню кузова від впливу вологи й попадання в мікротріщини лакофарбового покриття соляних розчинів. Цей метод є дуже ефективним у профілактиці виникнення корозії. Такий віск може допомогти заощадити потім на необхідності перефарбовування. Зверніть увагу, що тверді воски — це зовсім інші за своїм складом і властивостями речовини, їх не треба плутати з тими, що використовуються для полірування після миття машини.

Рідке скло

Ця речовина за своєю суттю є різновидом твердого воску, проте вважається, що рідке скло довговічніше і краще тримається на поверхні кузова. Основна відмінність полягає в тому, що ця речовина в застосуванні складніше в порівнянні зі звичайним воском. Для її нанесення краще залучити професіоналів, самостійно зробити все правильно може бути важко.

Що зробити для збереження кузова автомобіля перед зимою

Антикор

Тому що колісні арки й днище автомобіля завжди відкриті, то на них найбільше потрапляє солі та реагентів. Саме ці ділянки найбільше схильні до поширення корозійних процесів. Для захисту цих ділянок кузова рекомендується використовувати спеціальні антикорозійні суміші. Вони дозволяють максимально уповільнити процес корозії й навіть очистити поверхню від уже наявних осередків ураження. Ці речовини мають дуже високу проникаючу здатність, що дає їм можливість цілком просочити шар іржі й витіснити з неї всю вологу. Це призводить до зупинки корозійного процесу. Виробники пропонують велику кількість різних антикорів, які призначені для різних цілей, можуть використовуватися як для обробки прихованих, так і зовнішніх поверхонь. Одними з найбільш дієвих є суміші на олійній основі, вони ефективні, глибоко проникають і добре справляються з корозією.

Антигравійна плівка

Обклеювання елементів кузова поліуретановою плівкою, яку також називають антигравійною, — це один із найефективніших заходів, які дозволяють надійно захистити кузов транспортного засобу від іржі, подряпин, які взимку часто залишаються на поверхні фарби під впливом льоду та жорсткого снігу. Є в методу один значний мінус — висока вартість. Проте рекомендується використовувати її хоча б для захисту найбільш вразливих ділянок: бамперів, нижньої частини порогів, передньої частині капота. Цей метод гарантує високий рівень захисту від корозії. Плівка міцна, відрізняється довгим терміном експлуатації. Тому що вона має прозору структуру, то її практично не видно. Оброблену поверхню легко мити, а саму плівку в разі необхідності можна легко зняти.

Що зробити для збереження кузова автомобіля перед зимою

Основні методи профілактики, які дозволять вберегти метал від руйнування

Крім спеціальних речовин, є деякі заходи профілактики, які також дозволяють знизити корозійні ризики. Якщо виконати ці прості заходи восени, то взимку можна не боятися, що кузов буде схильний до сильних пошкоджень через проникнення води та вплив низьких температур.

Перевірка герметичності

Проводячи огляд салону машини, підніміть килимки й перевірте стан нижньої частини — чи немає там ознак присутності вологи? Якщо помітили вологу, треба якомога ретельніше висушити багажник і салон. Також обов'язково треба знайти основну причину появи води в машині. Враховуйте, що саме восени та взимку опадів зазвичай дуже багато, отже, ймовірність того, що кузов почне іржавіти там, де є вода, різко зростає.

Перевірка стоків

Також важливо забезпечити вентиляцію прихованим порожнинам кузова. Якщо дощова вода потрапить у них, це також може спровокувати появу корозії й іржі. Тому восени дуже важливо перевірити, чи не забилися дренажно-вентиляційні отвори брудом і сміттям, вони розташовуються внизу порогів і дверей. Деякі машини мають спеціальні стоки для води, розташовані під капотом, у місці його стику з лобовим склом. Обов'язково перевірте й ці канали, у разі необхідності приберіть бруд, частинки сухого листя, комах, пуху й інше сміття, яке буде перешкоджати ефективному відведенню води.

Що зробити для збереження кузова автомобіля перед зимою

Фарбування голих ділянок металу

При їзді на поверхні фарби часто виникають невеликі відколи та глибокі подряпини. щоб запобігти потраплянню вологи всередину і її негативному впливу безпосередньо на голий метал, ретельно перевірте стан лакофарбового покриття. Якщо знайшли навіть незначні тріщини або пошкодження, то треба обов'язково очистити й знежирити ділянки, а потім зафарбувати, використовуючи тонкий пензлик. Якщо метал у місцях відколів уже почав іржавіти, то перед фарбуванням рекомендується обробка спеціальною сумішшю, яка видаляє іржу.

Звичайно, можна проігнорувати ці рекомендації й нічого не робити. Адже в дорозі автомобіль через появу невеликих тріщин на фарбі або плям корозії не відмовить. Однак, корозія може роками роз'їдати кузов і в підсумку все ж призведе до серйозних проблем і необхідності складного ремонту. Тому якщо хочете продовжити життя своєму "залізному коню", то подібна обробка восени необхідна.

Матеріали по темі

Знайдено: 0 товарів
Показати товари >
Для здійснення покупок дозвольте, будь ласка, приймати cookie в своєму браузері.